ساخت اعداد Random در بازه مشخص با Javascriptvisibility  
mode_comment   ۰

ساخت اعداد Random در بازه مشخص با Javascript

در این مطلب میخوایم یاد بگیریم که چطور با استفاده از Javascript میتونیم اعداد Random یا تصادفی رو در بازه مشخص به وجود بیاریم و از اون استفاده کنیم.

فرض کنید که ما بخوایم بین دو عدد خاص اعداد تصادفی رو به وجود بیاریم. برای اینکار بصورت زیر عمل میکنیم:

میبینید که عدد حداقل رو 1 و حداکثر رو 10 مشخص کردیم. بعد از اون در خط 3 از Math.floor و Math.random استفاده کردیم تا بتونیم عدد Random رو بین 1 و 10 به وجود بیاریم.

همونطور که میدونین Math.random به تنهایی یک عدد تصادفی بین 0 تا 1 به وجود میاره. حالا شما میتونین با ضرب و جمع کردن اون در اعداد دیگر، عدد مورد نظرتون رو در بازه دلخواه به وجود بیارید. در بالا به وسیله Javascript خالص اینکار رو انجام دادیم.

شما میتونین از Lodash یا ابزارهای دیگه برای انجام اینکار نیز استفاده کنید. مثلا با استفاده از Lodash میتونیم بصورت زیر عمل کنیم:

همونطور که میبینید از متد random ابزار lodash استفاده کردیم و عدد تصادفی رو در بازه 1 تا 10 به وجود آوردیم.

به همین راحتی.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :