fresco : پلاگین jQuery برای ساخت Lightbox واکنشگرا

- visibility ٠ mode_comment

در این مطلب میخوام یک پلاگین jQuery بنام fresco رو خدمت شما معرفی کنم و اونو آموزش بدم.

با استفاده از این پلاگین میتونین به راحتی هر چه تمامتر یک LightBox زیبا درست کنید و از اون در سایتتون استفاده کنید. این ابزار دو نسخه رایگان و پولی داره. در این مطلب از نسخه رایگان اون استفاده میکنیم ، اما میتونین با پرداخت هزینه ای نسخه پیشرفته اون رو که امکانات بیشتری داره ، دریافت کنید.

برای دیدن دمو میتونین از انتهای مطلب اون رو دانلود کنید و ببینید.

میبینید که هر وقت روی عکس کلیک میکنید ، یک LightBox باز میشه و همون عکس رو بهتون نشون میده. همچنین دو فلش در سمت چپ و راست وجود دارن که میتونین به عکس بعدی یا قبلی برین. با این کار میتونین یک گالری برای خودتون بسازین. همچنین یک دکمه ضربدر در بالا و سمت راست داره ، که با کلیک بر روی اون بسته میشه. دز زیر هر عکس هم یک توضیح ( Caption ) قرار داده شده.

نحوه استفاده :

ابتدا باید به صفحه مربوطه برید و فایلهای مورد نظر رو دانلود کنید. در این مطلب ما به jQuery و fresco.js و fresco.css نیاز داریم. من این فایلهارو در انتهای این مطلب قرار دادم و میتونین از اونا استفاده کنید.

حالا یه فایل بنام index.html بسازید و کدهای زیر رو درونش قرار بدین :

میبینید که تا اینجا فایلهای مورد نظر رو وارد کردیم. همچنین کدهای HTML و CSS مورد نظر رو نوشتیم.

حالا باید یک لینک قرار بدین و آدرس عکس مورد نظر رو به اون بدین. همچنین برای اون باید کلاس fresco رو نسبت بدین. بصورت زیر :

میبینید که این کارارو کردیم و در درون اون لینک هم یک تگ img قرار دادیم و دوباره آدرس همون تصویر رو وارد کردیم. آدرسی که در href لینک قرار دادیم ، آدرس عکسی است که در lightbox قرار میگیره. اگر تا اینجا نگاه کنید ، بخوبی کار میکنه ، ولی caption نداره. برای قرار دادن caption میتونین از خصوصیت data-fresco-caption برای لینک مورد نظر استفاده کنید. بصورت زیر :

حالا اگه دوباره نگاه کنید ، caption هم اضافه شده. اگر بخواین یک گالری و گروه بندی درست کنید ، باید چندتا کپی از کد بالا بزارین و آدرس ها رو عوض کنید و همچنین از خاصیت data-fresco-group برای اون عکسها استفاده کنید و مقدار این خاصیت رو برای همه اونا یکسان قرار بدین. بصورت زیر :

برای مطالعه بیشتر میتونین به این لینک مراجعه کنید.

امیدوارم خوشتون اومده باشه.

موفق باشید. یا علی

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.