آموزش تغییر دادن href لینک ها با jQueryvisibility  
mode_comment   ۳

آموزش تغییر دادن href لینک ها با jQuery

گاهی اوقات نیاز میشه که طی شرایطی آدرس لینکهای سایت رو تغییر بدیم. در این مطلب میخوایم به کمک jQuery مبحث تغییر دادن href لینک ها رو مدیریت کنیم و کارهای مورد نظرمون رو انجام بدیم.

کد زیر رو ببینید:

این کد، href تمام لینک های موجود رو به http://www.google.com تبدیل می کنه. اما ممکنه گاهی اوقات تگ های a رو مورد استفاده قرار بدین که در اونا از href استفاده نشده باشه و برای مقاصد دیگه مورد استفاده قرار گرفته باشن. با روش بالا اون لینک ها هم انتخاب میشن و ویژگی href به اونا اضافه میشه و کار رو خراب میکنه. پس باید انتخابگر رو خاصتر کنیم تا فقط اون لینکهایی که href دارن رو انتخاب کنیم و فقط اونا رو تغییر بدیم. مثلا لینکهای زیر رو ببینید:

همونطور که میبینید تگ a اول اصلا ویژگی href نداره و فقط names برای اون تعریف شده است. پس میتونیم کدی که در ابتدا برای تغییر لینک استفاده کردیم رو بصورت زیر تغییر بدیم:

با اینکار فقط اون لینکهایی که ویژگی href دارن با تغییر مواجه میشن.

ممکنه شما بخواید کارهای جالب تری رو انجام بدید. به عنوان مثال، در بین href های موجود اون هایی که دقیقا با  http://www.google.com مطابقت دارند رو انتخاب کنید و این آدرس رو با http://www.live.com تعویض کنید. به این منظور می تونید از کد زیر استفاده کنید:

حتی شما می تونید این مسئله رو خاص تر کنید و فقط زمانی که فقط بخشی از href های موجود با href مورد نظرتون یکسان بود اون بخش رو با href  خاصی جایگزین کنه:

به عنوان نمونه در این کد ابتدا href هایی که با http://stackoverflow.com شروع شدن انتخاب میشن و بعد از اون با استفاده از متد replace به ابتدای آدرس اونا یک beta اضافه میکنیم. با اینکار همه لینکهایی که با http://stackoverflow.com شروع میشدن یک beta به اولشون اضافه میشه و بصورت http://beta.stackoverflow.com میشن.

7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران
محمدصابر فتح الهی replyپاسخ

سلام.ممنون از سایت خوبتون.اول عذر خواهی کنم بابت اینکه سوالم با مطلب خیلی ربط نداره .ممنون میشم سوالم رو پاسخ بدید.سوالم اینه که چجور میشه در طراحی یک سایت در جی کوئری یا هرچیز دیگه، یه شرط بزاریم کنیم که اگر Liهای یه قسمت بیشتر از صفر بشه،یه چیزی که مد نظر منه ،نمایان(show)بشه.البته که در حالت پیش فرض، اون چیز مدنظر من، مخفی(hide) هستش.

محمد زارعی replyپاسخ

چجوری میشه وقتی روی لینک src کلیک شد مقدار اون رو دریافت کرد؟
دقیقا یه صفحه با تعداد زیادی لینک ویدیو و یک ویدیو پلیر دارم. میخوام روی هر لینک ویدیو که کلیک شد، مقدار href داخل آن به جای مقدار src ویدیو پلیر قرار بگیره.
مشکل در سلکت تگ a که کلیک شده هستش

محمد اسفندیاری

نمونه کدی که مشکل دارید رو بصورت فایل در بیارید و اون رو آپلود کنید و به من بدین تا بررسی کنم
موفق باشید

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :