10 سایت برای افزایش توانایی حل مسائل برنامه نویسیvisibility  
mode_comment   ۰

در این مطلب قصد دارم 10 سایت برای افزایش توانایی حل مسائل برنامه نویسی رو بهتون معرفی کنم که با استفاده از اونا میتونین توانایی برنامه نویسی خودتون رو ارتقا بدین.10 سایت برای افزایش توانایی حل مسائل برنامه نویسی

10 سایت برای افزایش توانایی حل مسائل برنامه نویسی

حل کردن معما یا مسائل برنامه نویسی یکی از راه‌هایی هست که میتونین با استفاده از اون مهارتهای برنامه نویسی خودتون رو بهبود بدین. مخصوصا اگر زبان برنامه نویسی جدیدی رو یاد گرفته باشید با استفاده از حل کردن مشکلات رایج و مسائل مختلف میتونین سریعتر به اون زبان مسلط بشین.

در اینجا 10 سایت معرفی میشه که میتونه در تست کردن و بهبود بخشیدن حل مسئله برنامه نویسی بهتون کمک کنه و قدرت فکر و حل مشکل شما رو بهبود ببخشه.

سایت 1 - Programming Praxis

Programming Praxis یک وبلاگ هست که شامل تعدادی مسئله و مشکل جذاب به همراه راه حل میشه و میتونین اونا رو در ابتدا خودتون حل کرده و بعد از اون از راه حل کمک بگیرید و نتیجه کار خودتون رو بررسی کنید. مسائل این سایت معمولا در زبانهای مختلفی قرار داده میشه.

سایت 2 - CodeKata

در این وبلاگ یا عنوان CodeKata مسائل و مشکلاتی قرار داده شده که مستقیما با مشکلات دنیای برنامه نویسی در ارتباط هستند و با استفاده از حل کردن اونا میتونین مهارت خودتون رو به اندازه زیادی ارتقا بدین.

more  بیشتر بخوانید : برنامه نویسی چیست؟

سایت 3 - TopCoder

Topcoder یک اجتماع یا انجمن فعال از برنامه نویسان هست که دوست دارند مسائل مختلف رو حل کنند. تعداد زیادی چالش جدید و فعال وجود داره که میتونین روی اونا فکر کنید و بعضی از اونا هم جایزه نقدی دارند.

سایت 4 - Project Euler

Project Euler یک سری چالشها و مسائل رو قرار داده که مرتبط با ریاضیات و برنامه نویسی می‌باشند. این مسائل از ساده تا خیلی سخت قرار داده شده اند.

سایت 5 - HackerRank

HackerRank سایتی هست که طرفداران زیادی داره و میتونین در اون ثبت نام کرده و مسائل و مشکلاتی رو حل کنید و با توجه به اونا امتیاز و شغل جدید بدست بیارید. با این سایت میتونین مهارتهای خودتون رو بهبود بدید.

سایت 6 - Python Challenge

در Python Challenge از شما خواسته میشه که برنامه های پایتون یا مشکلات خاصی رو حل کنید. این مشکلات از سطح ساده تا سخت دسته بندی شده اند و با استفاده از اونا میتونین مهارت خودتون رو به خوبی ارتقا بدین.

سایت 7 - Al Zimmermann's

Al Zimmermann's سایتی هست که هر 6 ماه یکبار یک رقابت رو بین برنامه نویسان راه میندازه و شما میتونین در اون شرکت کنید و جایزه دریافت کنید و قدرت حل مسئله خودتون رو تست کنید.

سایت 8 - Ruby Quiz

Ruby Quiz مجموعه ای از تعدادی مسئله یا رقابت هست که مربوط به زبان Ruby هستند و شما میتونین اونا رو حل کنید. هر چند که این موارد برای روبی هستند ولی میتونین برای دیگر زبانها نیز اونا رو حل کرده و تست کنید.

سایت 9 - C Puzzles

در سایت C Puzzles تعدادی معما یا مسئله قرار داده شده است که مربوط به زبان برنامه نویسی C هستند و میتونین اونا رو حل کنید. برای هر مسئله یک راهنما یا Hint نیز قرار داده شده است که میتونین از اون کمک بگیرید.

سایت 10 - Prolog Problems

در سایت Prolog Problems مسائل مربوط به زبان Prolog قرار داده شده ولی راه حل ها در زبانهای دیگه از جمله Python و Ruby و Haskell و Scala و ... نیز قابل قبول هست. با کار کردن با این موارد میتونین یک زبان جدید رو به راحتی یاد بگیرید.

آیا شما سایت مشابه دیگه ای سراغ دارید که در اون مسائل و معماهای برنامه نویسی قرار داده شده باشه؟ خوشحال میشیم در بخش نظرات معرفی کنید و با دیگران به اشتراک بذارید.

امیدوارم از این مطلب خوشتون امده باشه.

Source

متخصص PHP
اگر دوست داری برنامه نویسی PHP رو حرفه ای یاد بگیری آیا می دانید بیش از ۸۰% وب سایت های موجود در ایران از جمله لیدرهای بازار وب (اسنپ، اسنپ فود، نت برگ، دیجیکالا، الوپیک و ... ) زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان اصلی برای پیاده سازی امکانات سمت سرور خود انتخاب کردند! متخصص PHP arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :