کوتاه اما کاربردی : چگونه قابلیت پاسخدهی خودکار به ایمیل ها را در ایمیل خود فعال کنیم ؟

- visibility ۰ mode_comment

سلام به همه بروبچ . فکر کنم عنوان مطلب خیلی مشتاقتون کرده  باشه . در این آموزش قصد دارم تا نحوه تنظیم پاسخ خودکار ایمیل ها را در سرویس های Gmail و Yahoo رو بهتون یاد بدم .

e_mail

این آموزش بیشتر به درد سازمانهای مهم و شناخته شده میخوره تا بعد از دریافت هر ایمیلی پاسخ مثلا " پیام شما ثبت گردید ، در صورت لزوم با شما تماس گرفته خواهد شد " رو بدند . البته به درد ما آدم های معمولی هم میخوره مثلا فکر کنید که قراره فردا برید مسافرت و به هر دلیلی به ایمیلتون دسترسی ندارید و این رو هم میدونید که قراره ایمیل مهمی برای شما ارسال بشه و یا اینکه قصد دارید کلا موقع امتحانات نیاید تو اینترنت و این قابلیت رو جوری تنظیم کنید تا بعد از دریافت هر ایمیلی در این مدت پاسخ " سلام ، بعد از امتحانات به شما پاسخ خواهم داد " رو برای کسانی که به شما پیام دادند بفرستید .

و اما آموزش امروز ما :

نحوه تنظیم پاسخ خودکار ایمیل در Yahoo :

برای انجام این کار در یاهو ، به گوشه بالا سمت راست صفحه تون برید و روی علامت چرخ دنده ماوستون رو نگه دارید و از منوی ظاهر شده گزینه Settings رو بزنید .

Yahooخب الان ، روی گزینه Holiday Response کلیک کنید :

Yahoo 2اکنون تیک گزینه Enable during these dates - inclusive رو فعال کرده و مدت زمانی ای رو که میخواید این قابلیت فعال باشه رو انتخاب کنید و بعد در کادر زیرش متنی رو که میخواید به طور خودکار ارسال بشه رو بنویسید . و اگه که میخواید برای هر کسی یه نوع پیامی فرستاده بشه تیک گزینه Different response to emails from a specific domain رو بزنید و بقیه تنظیماتش رو ادامه بدید . نحوه تنظیم پاسخ خودکار ایمیل در Gmail :

برای اینکار در صفحه ایمیل خود وارد قسمت Setting شوید . سپس زبانه General را انتخاب کنید . در پایین این صفحه ، می بایست در قسمت Vacation responder  گزینه Vacation responder on را علامت بزنید . سپس در قسمت First Day تاریخ شروع و در قسمت End تاریخ خاتمه را وارد کنید . در این بازه زمانی ، هر ایمیلی که دریافت کنید ، به صورت خودکار به آن پاسخ داده خواهد شد . سپس در قسمت Subject عنوان و در قسمت Message محتوای ایمیلی را که می خواهید به عنوان پاسخ برای سایرین ارسال شود ، تایپ کنید .

Gmail 1

منتظر آموزش های بعدی باشید ...

comment دیدگاه کاربران

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.