campaign-Ghorban-to-Ghadir

Router چیست؟visibility  
mode_comment   ۳

در برنامه نویسی و زمانی که از یک الگوی معماری مثل MVC استفاده می کنیم،  Router یا مسیریاب وظیفه تعیین مسیر مناسب برای درخواست های ارسالی به برنامه را به عهده دارد. درخواست یا Request های کاربران ابتدا به بخش Router برنامه فرستاده می شوند. URL های مختلف در Router تعریف شده اند. Router مسیر یا URL درخواست کاربر را با URL های تعریف شده و متدهای آن ها (مانند GET و POST) مقایسه می کند. در صورتی که URL در لیست URL های معرفی شده تعریف شده باشد، Router فایل یا Controller مناسب را انتخاب کرده و فراخوانی می کند.

router چیست

فرض کنید یک گارسون در رستوران سفارش مشتریان را از پیشخوان آشپزخانه تحویل می گیرد. حال وظیفه اوست که هر سفارش را به میز مورد نظر ببرد. در این مورد گارسون نقش یک Router را ایفا می کند. به مثال زیر توجه کنید:

کد بالا بخشی از فایل Router فریمورک لاراول را نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید دو مسیر یا URL به نام های blog/{id} و blog/ برای برنامه تعریف شده اند که برای نمونه نمایانگر مسیر هایی به شکل زیر هستند:

درخواست های مربوط به مسیر یا Route اول به متد show در کنترلر PostController و درخواست های مربوط به مسیر دوم اگر با متد POST ارسال شده باشند، به متد store در کنترلر ارسال می شود.

لاراول کاربردی
اگر دوست داری PHP و لاراول رو حرفه ای یاد بگیری زبان php تقریبا بیش از 82% بازار وب ایران رو در اختیار داره و اگر همت کنید و بتونید در این زمینه متخصص بشید، فرصت های کاری زیادی رو پیش رو خواهید داشت. دوره متخصص لاراول سون لرن همه این مهارت ها رو به شما آموزش میده : لاراول کاربردی arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران
حسین ملهم replyپاسخ

با درود بیکران
خانم مهندس فرهمند
از ارسال مقاله بسیار عالی و پر محتوای شما در خصوص روتر سپاسگزارم.
همچنین از تیم متخصص سون‌لرن برای تولید محتوای تخصصی در زمینه وب که نشان از دانش آن تیم و زحمات شما می‌باشد صیمانه قدردانی و تشکر میکنم.
همواره سلامت و تندرست باشید.

زهرا فرحمند

درود. داشتن خوانندگان و مشوق های پیگیری مثل شما برای ما افتخاری جناب ملهم عزیز:)

Daniel Yousefi Far replyپاسخ

مقاله مفیدی بود.
متشکرم.

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :