campaign-edianeh-98

آشنایی با بهترین فریم ورک های جاوااسکریپت در سال 2018visibility  
mode_comment   ۰

جاوااسکریپت یک زبان چند منظوره است که از برنامه نویسی event-driven، برنامه نویسی فانکشنال  و برنامه نویسی imperative که شامل( شی گرایی و prototype می باشد) پشتیبانی می کند. جاوااسکریپت در ابتدا فقط برای سمت کاربر مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه این زبان برای برنامه نویسی سمت سرور نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت ساده تر یک زبان برنامه نویسی برای وب می باشد.

فریم ورک جاوااسکریپت چیست و برای چه مورد استفاده قرار می گیرد

یک فریم ورک نرم افزاری، نرم افزار است که جواب های عمومی را برای شما فراهم می کند که می‌توانید هر یک از این توابع را در هنگام نوشتن یک نرم افزار مورد استفاده قرار دهید. فریم ورک جاوااسکریپت اپلیکیشن فریم ورک می باشد که درون جاوا اسکریپت نوشته شده است و برنامه نویسان می توانند توابع آن را به صورت دستی تغییر دهند و از آن استفاده کنند.

فریم ورک ها بیشتر برای طراحی سایت سازگار هستند و به همین علت است که آن ها بیشتر توسط برنامه نویسان وب مورد استفاده قرار می گیرند. فریم ورک های جاوااسکریپت در واقع یک نوع ابزار هستند که استفاده از زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت را برای شما راحت تر می کنند. استفاده از فریم ورک همچنین باعث می‌شود که برنامه نویسان بتوانند اپلیکیشن‌های واکنش گرا تری بنویسند. درباره واکنش گرا بودن امروزه دلیل دیگری است که باعث شده از فریم ورک های جاوااسکریپت بیشتر مورد توجه برنامه نویسان قرار گیرند. در ادامه با برخی از بهترین فریم ورک های جاوا اسکریپت در سال ۲۰۱۸ بیشتر آشنا می شویم.

فریم ورک angular

انگولار یکی از قدرتمندترین و کارآمدترین فریم ورک های متن باز این زبان برنامه نویسی است. این فریم ورک توسط گوگل ساخته شده است و هدف از ساخت آن استفاده برای developing Single Page Application می باشد. این فریم ورک از html ارث بری شده است و دارای برخی از ویژگی ها می باشد که عملیات data binding را انجام می دهد.

جاوااسکریپت

فریم ورک React

این فریمورک توسط فیسبوک ساخته شده است و در مدت بسیار کوتاهی محبوبیت بسیار زیادی را به دست آورده است. در حقیقت این فریم ورک برای طراحی و ساخت صفحات کاربری داینامیک در صفحات وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این فریم ورک جاوااسکریپت باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید از DOM  مجازی استفاده کنید.

جاوااسکریپت

فریم ورک Vue.Js

این فریم ورک اگرچه در سال ۲۰۱۶ توسعه یافته است خیلی زود موفق شد با ارائه ویژگی های متنوع و ابزارهای گوناگون به برنامه نویسان وب، خود را در بازار فریم ورک های جاوااسکریپت محبوب کند. حالت dual integration یکی از جذاب ترین ویژگی های این فریم ورک است که برای ایجاد اپلیکیشن های تحت وب تک صفحه ای مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین کاربرد این فریم ورک استفاده از آن برای نوشتن اپلیکیشن های کراس پلتفرم می باشد.

جاوااسکریپت

فریم ورک قدرتمند Ember.JS

فریم ورک Ember.JS در سال ۲۰۱۵ وارد بازار نرم ‌افزار شد و از آن پس به دلیل کاربردهای فراوانی که داشت محبوبیت بسیار زیادی در میان برنامه نویسان وب پیدا کرد. از جمله ویژگی‌ های این فریم ورک قدرتمند جاوااسکریپت، می‌ توان به پشتیبانی از دو روش data binding اشاره کرد که باعث می شود تا این فریم ورک تبدیل به یک پلتفرم فوق العاده برای مدیریت رابط های کاربری پیچیده شود. سایت‌های پرطرفداری همچون Linkedln، Netflix، Nordstorm و ... از این فریم ورک فوق العاده قدرتمند جاوا اسکریپت برای ساخت وب سایت شان استفاده کرده‌ اند.

فریم ورک  Meteor

فریم ورک Meteor که با نام های Meteor.JS و MeteorJs نیز شناخته می شود قسمت های مختلف وب سایت شما را از جمله برنامه نویسی بک اند، مدیریت پایگاه داده، اجرای منطق برنامه تحت وب شما، رندر کردن فرانت اند اپلیکیشن تحت وب شما را پشتیبانی می کند و شما برای انجام هر یک از این عمل ها می توانید از فریم ورک meteor استفاده کنید.

فریم ورک Mithril

این فریم ورک یک فریم ورک سمت کاربر می باشد که بیشتر برای طراحی اپلیکیشن های تحت وب تک صفحه ای مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که توابع این فریم ورک جاوااسکریپت از کلاس اصلی آن گرفته نشده ‌اند اجرای آن بسیار راحت تر از اجرای سایر فریم ورک های جاوااسکریپت می باشد. حجم این فریمور بسیار پایین است و نزدیک به هشت کیلو بایت می باشد. این فریم ورک دارای سرعت بسیار زیادی می باشد و برای شما امکانات مسیریابی و همینطور خدمات XHR را فراهم می کند. برخی از ویژگی های این فریم ورک بسیار مشابه فریم ورک React است.

فریم ورک NodeJS

NodeJs یک محیط ران تایم سمت سرور در جاوااسکریپت است که به صورت کراس پلتفرم مورد استفاده قرار می گیرد و یک فریم ورک متن باز است. این فریم ورک برای مدیریت همزمانی ورودی ‌ها و خروجی‌ ها بر اساس معماری event-driven مورد استفاده قرار می گیرد. فریم ورک NodeJs در محیط ران تایم جاوااسکریپت کار می کند و شباهت های بسیار زیادی به زبان برنامه نویسی جاوا دارد.

جاوااسکریپت

فریم ورک Polymer

فریم ورک polymer یک کتابخانه جاوااسکریپت متن باز است که توسط گوگل توسعه یافته است که می تواند عناصر یک وبسایت را بدون درگیر شدن با پیچیدگی‌های آن برای شما بسازد.

فریم ورک Aurelia

این فریم ورک آخرین نسخه از جاوااسکریپت می باشد که می توان از آن برای ساخت هر رابط کاربری استفاده کرد. این فریم ورک را در واقع می‌ توان نسل بعدی فریم ورک ها برای توسعه وب سایت های قدرتمند دانست. فریم ورک Aurelia می‌تواند Html را متناسب با اهداف مختلف گسترش دهد. همچنین معماری مدرن اینفریور تضمین می کند می ‌توان از آن هم برای برنامه نویسی سمت سرور و هم سمت کاربر استفاده کرد.

جاوااسکریپت

فریم ورک backbone.JS

این فریم ورک یکی از مشهور ترین فریم ورک های این زبان برنامه نویسی است. یادگیری و کار کردن با آن بسیار راحت می باشد. کاربرد این فریم ورک معمولاً در ساخت اپلیکیشن های تحت وب تک صفحه ای است. از آنجایی که این فریم ورک با این ایده ساخته شده است که تمامی توابع سمت سرور آن باید درون یک API قرار گیرند می توان از این فریم ورک استفاده کرد تا با نوشتن کدهای کمتر از توابع بیشتری استفاده کرد.

متخصص جاوا اسکریپت
با جاوا اسکریپت جادوگری کنید! آیا می دونید با زبان جاوااسکریپت می تونید، برای فرانت اند و بک اند وبسایت ها برنامه نویسی کنید؟ همینطور اپلیکیشن دسکتاپ و موبایل بسازید؟ اگر دوست داری اینکارها رو انجام بدی و React, ElectronJS, ReactNative, NodeJS,MongoDB و ... رو تو یه دوره یاد بگیری، متخصص جاوااسکریپت سون لرن رو حتما ببین : متخصص جاوا اسکریپت arrow_back
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :