معرفی 10 دوره آنلاین آموزش توسعه و طراحی سایت به زبان انگلیسی

این تاپیک 0 مشارکت کننده و 0 پاسخ دارد .

۴۶ visibility
نویسنده پست
دوشنبه ، ۲۳ مهر ۱۳۹۷     ۹:۵۵ ق.ظ #


Mehdi Tayebi

Subscriber
0 پست1 تاپیک

در این مقاله به ۱۰ مورد از بهترین دوره های توسعه و طراحی سایت از مبتدی تا پیشرفته وجود دارد توضیح می دهیم . قبل از شروع معرفی این دوره ها لازم است اشاره کنیم که این دوره ها به صورت زبان انگلیسی کاملا ساده و روان می باشد و همچنین برخی از این دوره های طراحی سایت رایگان می باشد و برخی دیگر نیز باید به صورت آنلاین پرداخت کرد .
توسعه و طراحی سایت شامل بسیاری از فن آوری ها می باشد و به صورت مداوم در حال تغییر می باشد . فناوری مورد نیاز امروز شاید چند سال بعد از ارزش آن کاسته شود ، به این ترتیب زمانی که واقعا تصمیم دارید که به یک طراح سایت و یک توسعه دهنده آن تبدیل شوید ، تنها نباید متکی به یک تکنلوژی و یا علم خاصی باشید و در عضو باید در حال یادگیری مداوم باشید و برای خود هدف گذاری کنید .
قبل از اینکه ما در این مقاله به معرفی دوره های آنلاین طراحی سایت و توسعه وب بپردازیم ، به موضوعات مختلف توسعه وب نگاهی می اندازیم . توسعه دهنده وب به دو قسمت اصلی تقسیم می شود :

افرادی که توسعه دهنده بخش ظاهر سایت می باشند که در اصطلاح Front End گفته می شود .
افرادی که توسعه دهنده بخش هسته سایت می باشند که در اصطلاح به آنها Back End گفته می شود .

نکته مهم : افرادی که هم توسعه دهنده بخش ظاهر سایت و هم توسعه دهنده بخش هسته سایت می باشند در اصطلاح به آنها ” توسعه دهنده کامل ” یا همان Full Stack developer گفته می شود .

توسعه دهنده Frond End کیست ؟

همانطور که گفته شد این دسته از توسعه دهنده ها به طراحی و پیاده سازی بخش ظاهر سایت می پردازند و فقط با نوع طراحی سایت در ارتباط هستند و دخالتی در هسته سایت نمی کنند . اغلب این افراد باید به زبان کد نویسی HTML و CSS و Javascript و فریم ورک هایی مثل Boostrap و React و Jquery و Angular و سایر فریم ورک ها تسلط کافی داشته باشند .

توسعه دهنده Back End سایت کیست ؟

این نوع از دسته توسعه دهنده ها مربوط می شود به بحث هسته سایت و بخش حفظ داده های کاربران درون وب سایت . توسعه دهنده های این نوع زبان ها علاوه بر دانستن زبان کد نویسی مانند HTML و CSS حتما باید به یکی از زبان های برنامه نویسی PHP و Java و Ruby و Python و ASP بسته به نوع کار و سلیقه شخص و همچنین برنامه نویسی دیتابیس آشنایت داشته باشند .

معرفی 10 دوره آنلاین آموزش توسعه و طراحی سایت به زبان انگلیسی

همانطور که در بالا نیز گفته شد دوره های آنلاین بسیار زیادی در سطح نت وجود دارد که به موضوع طراحی سایت و توسعه سایت می پردازند ، چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی . ما در این قسمت ۱۰ دوره آنلاین توسعه و طراحی سایت که به زبان انگلیسی ساده و روان می باشد معرفی می کنیم .

شماره ۱ : وب سایت W3schools.com

این وب سایت جزو اولین وب سایت ها در زمینه طراحی سایت و توسعه سایت می باشد که تقریبا اکثر اساتید استفاده از این سایت به شاگردان خود توصیه می کنند . w3schools یک منبع جامع و عالی در زمینه توسعه وب سایت چه به صورت Front End و چه به صورت Back End می باشد ، دارای مثال های مختلف می باشد و به صورت گام به گام می توانید طراحی سایت و توسعه وب سایت را یاد بگیرید . همچنین شما می توانید نمونه کدهای مختلف درون سایت را ویرایش و خروجی کار را مشاهده کنید .

قیمت استفاده : رایگان .


شماره ۲ : وب سایت edx.org

شما در سایت edx به راحتی می توانید زبان های HTML و CSS به صورت ترکیبی درون پروژه های مختلف یاد بگیرید و در کنار آنها به یادگیری زبان جاوا اسکریپت نیز بپردازید . به محض ثبت نام در وب سایت و عضویت در دوره ها شما به راحتی می توانید از کارشناسان و اساتید دوره نیز کمک بگیرید . بخش جالب این وب سایت بیشتر مربیان و اساتید این وب سایت از شرکت مایکروسافت می باشند .

قیمت استفاده : رایگان


شماره ۳ : وب سایت Udemy و دوره آموزشی front end web development

اگر میخواهید در کوتاه ترین زمان به یک توسعه دهند وب فوری و قوی تبدیل شوید مطمئنن شما این دوره آموزشی از وب سایت Udemy را دوست خواهید داشت . در این دوره علاوه بر مبحث HTML و CSS پیشرفته به زبان Java Script نیز تسلط پیدا می کنید . نکته جالب اینکه در این دوره آموزشی شما با فریم ورک بوت استرپ و همچنین جی کوئری آشنا می شوید و براحتی می توانید اولین پروژه وب سایت خود را راه اندازی کنید .

قیمت استفاده : ۱۲۰۰ دلار ( به صورت رایگان در سایت های ایرانی موجود می باشد )

شماره ۴ : وب سایت teamtreehouse.com و بخش دوره های front end web development

در وب سایت Team Tree House و در بخش توسعه وب و طراحی سایت ، شما با یادگیری دوره های مختلف آن به راحتی می توانید یک وب سایت تعاملی زیبا ایجاد کنید . موارد بروز و پایه ای در مورد کدنویسی HTML و jQuery و CSS و انواع فریم ورکها به شما توضیح می دهد . یکی از نکته های مثبت این وب سایت بخش بندی کردن قسمت های مختلف توسعه و طراحی سایت می باشد . به عنوان مثال طراحی انواع فرم های زیبا ، کار با جداول در HTML ، کار با ویدیو ، انمیشن و … شما می توانید همه چیز در مورد چگونگی ایجاد یک وب سایت زیبا و تعاملی را در این سایت یاد بگیرید و استفاده کنید .

قیمت استفاده : رایگان


شماره ۵ : وب سایت Coursera و دوره های مرتبط با front end web development

این وب سایت به موضوعات مختلفی در زمینه توسعه وب پرداخته است . کافیست در بخش جستجوی این وب سایت عبارت front end web development را یک جستجو کنید ، لیستی از دوره های توسعه وب و طراحی سایت برای شما نمایش داده می شود ، دوره هایی مثل HTML و CSS و Javascript و Angular و Responsive design و Bootstrap 4 و دهها دوره دیگر که به راحتی می توانید در این دوره ها ثبت نام کنید و به یادگیری توسعه وب سایت بپردازید .

قیمت استفاده : ۷ روز به صورت آزمایشی و رایگان و امکان دسترسی به تمامی دوره های تخصصی وجود دارد و بعد از آن حدود ۵ دلار در ماه برای ادامه تحصیل و استفاده از دوره ها 


شماره ۶ : وب سایت آکادمی Microsoft در بخش front end development

در آکادمی مایکروسافت شما فن آوری های مختلفی را که برنامه نویسان و توسعه دهندگان یک وب سایت استفاده می کنند یاد خواهید گرفت . شما با مفهمون UI و همچنین زبان های اسکریپت نویسی مثل JavaScript آشنا می شوید و همچین استفاده از یک چارچوب خاص برای ساخت یک برنامه یکپارچه و پیچیده را خواهید آموخت .

قیمت استفاده : رایگان

شماره ۷ : وب سایت Freecodecamp

وب سایت freecodecamp یک جامع منبع باز یا همان اپن سورس می باشد که به شما انواع آموزشی های Front End و همچنین Back End یاد می دهد . برای تشویق شما به یادگیری پروژه های مختلفی را تعریف می کند و در نهایت پس از انجام آن پروژه های ساده تا پیشرفته برای شما گواهینامه های رایگانی اهداء می کند .

قیمت استفاده : رایگان


شماره ۸ : وب سایت codecademy

وب سایت codecademy یک پلتفرم تعاملی آنلاین می باشد که دارای کلاسهای رایگان طراحی سایت و برنامه نویسی سایت می باشد . شامل دوره های مختلفی همچون SQL و jQuery و Ruby و HTML و CSS و Javascript و PHP و Python و … می باشد .
در این وب سایت شما یاد میگیرید که چطور یک وب سایت کامل و اساسی و تعاملی ایجاد کنید .

قیمت استفاده : طرح اولیه رایگان می باشد و طرح های دیگر در حدود ۱۹ دلار در ماه .

شماره ۹ : تبدیل شدن به یک توسعه دهنده فرانت اند با سایت Udacity

در این وب سایت شما با پایه و اصول توسعه فرانت اند کاملا یاد خواهید گرفت . شما می توانید با مهارت ها و فن آوری های ارزشمندی در زمینه طراحی سایت آشنا شوید و به آنها تسلط یابید . دوره هایی همچون JavaScript و Html و CSS و ابزارهای مربوط به توسعه و طراحی سایت.

قیمت استفاده : ۹۹۹ دلار برای تمامی مجموعه های آموزشی .

شماره ۱۰ : وب سایت معروف TutPlus

وب سایت TutPlus دارای دوره های متنوعی در زمینه توسعه بخش فرانت اند و بک اند سایت می باشد . برخی از این دوره ها به صورت رایگان می باشد اما برخی دیگر از این دوره ها به صورت پولی می باشد . این وب سایت بسیاری از زمینه ها را شامل می شود از مبانی اساسی توسعه طراحی سایت تا مباحث کاملا پیشرفته . البته اکثر دوره ها نیاز به دانش پایه ای در زمینه توسعه وب از جمله HTML و CSS دارند .

قیمت استفاده : ۱۶ دلار در ماه

نتیجه گیری نهایی :

اگر به دنبال یک زمینه خاص در توسعه وب و طراحی سایت می باشید باید تصمیم بگیرید که بروی کدام یک از این نوع فناوری های خاص تمرکز کنید و همان را تا حد حرفه ای دنبال کنید و اطلاعات خودتان در این زمینه همیشه بروز داشته کنید و مهارت های مربوطه را تقویت کنید . اگر علاقه داشته باشید که از منابع انگلیسی در این باره استفاده کنید ( که توصیه ما هم استفاده از منابع انگلیسی به دلیل بروز رسانی های خوب آنها می باشد ) ما در مقاله بالا به معرفی ۱۰ دوره آنلاین توسعه و طراحی سایت اشاره کرده ایم که با استفاده از آنها می توانید در توسعه وب بروز و پیشرو باشید .

لینک منبع مقاله :

۱۰ دوره آنلاین توسعه و طراحی سایت

پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .