چگونه در Javascript به آدرسهای دیگر Redirect کنیم؟visibility  
mode_comment   ۰

چگونه در Javascript به آدرسهای دیگر Redirect کنیم؟

چگونه در Javascript به آدرسهای دیگر Redirect کنیم؟

در این مطلب میخوام به شما آموزش بدم که چطور میتونید کاربر رو از صفحه فعلی به صفحه ای که مدنظرتون هست، Redirect کنید. این کار رو با استفاده از Javascript خالص انجام میدیم و از هیچ ابزار یا کتابخانه دیگری استفاده نمیکنیم.

این کار رو میتونیم با توجه به شرایط متفاوت، با روشهای مختلف انجام بدیم.

استفاده از location.href

اگر شما میخواید حالتی رو شبیه سازی کنید که مثل این میمونه که کاربر بر روی لینکی کلیک کرده و به اون آدرس انتقال پیدا میکنه و میتونه با کلیک کردن بر روی دکمه Back مرورگر به صفحه فعلی برگرده، میتونین از این روش استفاده کنید. برای اینکار بصورت زیر عمل میکنیم:

این کار دقیقا مثل این میمونه که یک لینک داریم و در href اون آدرس http://stackoverflow.com رو قرار دادیم. زمانی که کد بالا اجرا بشه، به آدرس مورد نظر Redirect میشیم و یک رکورد جدید در History مرورگر اضافه میشه و میتونیم به صفحه فعلی یا قبلی برگردیم.

استفاده از location.replace

بعضی وقتا هست که نمیخوایم کاربر به صفحه که از اون Redirect شده برگرده و امکان بازگشت نداشته باشه. این مورد برای شبیه سازی HTTP Redirect مناسب هست و تقریبا میشه گفت همون کار رو انجام میده و زمانی که از این روش استفاده میکنیم، کاربر نمیتونه به صفحه قبلی برگرده. برای اینکار بصورت زیر عمل میکنیم:

با این متد، آدرس مورد نظر با آدرس فعلی در History مرورگر جایگزین یا Replace میشه و آدرس قبلی دیگه در History وجود نخواهد داشت و نمیتونیم با استفاده از دکمه Back مرورگر به اون دسترسی داشته باشیم.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

امیدوارم از این مطلب خوشتون اومده باشه.

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :