ساخت CMS ساده با PHP - قسمت 7 - مدیریت برگه ها

- visibility ۱۱ mode_comment

به نام خدا و سلام در قسمت قبلی ما مدیریت مطالب در تموم کردیم و در این قسمت هم انشالله مدیریت برگه های مدیریت محتوا رو کدنویسی می کنیم.کدهایی که در این قسمت به کار میره دقیقا شبیه به ساختار استفاده شده در بخش مطالب هستش و صرفا توابع مورد استفاده فرق میکنه.

صفحه نمایش لیست برگه ها

در ابتدا یه فایل php در پوشه admin با نام pages ایجاد می کنیم،در این فالی قراره لیست برگه های موجود رو نمایش بدیم،کدهایی که قرار میگیره شبیه به کدهای لیست مطالب هست فقط اطلاعات رو از جدول برگه ها دریافت می کنیم.

در ابتدا فایل init.php رو اضافه کردیم،کدهای صفحه هم دقیقا شبیه بقیه صفحه ها هستش،در بخش محتوای صفحه با تابع get که در فایل functions تعریف کرده بودیم کل برگه های موجوددر جدول pages رو دریافت کردیم و توسط یه حلقه این برگه ها رو در یه جدول نشون دادیم،در ستون عملیات جدول دو تا لینک برای ویرایش و حذف کردن برگه اضافه کردیم.

در این لینک ها کوئری استرینگ هایی رو برای حذف به همین صفحه و برای ویرایش به صفحه new-page ایجاد کردیم،البته این صفحه new-page رو بعدا ایجاد میکنیم.

نمایش برگه ها در بخش مدیریت

 

خوب حالا بعد از نمایش لیست برگه ها میایم و کدهای بخش عملیات رو مینویسیم،در بخش عملیات ما اول کدهای حذف کردن رو می نویسم و بعد از ایجاد صفحه new-page که برگه جدید رو ایجاد میکنه بخش ویرایش رو هم کد نویسی میکنیم (چون ویرایش ما باید در همون صفحه ایجاد برگه جدید انجام بشه).

حذف کردن برگه

برای حذف کردن برگه در بخش لینک های عملیات یه کوئری استرینگ به همین صفحه نوشتیم که دو تا متغییر با نام action  و برابر Delete و یکی هم با نام pid و برابر شناسه صفحه هستن،ما در بالای صفحه و در بخش کدهای php وضعیت این متغییر ها رو در آدرس بررسی میکنیم و اگه ست شده باشن برگه مورد نظر رو حذف می کنیم.

 

چک میکنیم اون کوئری استرینگ ها موجود باشه،بعدش برای مقداری که در pid قرار گرفته یه کوئری حذف می نویسیم و اونو اجرا می کنیم و طبق اجرای کوئری پیام مناسب رو در متغییر هایی که تعریف کردیم ست میکنیم.

حالا برای نشون دادن پیام از کدهای زیر استفاده می کنیم.

خوب نتیجه حذف کردن یه برگه اینطوری میشه :

حذف کردن برگه از بخش مدیریت

خوب کدهای کامل این صفحه شبیه این میشه :

در صفحه بعد صفحه ایجاد برگه جدید رو ایجاد می کنیم.

comment دیدگاه کاربران
aligh

سلام . دلیل استفاده از construct در مبحث شی گرایی چی هست ؟

لقمان آوند

متد constructor در زبان های شی گرا، زمانی که یک نمونه از کلاس ایجاد میشه صدا زده میشه . معمولا برای ست کردن یک سری پیش فرض ها و انجام کارهای اولیه برای نمونه های ساخته شده استفاده میشه .

xvision

با تشکر از آموزشهای بسیار خوبتون
اگر لطف کنید و فایل های آماده شده تا پایان هر آموزش رو هم برای دانلود قرار بدین برای آماتوری مثل من خیلی مفید خواهد بود با وجود دقتی که دارم به خرج می دم قسمت هایی از کار رو درست نمی دنم باید کجا اضافه کنم وقتی کد نهایی وجود داشته باشه من می تونم با مقایسه بفهمم دقیقا چه کاری مد نظر بوده

سجاد دریس

کجا مشکل دارین؟

Shahoo

با سلام
ممنونم از اموزش خوبتون
من آموزش هاتون را مرتب دنبال میکنم
فقط یک خواهش اگه امکان داره روند این آموزش را کمی سریعتر کنید

سجاد دریس

آقای علیمحمدی فعلا درگیر کارای دیگه ای هستن. هر وقت فرصت پیدا کنن، حتما ادامه میدن

Shahoo

ممنونم
انشاا… موفق و سربلند باشید

rockstar

سلام
آقا لقمان لطفا هزینه VIP رو به صورت دوره آموزشی کنید. یعنی برای هر آموزشی که ارائه میشه هزینه ای رو پرداخت کنیم و کاربر برای همیشه به مطالب دوره ای که ثبت نام کرده و هزینه پرداخت کرده دسترسی داشته باشه….قیمتشم دانشجویی باشه لطفا….

سجاد دریس

سلام.
به زودی این امکان افزوده میشه

Shahoo

با سلام
معذرت میخوام یک سوال برام پیش امده اگه جواب بدید ممنون میشم:
تفاوت مطلب جدید با برگه جدید چیه در این cms ؟ یعنی مطلب جدید حاوی یک پست جدید است که به کاربر نمایش داده میشود و برگه های جدید حاوی چه چیزی هستند؟

سجاد دریس

برای ایجاد صفحات خاص استفاده میشه. مثل تماس با ما، درباره ما و ….

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.