نمی تونم min و max برای width و height درک کنم لطفا کمک کنید

این تاپیک 6 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  کیوان علی محمدی ،‏ 4 سال و 7 ماه پیش .

١٩٧١ visibility
نویسنده پست
یکشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۱     ۱۲:۱۳ ب.ظ #


javad75

Subscriber
5 پست5 تاپیک

سلام دوستان من نمی تونم min و max برای width و height درک کنم لطفا کمک کنید

اگه یه مثال خوب از استفاده این کد بزنید خیلی ممنون میشم

لطفا ساده باشه مثالتون چون مبتدی هستم

باتشکر

1  تشکر
یکشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۱     ۱۲:۱۷ ب.ظ #


کیوان علی محمدی

مدیر ارشد
1792 پست4 تاپیک

سلام دوست عزیز فکر نکنم نیازی به مثال باشه شما وقتی یه المنت رو توی صفحه به کار می برید،معمولا یه height و یه width براش تعریف می کنید با خاصیت های max-width و max-height به مرورگر میگید که height و width اون المنت  دیگه از این بیشتر نشه،یعنی حداکثر مقدار height یا width همین باشه.

2  تشکر
یکشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۱     ۱۲:۱۹ ب.ظ #


لقمان آوند

مدیر ارشد
1704 پست5 تاپیک

جایی که می خوای حداقل/ حداکثر ارتفاع/پهنا رو برای شئی داشته باشی از اون استفاده می کنی .

مثلا قالبت 3 ستون داره ! دو تا منو در دو طرف و قسمت پست ها در وسط . و مثلا می دونی که قسمت پست ها ارتفاعش معمولا از 1000px بیشترو ولی ارتفاع منوها کمتره . برای اینکه ستون های قالب ترازتر بشن میای و min-height رو برای ستون منوها 1000px میزاری که با ستون پست ها در وسط ارتفاعشون نزدیک شه .

برای پهنا هم میشه مثال اینطور زد ...

3  تشکر
یکشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۱     ۱۲:۴۲ ب.ظ #


javad75

Subscriber
5 پست5 تاپیک

[quote=9624]سلام دوست عزیز فکر نکنم نیازی به مثال باشه شما وقتی یه المنت رو توی صفحه به کار می برید،معمولا یه height و یه width براش تعریف می کنید با خاصیت های max-width و max-height به مرورگر میگید که height و width اون المنت  دیگه از این بیشتر نشه،یعنی حداکثر مقدار height یا width همین باشه.[/quote]
 خوب آقا لقمان اگه ستون منوها ارتفاعش بشتر از اون حدی که تعریف کردیم شد،بقیه چیزهایی که داخل اون منوها اضافه شدند کجا می افتند؟!

1  تشکر
یکشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۱     ۱۲:۴۵ ب.ظ #


لقمان آوند

مدیر ارشد
1704 پست5 تاپیک

باید از ویژگی css ی به نام overflow استفاده کنی . با این ویژگی تعین می کنی اگه محتوای یک تگ بیش از ارتفاع یا پهناش شد باهاش چطور رفتار بشه . مخفی بشه ؟ نمایش داده بشه و یا اون تگ اسکرول بخوره ؟

ضمنا اگه از min-height و min-width استفاده کنی حداقل ها رو تعیین کردی و اگه محتوا اندازش بیشتر بشه ارتفاع/پهنای اون تگ هم معمولا خودکار بیشتر میشه . مگه اینکه max-height و max-width استفاده کنی براشون که اونوقت از overflow استفاده میکنی ...

2  تشکر
یکشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۱     ۱:۳۱ ب.ظ #


javad75

Subscriber
5 پست5 تاپیک

خیلی ممنون که انقدر خوب جواب میدید

----

الان تاحدی واسم جا افتاد اگه واستون ممکن بود یه مثال از استفاده این مورد توی صفحه html ساده واسم بزنید تا بشتر متوجه بشم

اگه این کار را بکنید خیلی خیلی ممنون میشم

0  تشکر
یکشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۱     ۱:۳۵ ب.ظ #


کیوان علی محمدی

مدیر ارشد
1792 پست4 تاپیک

[quote=9627]

نقل قول از لقمان آوند :
سلام دوست عزیز فکر نکنم نیازی به مثال باشه شما وقتی یه المنت رو توی صفحه به کار می برید،معمولا یه height و یه width براش تعریف می کنید با خاصیت های max-width و max-height به مرورگر میگید که height و width اون المنت دیگه از این بیشتر نشه،یعنی حداکثر مقدار height یا width همین باشه.

خوب آقا لقمان اگه ستون منوها ارتفاعش بشتر از اون حدی که تعریف کردیم شد،بقیه چیزهایی که داخل اون منوها اضافه شدند کجا می افتند؟! [/quote]
 اون وقت از overflow استفاده می کنی،اگه overflow:hidden تنظیم بشه اضافه ها مخفی میشن ونشون داده نمیشن،اگه overflow:auto تنظیم بشه برا اضافه ها scrollbar فعال میشه .

1  تشکر
پست 1 تا 7 (از مجموع 7 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .