campaign-experts

چطور مشکلات وب اپلیکیشن PHP را حل کنیمvisibility  
mode_comment   ۰

بدیهی است که تمام مشکلات توسعه وب را نمی توان در زمان توسعه یا آزمایش شناسایی کرد. برخی از ارورهای وب اپلیکیشن PHP، مانند ارورهای زمان اجرا را به سختی می توان شناسایی کرد. بیشتر توسعه دهندگان PHP یا مدیران سرور فقط در زمان بروز مشکل، به سرور وب یا لاگ های پایگاه داده نگاه می کنند. متد رفع مشکلات PHP نیازمند یک مهارت فنی بالا می باشد و زمان زیادی طول می کشد تا علت اصلی مشکل ریشه یابی شود. در ادامه به برخی از مشکلات وب اپلیکیشن PHP اشاره شده است.

چطور ارورها را در PHP پیدا کنیم

به محض اینکه یک مسئله یا مشکل توسط یک توسعه دهنده دیگر یا بدتر از آن توسط یک کاربر گزارش می شود، توسعه دهنده مستقیما سراغ آخرین سرور وب یا لاگ های پایگاه داده می روند. برای بررسی ارورها در وب اپلیکیشن PHP شما، باید تنظیمات زیر را در پیج PHP خود تنظیم کنید تا بتوانید مشکلات را رفع کنید.

اگر سرور وب با PHP طوری تنظیم نشده است که ارورها، هشدارها و سایر مسائل را نشان دهد، زمانی که وب اپلیکیشن باعث یک ارور می شود، چیزی که کاربر می بیند یک صفحه خالی یا یک ارور سرور داخلی 500 می باشد. اما همین که اپلیکیشن به خوبی مستقر شود، اگر کاربر با هشدارها یا حتی ارورهای زمان اجرا روبرو شود، قرار دادن این خط های کدنویسی باعث ترساندن او خواهد شد. در سرورهای تولید بهتر است که تمام ارورهای وب اپلیکیشن PHP خود را از طریق یک فریم ورک لاگینگ یا راه حل APM مانند Retrace جمع کنید. برنامه گزارش ارور و ردیابی راه حلRetrace به شما اجازه می دهد تمام ارورها را دنبال کنید؛ بنابراین به راحتی متوجه خواهید شد که آیا ارورها جدید هستند یا از یک مشکل قبلی نشات گرفته اند.

وب اپلیکیشن PHP

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back

تمام لاگ های خود را در یک محل بررسی کنید

علی رغم اینکه شما از کدام فریم ورک لاگینگ PHP استفاده می کنید، یکی از مزیت های PHP این است که می توانید تمام لاگ های خود را به یک راه حل لاگینگ متمرکز مانند Retrace بفرستید.

با Retrace می توانید تمام لاگ های خود را در سراسر محیط، اپلیکیشن و سرور ببینید و جستجو کنید. این کار کمک می کند تا سریعا مشکلات وب اپلیکیشن PHP را عیب زدایی کنید. در ادامه شاهد یک نمونه از بررسی لاگ Retrace خواهید بود:

وب اپلیکیشن PHP

در Retrace، ارورها را می توان به آسانی ردیابی کرد و تحت نظارت قرار داد. بنابراین بر اساس تعداد دفعاتی که یک ارور رخ می دهد، توسعه دهندگان و مدیران پروژه می توانند تصمیم بگیرند که کدام مسئله اولویت بیشتری دارد.

وب اپلیکیشن PHP

حل مشکل درخواست های کند

در وب اپلیکیشن PHP، رایج ترین مشکل درخواست های کند وب می باشد. Retrace می تواند به شما بگوید کدام درخواست های وب آهسته ترین هستند و بیشتر استفاده می شوند. شما با استفاده از کد Retrace و ردیابی درخواست وب، می توانید شناسایی کنید که چرا درخواست های وب اپلیکیشن PHP شما کند هستند و چطور می توانید آنها را بهینه سازی کنید.

وب اپلیکیشن PHP

بررسی عملکرد SQL query یک راه برای رفع مشکل وب اپلیکیشن PHP شما می باشد. Retrace می تواند پرکاربردترین و کندترین SQL queries را شناسایی و مشخص کند.

وب اپلیکیشن PHP

comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :