آموزش الاستیک سرچ در لاراول : پیاده سازی جستجوی سریع و پیشرفتهvisibility  
mode_comment   ۶

آموزش استفاده از الاستیک سرچ

در برنامه های تحت وب و موبایل جستجو و سرچ یکی از بخش های مهم محسوب می شود که تاثیر زیادی در تجربه کاربری دارد. هر چقدر جستجوی پیشرفته و سریع تری در برنامه خود داشته باشید، تجربه کاربری بهتری ایجاد می کنید. الاستیک سرچ (Elastic Search)  یک دیتابیس NoSql بر اساس سند (Document ) می باشد که طور گسترده و به دلیل پیاده سازی ایندکس گذاری های پیشرفته در پیاده سازی سرچ و جستجو مورد استفاده واقع می شود.

نمونه های استفاده از Elastic Search

نمونه های زیادی برای استفاده از elastic به عنوان ابزار پیاده سازی جستجو و هم آنالیز داده ها وجود داره. دیجی کالا از الاستیک سرچ در پیاده سازی جستجوی خود و هم چنین برای نگهداری گزارش رفتار کاربران در وب سایت خود استفاده می کند. تمام داده هایی که جمع آوری می کنیم و قصد داریم بر اساس آنها استراتژی کسب و کار خود را تعیین کنیم را می توانیم در الاستیک سرچ ذخیره سازی کنیم.

متخصص اندروید
دوست داری از طریق برنامه نویسی کسب درآمد کنی؟ اگر می خوای با برنامه نویسی وب و موبایل کسب درآمد کنی، جایی استخدام شی و یا حتی اینکه درامد ارزی داشته باشی، حتما دوره های متخصص سون لرن رو یه نگاه بنداز : متخصص شو arrow_back

استفاده از query language برای دریافت داده ها به شما کمک می کند انواع فیلتر ها را بر روی داده های ذخیره شده پیاده سازی کنید و در نهایت به نتیجه دلخواه خود برسید و هم چنین امکان توسعه الاستیک سرچ بر روی سرور های متعدد و قابلیت کلاستر شدن این امکان را می دهد تا میلیارد ها رکورد داده را در این دیتابیس به راحتی ذخیره سازی کرد.

الاستیک سرچ با ابزارهایی مانند Kibana و LogStash می تواند یک مجموعه کامل از ذخیره سازی، تحلیل و نمایش داده ها را  فراهم کند. Kibana یک ابزار برای نمایش داده ها موجود در الاستیک سرچ می باشد که با استفاده از ابزار های خود می تواند انواع داده ها را به صورت چارت و گزارش نمایش دهد. Log Stash می تواند داده ها را منابع مختلف فراهم کنید و در یک قالب ذخیره سازی کند.مثلا شما به راحتی می توانید داده هایی از یک فایل CSV را توسط Log Satash در الاستیک سرچ ذخیره سازی کنید.

آموزش Elastic Search در لاراول

در ویدیوی زیر از آموزش الاستیک سرچ در لاراول به وسیله ابزار Laravel Scout خواهیم داشت. لازم به ذکره این ویدیو بخش مختصری از محتوای دوره متخصص لاراول هست.

comment دیدگاه کاربران
نیما قربانی

تشکر فراوان بسیار عالی بود …

hosseintn

سلام و خسته نباشید.چرا صدا نداره؟

کیوان علی محمدی

سلام و ممنون. با VLC پخش کنید.

حسن امجد

بسیار مفید بود
خسته نباشید

با سلام و احترم
من طبق آموزش پکیج درایور Elasticsearch در لاراول 5.7 نصب می کنم اما ارور میده آیا در این نسخه از لاراول نصب این پکیج لازم نیست؟
ارور [Can you install one of :laravel/scout [5.0.x-dev,v6.1.3
با تشکر

کیوان علی محمدی

شما قبلش باید laravel scout رو حتما نصب کرده باشید.

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.