نحوه تبدیل کاراکتر به کد ASCII در Javascriptvisibility  
mode_comment   ۰

نحوه تبدیل کاراکتر به کد ASCII در Javascript

در این مطلب قصد داریم روش هایی رو برای تبدیل یک کارکتر به کد ASCII و بالعکس در Javascript خدمتتون معرفی کنیم. برای تبدیل یک کاراکتر به کد ASCII بصورت زیر عمل کنید:

همونطور که میبینید با استفاده از متد charCodeAt میتونیم به کد ASCII یک کاراکتر دسترسی داشته باشیم. کد اسکی A برابر با 65 و کد اسکی a برابر با 97 می باشد. منظور از 0 اینه که اولین کاراکتر رشته مورد نظر رو به کد اسکی تبدیل کن.

اگر در رشته فقط یک کاراکتر وجود داشت می توان در پرانتز از قرار دادن صفر صرف نظر کرد و دستورات فوق را به صورت زیر نوشت:

همون طور که می دونید رشته ها یک نوع آرایه به شمار میان پس میتونید هر کارکتر از رشته رو به دو صورت زیر تعیین کرد که کاملا عملکرد یکسانی دارند:

همونطور که میبینید با استفاده از روشهای بالا میشه فهمید که در هر موقعیت از رشته چه کاراکتری قرار گرفته است.

با توجه به نکته فوق، در رشته اگر بیش از یک کارکتر وجود داشت باید جایگاه کارکتری که قصد دارید کد ASCII مربوط به اون مشخص بشه رو درون پرانتز بنویسید. به نمونه زیر توجه کنید:

ممکنه گاهی نیاز پیدا کنید برعکس موارد بالا عمل کنید و از کد ASCII که در اختیار دارید به کارکتر مربوطه پی ببرید. در این صورت باید از کد زیر کمک بگیرید:

این دستور برای رشته ها نیز عمل می کنه:

توجه داشته باشید که String.fromCharCode(10) معادل /n یا همون Enter هست.

در جدول زیر کد اسکی برخی از کارکترها اومده که می تونید در صورت لزوم از اونا استفاده کنید:

به همین راحتی.

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :