campaign-edianeh-98

آموزش مصور افکت پلاستیک ذوب شده در فتوشاپvisibility  
mode_comment   ۶

در این آموزش یاد میگیرید که چطور در چند مرحله و خیلی سریع افکت زیبای پلاستیکی که ذوب شده رو در فتوشاپ ایجاد کنید. میتونید همین افکت رو روی متن یا خیلی چیزای دیگه هم استفاده کنید.

 

گام اول

برای شروع از منوی file>open عکس رو تو فتوشاپ باز میکنیم. میبینید که عکس به شکل یک لایه با نام background باز شده. روی لایه ی Background دابل کلیک کنید و در پنجره ای که باز میشه اسم اون رو به mouse تغییر بدید.

145

گام دوم

حالا با استفاده از ابزاره Eyedropper Tool (کلید میانبر I) از رنگ قسمت پایین موس نمونه برداری میکنیم.کافی Eyedropper Tool رو که انتخاب کردید یه جایی اون پایین کلیک کنید تا رنگ انتخاب بشه .

227گام سوم حالا ابزار Pen رو انتخاب کنید (pen رو در حالت shape قرار بدید) حالا سعی کنید تا شکلی شبیه به قطراتی که ناشی از ذوب شدن پلاستیک رو ایجاد کنید مثل تصویر زیر:

323

گام چهارم

شکل رو که ایجاد کردید به منوی Layer > Rasterize > Shape بردید تا اون رو با rasterize کردن از حالت shape خارج کنیم . حالا ابزار burn رو انتخاب کنید و تنظیمات (Brush: 20px, Range: Highlights, Exposure: 40%) رو برای اون در نظر بگیرید و به کمک این ابزار قسمت هایی از پایین شکل رو کمی تیره کنید.

516

گام پنجم

ابزار dodge با تنظیمات (Brush: 25px, Range: Midtones, Exposure: 35%) را انتخاب کنید تا بوسیله این ابزار این بار قسمت هایی از شکل را روشن تر کنیم.

516

گام ششم

روی لایه ی موس دابل کلیک کنید و در پنجره ای که باز میشه تنظیمات رو مثل عکس های زیر در نظر بگیرید:

6166-2

نتیجه باید همانند این عکس شود :

6-3

گام هفتم

حالا در قسمت لایه ها یک لایه ی جدید بالای لایه ی موس ایجاد کنید و Ctrl+E رو بزنید تا تمام layer style ها تو خود لایه جمع بشن. تو این مرحله میخوایم تا اون مرزی که بین موس و قطره ها بوجود اومده رو از بین ببریم. حال eraser را انتخاب کنید ، براش نرم و گرد رو با سایز ۵۰ پیکسل انتخاب کنید و قسمت های بالایی این مرز رو پاک کنید تا مانند عکس زیر شود :

713

گام هشتم

حالا دوباره ابزار dodge رو با تنظیمات (Brush: 60px, Range: Midtones, Exposure: 10%) انتخاب کنید تا اون تفاوت رنگ که بین موس و این قسمت که پاک کردیم ایجاد شده را از بین ببریم:

811

گام نهم

همونطوری که مشاهده میشود سطح موس مقداری نویزدار است ،برای طبیعی شدن کار باید به قسمت اضافه نویز اضافه کنیم . به منوی Select > Load Selection بروید ، یه لایه ی جدید درست کنید و داخل اون رو با مشکی پر کنید مانند شکل زیر :

911

گام دهم

ctrl+D را بزنید تا این select را از بین ببرید . به منوی Filter > Noise > Add Noise برید تا فیلتر نویز رو با تنظیمات زیر روی لایه  ایجاد کنید :

1012

گام یازدهم

در قسمت بالایی پنل لایه ها mode لایه را از normal به screen تغییر داده تا نتیجه به این شکل شود :

1115

و تصویر نهایی همانند زیر بدست خواهد آمد :

final4

 

نکته : لطفا در صورتی که از مطلب استفاده کردید ، اگر مورد اشتباهی وجود داره و یا سوالی در مورد قسمت خاصی از آموزش داشتید در نظرات بنویسید تا بررسی شود و در نهایت اگر استفاده کردید لطفا بر روی دکمه تشکر کلیک کنید و ما را در ادامه ی فعالیت و گذاشتن مطالب جدید تر یاری کنید .

comment دیدگاه کاربران
مهشاد کلانتری replyپاسخ

جالب بود 🙂

reza____ebliser

نظر لطفتونه

وحید صالحی replyپاسخ

به قول ارسطو فت شاپ فت شاپ 😎

جالب بود …

حسین محمدی replyپاسخ

عیب نقص که نداشت هیچ برای من که هیچی از فتوشاپ سر در نمیارم خیلی تازگی داشت..
ممنون 🙂

reza____ebliser

خواهش میکنم دوست عزیز ، موفق باشید

حمزه replyپاسخ

سلام
با تشکر، خیلی جالب بود.

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :