seo یا sem کدام یک در بهینه سازی سایت مفیدتر است؟

این تاپیک 1 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  tgsh ،‏ 1 سال و 1 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 437 بازدید داشته است .

نویسنده پست
دوشنبه ، ۲۸ دی ۱۳۹۴     ۲:۲۱ ب.ظ #


اوسیوند

Subscriber
14 پست29 تاپیک

seo یا sem کدام یک در بهینه سازی سایت مفیدتر است؟
در دنیای تجارت الکترونیک و برند سازی مهمترین اقدام بعد از طراحی سایت حرفه ای معرفی آن سایت به موتور های جستجو گر و افزایش رتبه ی آن در آن موتورها میباشد در سئو سایت بیشتر و بهتر باشد نمایش وب سایت شما در جایگاه بالا تری قرار خواهد گرفت . در این مقاله سعی شده است طریقه ی نمایش وب سایت را در موتورهای جستجو به تصویر بکشیم باما همراه باشید...
ممكن است بارها با عبارات SEO و SEM برخورد كرده باشيد اما در مورد تفاوت ميان اين دو عبارت فكر نكرده باشيد و يا حتي به اشتباه اين دو عبارت را به جاي هم به كار برده باشيد.هدف اصلي هر دو اين دو عبارات بهتر ديده شدن سايت در نتايج موتورهاي جستجو است.

اگر بخواهيم در يك جمله تفاوت ميان SEO و SEM را بيان كنيم، ميتوانيم بگوييم كه SEO يا همان بهينه سازی سايت براي موتورهای جستجو بخشي از SEM يا بازاريابی با استفاده از موتورهای جستجو است
همانطور که در آموزش های قبلی بار ها به آن اشاره شده است به فرايند بهينه سازی سايت با هدف جذب ترافيك بيشتر از موتورهای جستجو SEO گفته ميشود. در حقيقت سايتي كه بهينه شده باشد، براي خزنده هاي موتورهاي جستجو قابل فهم تر بوده و بنابراين شانس بيشتري در كسب رتبه بالا در نتايج جستجو خواهد داشت.

هدف اصلي هر دو اين دو عبارت بهتر ديده شدن سايت در نتايج موتورهاي جستجو است.
اگر بخواهيم در يك جمله تفاوت ميان SEO و SEM را بيان كنيم، ميتوانيم بگوييم كه SEO يا همان بهينه سازی سايت براي موتورهاي جستجو بخشي از SEM يا بازاريابی با استفاده از موتورهاي جستجو است
SEO خود داراي دو دسته بندی مهم است
On-page seo
سئوی  on-page  شامل قوانینی میشود که با رعایت آن ها در سایت و بلاگ خود، وبسایت شما سازگاری بیش تری با موتورهای جستجو پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال می توان به استفاده از عنوان ها و توضیحات مناسب، بهینه سازی URL ها، استفاده صحیح از تگ های H1 و  H2 ، تصاویر و سایر موارد اشاره کرد.

Off-page seo
سئوی off-site به فرآیند دریافت بک لینک های معتبر ومفید از سایر وبسایت ها گفته میشود.

تعريف SEM:
کلمه ی SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing میباشد که به فرايند بازاريابی با هدف بهتر ديده شدن در نتايج موتورهاي جستجو چه از طريق جذب ترافيك رايگان يا همان SEO و يا پولي، SEM گفته ميشود.
براي جذب ترافيك پولي از موتورهاي جستجو شما ميبايست فضاي تبليغ را خريداري نماييد. بنابراين به جاي تلاش براي كسب رتبه بالا در نتايج و جذب ترافيك رايگان به ازاي پرداخت پول سايت شما در صدر نتايج جستجو به نمايش در مي آيد.
رايج ترين آژانس تبليغاتي براي جذب اين نوع ترافيك Google Adwords ميباشد كه با دريافت مبلغ به ازاي كليك شما را در كلمه كليدي مدنظرتان در صدر نتايج جستجو قرار ميدهد.
در يك جمع بندي كلي SEO به جذب ترافيك رايگان از موتورهاي جستجو ميپردازد در حالي كه SEM هم از روش رايگان و هم پولي براي جذب ترافيك استفاده ميكند.
اما باید توجه نمود که استفاده از تکنیک SEM در یک زمان خاص تا پایان قرار داد شما میباشد و پس از آن به جایگاه واقعی خود و شاید پایین تر از آن نزول کنید. زیرا الگوریتم های ساخته شده شده توسط خود همین موتورها مخالف با همچین استراتژی هایی هستند.
بهترین روش برای محبوبیت و بقا در رده های بالای موتورهای جستجو ایجاد سئوی واقعی با داشتن بهترین محتوا بمنظور استفاده مفید کاربران وب سایت خود میباشد.
 

2  تشکر
سه شنبه ، ۱ تیر ۱۳۹۵     ۳:۴۳ ب.ظ #


tgsh

Subscriber
1 پست0 تاپیک

ممنون مطلب جالبی بود.

0  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .