شبیه سازی document.ready با Javascript خالصvisibility  
mode_comment   ۲

همونطور که اطلاع دارید در jQuary می تونیم از $(document).ready استفاده کنیم تا بفهمیم که DOM چه زمانی بصورت کامل آماده شده است. اما در این مطلب قصد داریم که روش هایی رو برای شبیه سازی $(document).ready با Javascript خالص معرفی کنیم تا دیگه لازم نباشه که از jQuery استفاده کنیم.

یکی از روش ها استفاده از window.onload هست، اما دقیقا عملکرد یکسانی ندارند. زیرا window.onload زمانی فراخوانی میشه که تمامی تصاویر و فریم ها و ... load شده باشن ولی ما اینجا فقط میخوایم بفهمیم که DOM چه زمانی آماده هست و نیاز نداریم که همه چیز لود شده باشه.

DOMContentLoaded نیز یک روش استاندارد از پیش تعریف شده هست که می تونه جایگزین خوبی برای $(document).ready باشه که حدود 98% مرورگرها از اون پشتیبانی می کنن اما مشکل اینجاست که توسط مرورگرهای قدیمی مانند IE8 پشتیبانی نمیشه. برای استفاده از این رویداد بصورت زیر استفاده میکنیم:

از کد زیر می تونید به عنوان روش جایگزین دیگه ای استفاده کنید. در ابتدا یک تابع بنام ready میسازیم و کدهای زیر رو درونش قرار میدیم:

حالا میتونیم بصورت زیر از اون استفاده کنیم:

کد بالا از سایت https://plainjs.com/javascript/events/running-code-when-the-document-is-ready-15/ گرفته شده است.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
comment دیدگاه کاربران
نگار مرادی replyپاسخ

عالی بود با تشکر از مطلب مفیدتون

محمد اسفندیاری

موفق باشید دوست عزیز

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :