ساخت CMS ساده با PHP - قسمت 10 - نمایش مطالب

- visibility ۰ mode_comment

به نام خدا،در این قسمت از ساخت cms ساده با php قراره مطالبی که دیتابیس ثبت شدن رو در صفحه اول وب سایت نمایش بدیم و هم چنین در بخش ساید بار سایت یه قسمتی برای نمایش عناوین آخرین مطالب ایجاد می کنیم.

ایجاد کدهای صفحه اصلی

اگه فایل index.php رو قبلا ایجاد کردین که هیچی و گرنه این فایل رو در ریشه اصلی پروژه ایجاد کنید،برای این فایل یه منو بوت استرپی قرار میدیم و بعدشم در بخش محتوا لیست مطالب رو ایجاد می کنیم.

ساختار اصلی صفحه به شکل زیر میشه.

در ابتدا فایل init.php لود شده که تمام کدهای پی اچ پی داخل اون لود شده.برای ایجاد منو از ساختار پیش فرض خود بوت استرپ استفاده کردیم،قرار در این منو لیست برگه های سایت رو نمایش بدیم،در بخش محتوای اصلی با استفاده از سیستم گرید بوت استرپ یه بخش برای نمایش لیست مطالب و یه بخش برای ساید بار ایجاد کردیم.

نمایش لیست مطالب

مطالب رو با استفاده از تابع get و به تعداد 10 تا دریافت کردیم و در یه حلقه نشون دادیم.

info نکته :

در تعریف تابع get بحث مرتب سازی رو رعایت نکردیم این مورد با توجه به انتخاب جدول و هم نوع مرتب سازی به عهده خود خواننده به عنوان یه تمرین واگذار میشه،راهنمایی : در تابع یه پارامتر تعریف می کنیم که نحوه مرتب سازی رو مشخص میکنه که حالا بر اساس نام جدول و فیلد تاریخ کوئری رو به کوئری اضافه کنید

نمایش لیست آخرین مطالب

برای نمایش آخرین مطالب هم در بخش ساید بار سایت کدی رو به صورت زیر قرار میدیم. این کد هم شبیه همون کد قبلی هستش فقط عنوان مطالب رو نشون دادیم.

info نکته :

اگه خواستین می تونید به تابع جدا تعریف کنید که فقط فیلد های لازم رو برگردونه.

خوب کدهای کامل صفحه به شکل هستش. اینم از صفحه اصلی ما،در قسمت بعدی کدهای صفحه نمایش مطالب رو می نویسیم.

موفق و پیروز باشید.

 

 

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.