کسب درآمد از برنامه نویسی اندرویدvisibility  
mode_comment   ۵

تا به حال فکر کرده اید که یک روش مطمئن برای ساختن آینده مالی خود پیدا کنید؟ شاید شما هم از دسته کسانی باشید که به دنبال یک روش خوب برای کسب درآمد می گردند. در دنیای پر جنب و جوش فعلی، هرکس به دنبال راهی است تا از آن طریق زندگی خود را متحول کند. در این بین بعضی با انتخاب راه درست و تلاش و ممارست به هدف می رسند. اما بعضی دیگر به دلایل مختلفی با شکست مواجه می شوند. البته همیشه شکست مقدمه پیروزی است! اما به هر حال مهم است که با انتخاب های عاقلانه و فکر شده، بهترین راه برای رسیدن به هدف را پیدا کنید. در این مطلب به معرفی یکی از راه های خوب، اما پر پیچ و خم پول درآوردن می پردازیم!

چرا باید با برنامه نویسی اندروید کسب درآمد کنیم

کسب درآمد

یکی از روش های کسب درآمد، روش پر رمز و راز کسب درآمد با برنامه نویسی اندروید است. درست مثل رفتن به یک تونل تاریک زیر زمینی و بعد بیرون آمدن از آن در مکانی دیگر. عده ای در وسط تپه های پول سرشان را از سوراخ خروجی تونل در می آورند و عده ای در یک بیابان! سرِ رشته بعضی از این موفقیت ها واقعا به بخت و اقبال می رسد. ولی اکثر آن ها بر اثر سال ها تلاش به دست آمده اند. بنابراین بهتر است تصور نکنید که قرار است در این راه یک شبه ره صد ساله بروید!

اما چرا اندروید؟ در سال های اخیر با گسترش استفاده از تلفن های همراه هوشمند، استفاده از اپلیکیشن های اندروید و IOS روز به روز گسترش بیشتری پیدا کرد. به همین دلیل تجارت اپلیکیشن های تلفن همراه به یک تجرات پر رونق تبدیل شد. حقیقت این است که سهم استفاده از اندروید نسبت به سیستم عامل های دیگر گوشی های هوشمند 75 درصد است. این درصد در ایران به حدود 89 درصد می رسد! بنابراین با یک حساب سر انگشتی می توان فهمید دلیل رو آوردن بسیاری به برنامه نویسی اندروید چیست!

روش های کسب درآمد با برنامه نویسی اندروید

زمانی که در برنامه نویسی اندروید به درجه ای رسیدید که توانستید اپ های مورد نظرتان را تولید کنید، می توانید به فکر کسب درآمد از این کار بیفتید. روش های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی اندروید زیاد است. گاهی این شیوه ها کاملا بستگی به ذهن خلاق شما دارد و گاهی طبق روتین است. ولی معمولا همه این راه ها از یک یا چند روش اصلی کسب درآمد از طریق برنامه نویسی اندروید قرار می گیرد. در ادامه این شیوه ها را با هم بررسی می کنیم.

ساخت یک اپ و فروش آن در مارکت ها

کسب درآمد

یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید استفاده از ایده ها است. سعی کنید ایده های خلاقانه داشته باشید. ایده هایی که منفعتی را تولید و به مردم ارائه دهد. فکر کنید از چه راهی می توانید به دیگران خدمت کنید. باید خدمتی را انتخاب کنید که مردم حاضر باشند بخاطر آن پول پرداخت کنند. سعی کنید ایده های خود را پردازش و به اندازه کافی در مورد آن ها تحقیق کنید. روش دیگر این است که ایده های دیگران را پخته کنید. یعنی باید امکانات ارزشمند و یاری دهنده ای را به ایده های قبلا پیاده سازی شده اضافه کنید.

پس از آماده شدن اپلیکیشن، زمان آن رسیده که محلی را پیدا کنید تا اپلیکیشن خود را در آن برای فروش بگذارید. می توانید از مارکت های اندرویدی برای دیده شدن اپلیکیشن های خود استفاده کنید. تعداد این مارکت ها کم نیست. به عنوان مثال می توانید از برنامه بازار یا گوگل پلی استفاده کنید. برنامه هایی مثل بازار ابتدا کیفیت اپلیکیشن های شما را بررسی می کنند. در صورت داشتن کیفیت لازم برنامه اپلیکیشن اندروید شما تایید شده و برای فروش به نمایش گذاشته می شود.

برای ایمان آوردن به جوابگو بودن این روش کافی است به این مارکت ها سری بزنید. در برنامه بازار قیمت اپلیکیشن های غیر رایگان را در تعداد حدودی دانلود ضرب کنید. اعداد به دست آمده نشان می دهد که کسب درآمد از این راه خیلی هم سخت نیست! کافی است ایده های ارزشمندی داشته باشید و آن ها را هنرمندانه و با کیفیت به اجرا در آورید. البته شکی نیست که استفاده از تبلیغات برای معرفی اپلیکیشن به دیگران، می تواند کمک زیادی به رونق کسب و کار جدیدتان کند.

فریلنسری و انجام پروژه

کسب درآمد

در صورتی که در برنامه نویسی اندروید به اندازه کافی آموزش دیدید و چند پروژه تستی پیاده سازی کردید، می توانید به گرفتن پروژه های آزاد بپردازید. به این کار فریلنسری یا آزادکاری می گویند. روش های زیادی برای فریلنسری وجود دارد. می توانید از روابطتان استفاده کنید! روش دیگر این است که از سایت های فریلنسری بهره ببرید. با این روش حتی می توانید از طریق پروژه های خارجی درآمد دلاری داشته باشید!

در ایران سایت های فریلنسری زیادی مثل پونیشا، انجام میدم و... فعالیت می کنند. در این سایت ها ثبت نام کرده و رزومه بسازید.  سپس کافی است برای انجام پروژه های مختلفی که دیگران در سایت قرار می دهند اعلام آمادگی کنید. در اول کار احتمالا وضعیت کمی نگران کننده به نظرتان می رسد. چون ممکن است بخاطر تازه کار بودنتان کمتر به شما اعتماد کنند. اما نترسید! به مرور زمان و با حرفه ای تر شدن رزومه تان وضعیت بهتر خواهد شد.

استخدام شدن به عنوان برنامه نویس اندروید

کسب درآمد

یکی از راه های زود بازده برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید استخدام در شرکت های برنامه نویسی است. چه تازه کار باشید و چه کهنه کار، معمولا شرکت هایی که بتوانند شما را استخدام کنند و یا به عنوان کارآموز بپذیرند زیاد است. رزومه خود را به حد قابل قبولی برسانید و سپس آن را در یکی از سایت های کاریابی آپلود کنید. تعداد زیادی سایت بزرگ کاریابی در ایران فعالیت می کنند. از جمله این سایت ها می توان به جابینجا، ایران استخدام و... اشاره کرد.

شما همچنین می توانید به شرکت های مورد علاقه خود که در زمینه برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید فعالیت دارند رزومه ارسال کنید. استارت آپ ها هم همیشه با آغوش باز از شما استقبال خواهند کرد. در استارت آپ ها هم می توانید به گنج تجربیاتتان اضافه کنید و هم با غنی کردن رزومه، کم کم حقوق دریافتی خود را بالاتر ببرید.

نمایش تبلیغات درون برنامه ای

یکی از روش هایی که برای کسب درآمد بدون دریافت پول از کاربران وجود دارد، نمایش تبلیغات در اپلیکیشن است. تبلیغات شما باید هدفمند باشد. در ضمن نباید باعث آزار استفاده کنندگان از اپلیکیشن شما شود. بنابراین در هنگام استفاده از این روش سعی کنید همیشه مسائل روانشناسی را در نظر بگیرید. بهترین راه این است که در این مورد از یک متخصص دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید. تبلیغات درون برنامه ای در اپلیکیشن های تلفن همراه به دو دسته تبلیغات بنری و تبلیغات ویدیویی تقسیم می شود.

انواع تبلیغات بنری عبارت است از:

  1. بنر بینابینی: این بنرها در فواصل زمانی مشخص یا پس از عملی مشخص در صفحه نمایش داده می شوند. نکته قابل توجه در مورد این بنر ها این است که تمام صفحه هستند.
  2. بنر همسان: این بنرها به صورت هماهنگ و یکپارچه در بطن المان های اپلیکیشن قرار می گیرند.
  3. بنر استاندارد: این روش ساده ترین روش برای تبلیغات درون برنامه ای است. در این روش تنها بنر را در گوشه ای از اپلیکیشن به صورت سنتی قرار می دهیم.

کسب درآمد

و انواع تبلیغات ویدیویی عبارت است از:

  1. تبلیغات ویدیویی بینابینی: درست مثل بنر های بینابینی این ویدیوها در زمان های مشخصی در اپلیکیشن پخش می شوند. این تبلیغات تمام صفحه را در بر می گیرند.
  2. تبلیغات پیش نمایشی: می توانید قبل از شروع ویدیوها در اپلیکیشن خود چند ثانیه تبلیغ ویدیویی بگذارید. با توجه به رونق ویدیو در اپلیکیشن ها این روش می تواند یکی از روش های خوب تبلیغ باشد!
  3. تبلیغات ویدیویی جایزه ای:
  4. تبلیغات ویدیویی نمایشی: می توانید در اپلیکیشن بازی خود برای تماشای ویدیو های تبلیغاتی جایزه بگذارید. مثلا تماشای ویدیو می تواند معادل رفتن به مرحله بعد یا بدست آوردن امتیاز باشد.

پیاده سازی پرداخت درون برنامه ای

آخرین روشی که برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید به شما معرفی می کنیم روش پرداخت درون برنامه ای است. می توانید برای جلب رضایت کاربران بگذارید اپلیکیشن شما را به رایگان دانلود کنند. اما در نسخه رایگان تمام امکانات به صورت فعال قابل استفاده نباشند. کاربر باید با پرداخت مبلغی، امکانات کامل نرم افزار را خریداری می کند. این روش روز به روز در حال رونق گرفتن است. چرا که قبل از خرید به کاربر اجازه تست می دهد. با این روش حس رضایت دلپذیری را در کاربران اپلیکیشن خود ایجاد می کنید.

نتیجه گیری

احتمالا به کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید علاقه مند شده اید. باید بگویم که اگر به برنامه نویسی علاقه مندید، برای پولدار شدن روش درستی را انتخاب کرده اید! اما نباید فراموش کنید که هرگز بخاطر بدست آوردن پول وارد حرفه برنامه نویسی نشوید. چرا که این کار علاقه و پشتکار زیادی می طلبد. در این مطلب روش های مختلف پول در آوردن از حرفه مورد علاقه تان را به شما معرفی کردیم. فقط کافی است کمی خلاق باشید و هوشمندانه قدم بردارید. در ضمن همیشه از مشورت و راهنمایی افراد با تجربه استفاده کنید! نظر شما چیست؟ آینده برنامه نویسی اندروید را برای پولدار شدن چطور می بینید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

متخصص اندروید
اپ های اندروید خودت رو بساز و درآمد کسب کن برنامه نویسی اندروید الان خیلی پتانسیل کسب درآمد داره. اگر بتونید تو این زمینه متخصص شید، می تونید به راحتی از طریق مارکت ها، پروژه های فریلنسری و یا استخدام در شرکت های مطرح به درآمد عالی برسید. ما در دوره متخصص اندروید شما رو به یک برنامه نویس حرفه ای اپ های اندروید تبدیل می کنیم: متخصص اندروید arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران
Tabesh Rouhani replyپاسخ

کسب درآمد از برنامه نویسی js را هم بذارید پس

زهرا فرحمند

سلام تابش عزیز. این مقاله رو نوشتیم و در سایت ارسال شده 🙂
https://www.7learn.com/programming/earn-money-javascript

banihashem replyپاسخ

مطلب مفیدی بود با تشکر

محمد محبتی replyپاسخ

سلام
خوب بود باتشکر

عبدالله حسینی replyپاسخ

مطالب بسیار ارزشمندی بود. تشکر بخاطر همه اطلاعات که به اشتراک گذاشتین.
به من از طریق برنامه نویسی اندروید میشه به سادگی پول درآورد. البته پیش شرطش این است علاقه مندی خاص به برنامه نویسی داشته باشیم.
و اگر بتوانیم خلاقانه و دقیق به محیط ماحول خود بنگریم به راحتی میتوانیم ایده های نابی را روی اپلیکیشن های مختلف تطبیق نماییم.

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :