فرمت دهی مقادیر تاریخ و زمان در PHPvisibility  
mode_comment   ۰

آموزش تغییر دادن فرمت تاریخ و زمان در PHP

آموزش تغییر دادن فرمت تاریخ و زمان در PHP

در این مطلب میخوام به شما آموزش بدم که چطور میتونین فرمت تاریخ میلادی رو تغییر بدین و اونجوری که میخواید نشون بدین. در مطالب بعدی در مورد تاریخ شمسی و تغییر دادن فرمت اون هم توضیح خواهیم داد.

وقتایی که با تاریخ سر و کار دارید بهتر هست اولین کاری میکنید در خط اول Timezone مورد نظرتون رو مشخص کنید تا محاسبات با توجه به جایی که شما میخواید انجام بشه. بصورت زیر:

با این کار Timezone به تهران تغییر پیدا میکنه. فرض کنید که میخوایم یک تاریخ با فرمت مشخص و استاندارد رو به فرمت دیگری تبدیل کنیم. برای اینکار مثلا تاریخ فعلی رو با استفاده از strtotime به timestamp تبدیل میکنیم و بعد از اون فرمتی که میخوایم رو با اون میسازیم. کد زیر رو ببینید:

همونطور که میبینید تاریخ فعلی رو با استفاده از فرمت مورد نظر در old_date قرار دادیم و بعد اون رو به timestamp تبدیل کرده و در نهایت اون رو به عنوان ورودی دوم به متد date پاس دادیم و فرمت جدید رو هم قرار دادیم. با اینکار new_date با فرمت مورد نظر ما چاپ میشه.

اگر از PHP نسخه 5.3 به بالا استفاده میکنید میتونین از DateTime::createFromFormat استفاده کنید. مثال زیر رو ببینید:

همونطور که میبینید یک رشته از نوع تاریخ رو قرار دادیم و فرمت اون رو نیز مشخص کردیم. حالا میتونیم با استفاده از متد format هر کاری که میخوایم با تاریخ بکنیم و فرمت مورد نظر خودمون رو بسازیم.

اگر بخواید تاریخ فعلی رو با فرمت مورد نظرتون نشون بدین، میتونین به سادگی بصورت زیر عمل کنید:

به همین راحتی.

اگر شما هم روشی برای انجام اینکار به ذهنتون میرسه خوشحال میشیم که در بخش نظرات با ما در میان بذارید.

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :