روش تلفیق دو لایه در فتوشاپvisibility  
mode_comment   ۲۰

با سلام به همه ی دوستان . تو این آموزش خیلی خیلی کوتاه و ساده قصد دارم روش تلفیق ( ترکیب ) 2 تصویر رو بهتون یاد بدم که فوق العاده تکنیک کاربردی ایِ و از این تکنیک تو خیلی جا ها استفاده میشه . خوب بریم به سراغ این آموزش :

نام آموزش : روش تلفیق دو لایه در فتوشاپ

نرم افزار مورد نیاز : Adobe Phptoshop Cs 6

مدت زمان یادگیری : حدودا 10 دقیقه

مرحله اول : خوب ابتدا 2 تصویر به دلخواه خود در فتوشاپ باز کنید که من از 2 عکس زیر استفاده کردم :

 

متخصص وردپرس
قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس رو خودت بنویس! بازار طراحی قالب و پلاگین نویسی وردپرس به شدت داغه و اگر بلد باشید با برنامه نویسی اختصاصی، قالب ها و پلاگین های دلخواه بنویسید تو مارکت های مطرح دنیا و یا از طریق فریلنسری می تونید به درآمد بالا برید. دوره متخصص وردپرس سون لرن رو حتما ببینید: متخصص وردپرس arrow_back

الان در اینجا به روی تصویری که در اون توپ وجود داره برید و با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl + A عکس رو انتخاب کنید ( حالا میبینید که دور عکس انتخاب شده ) و بعد با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl + C عکس رو کپی کنید . خوب بعد از انجام دادن این کار ها به روی تصویری که عکس " فدرر " وجود داره برید و با استفاده از کلید های ترکیبی Crrl + V عکس توپ رو در اینجا Paste کنید . حالا برای اینکه این دو تصویر ما تلفیق بشند لایه ای که در اون توپ وجود داره رو انتخاب و در قسمت مشخص شده در تصویر زیرگزینه ی Overlay رو انتخاب کنید .

 

 در اینجا این دو لایه با هم ترکیب شدن اما یه مقدار تصویر " فدرر " شفافیت بیشتری داره که برای کم کردن این شفافیت لایه ای رو که " فدرر " در اون وجود داره رو انتخاب و Opacity اون رو برابر با 50 قرار بدید . مثل تصویر زیر :

 

و این هم فایل نهایی این جلسه :

 

من در پایان این جلسه از همه ی شما دوستان عزیز خواهش میکنم برای هر چه بهتر شدن آموزشها نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود رو در قسمت نظرات همین مطلب به من معرفی کنند .

comment دیدگاه کاربران
مهیا

ممنون خیلی خوب بود…. ❓ 😀 ❓

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.
1 2