campaign-experts

نحوه اضافه کردن دایرکتوری خالی در Gitvisibility  
mode_comment   ۰

نحوه اضافه کردن دایرکتوری خالی در Git

در این مطلب میخوام نحوه اضافه کردن دایرکتوری خالی در Git رو بهتون آموزش بدم و Best practice هایی که در این زمینه وجود داره رو در اختیارتون قرار بدم.

بعضی اوقات به دلایل مختلفی پیش میاد که نیاز میشه یک دایرکتوری خالی که هیچ فایلی در اون نیست رو به Git repository اضافه کنید. همونطور که میدونین Git کاری با دایرکتوری یا پوشه ها نداره و فقط سر و کارش با فایلها هست. پس اگر دایرکتوری بسازید که در اون فایلی وجود نداشته باشه، Git اونا رو در نظر نمیگیره.

حالا ممکنه پیش خودتون بگید که چرا باید یک دایرکتوری خالی رو به Git اضافه کنیم. مثلا فرض کنید که بخواید یک ساختار خاص رو برای دایرکتوری ها ایجاد کنید که همه کاربرها و کسانی که از این پروژه استفاده میکنن، حتما از اون ساختار تبعیت بکنن. در بعضی از پروژه ها حتما باید از ساختار خاصی تبعیت کنید و در غیر اینصورت اجرا نمیشن.

خب حالا چنتا راه حل وجود داره که میتونین از اونا استفاده کنید.

اولین مورد استفاده از فایل خالی با نام .gitkeep در دایرکتوری مورد نظر هست که همونطور که از اسمش معلومه باعث میشه که git دایرکتوری رو نگه داره و از اون صرف نظر نکنه. در پروژه های بزرگی مثل Laravel و Angular-cli از این فایل استفاده میشه.

وقتی از این فایل استفاده میکنید برای دیگران هم مشخص میشه که هدفتون چی بوده. وقتی یک توسعه دهنده این فایل رو میبینه متوجه میشه که وجود این دایرکتوری برای این پروژه لازم بوده است.

همچنین شما میتونین از روشهای دیگری استفاده کنید. مثلا میتونین یک فایل بنام .gitignore در دایرکتوری مورد نظر بسازید و کدهای زیر رو درون اون قرار بدین:

همچنین میتونین یک فایل بنام Readme.md بسازید و با اینکار هم دایرکتوری مورد نظر رو به Git repository اضافه کنید و هم اینکه توضیحاتی رو مبنی بر دلیل نگه داشتن دایرکتوری رو برای دیگر افراد توضیح بدین.

امیدوارم بدردتون خورده باشه.

comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :