آموزش تغییر دادن href لینک ها با jQueryvisibility  
mode_comment   ۰

آموزش تغییر دادن href لینک ها با jQuery

گاهی اوقات نیاز میشه که طی شرایطی آدرس لینکهای سایت رو تغییر بدیم. در این مطلب میخوایم به کمک jQuery مبحث تغییر دادن href لینک ها رو مدیریت کنیم و کارهای مورد نظرمون رو انجام بدیم.

کد زیر رو ببینید:

این کد، href تمام لینک های موجود رو به http://www.google.com تبدیل می کنه. اما ممکنه گاهی اوقات تگ های a رو مورد استفاده قرار بدین که در اونا از href استفاده نشده باشه و برای مقاصد دیگه مورد استفاده قرار گرفته باشن. با روش بالا اون لینک ها هم انتخاب میشن و ویژگی href به اونا اضافه میشه و کار رو خراب میکنه. پس باید انتخابگر رو خاصتر کنیم تا فقط اون لینکهایی که href دارن رو انتخاب کنیم و فقط اونا رو تغییر بدیم. مثلا لینکهای زیر رو ببینید:

همونطور که میبینید تگ a اول اصلا ویژگی href نداره و فقط names برای اون تعریف شده است. پس میتونیم کدی که در ابتدا برای تغییر لینک استفاده کردیم رو بصورت زیر تغییر بدیم:

با اینکار فقط اون لینکهایی که ویژگی href دارن با تغییر مواجه میشن.

ممکنه شما بخواید کارهای جالب تری رو انجام بدید. به عنوان مثال، در بین href های موجود اون هایی که دقیقا با  http://www.google.com مطابقت دارند رو انتخاب کنید و این آدرس رو با http://www.live.com تعویض کنید. به این منظور می تونید از کد زیر استفاده کنید:

more  بیشتر بخوانید : ترفندهای پیشرفته jQuery (قسمت 23)

حتی شما می تونید این مسئله رو خاص تر کنید و فقط زمانی که فقط بخشی از href های موجود با href مورد نظرتون یکسان بود اون بخش رو با href  خاصی جایگزین کنه:

به عنوان نمونه در این کد ابتدا href هایی که با http://stackoverflow.com شروع شدن انتخاب میشن و بعد از اون با استفاده از متد replace به ابتدای آدرس اونا یک beta اضافه میکنیم. با اینکار همه لینکهایی که با http://stackoverflow.com شروع میشدن یک beta به اولشون اضافه میشه و بصورت http://beta.stackoverflow.com میشن.

متخصص وردپرس
قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس رو خودت بنویس! بازار طراحی قالب و پلاگین نویسی وردپرس به شدت داغه و اگر بلد باشید با برنامه نویسی اختصاصی، قالب ها و پلاگین های دلخواه بنویسید تو مارکت های مطرح دنیا و یا از طریق فریلنسری می تونید به درآمد بالا برید. دوره متخصص وردپرس سون لرن رو حتما ببینید: متخصص وردپرس arrow_back
comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.