قرارداد چیست؟

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  صبا ...saba ،‏ 1 سال و 9 ماه پیش .

۵۱۰ visibility
نویسنده پست
جمعه ، ۲۷ فروردین ۱۳۹۵     ۱:۵۰ ق.ظ #


صبا ...saba

Subscriber
0 پست669 تاپیک

قوانین نامگذاری کد ها

< قبلی
بعدی >

قرارداد چیست؟

بر طبق تعریف Wikipedia قراردادهای کد گذاری عبارت است از یک سری راهنما برای یک زبان برنامه نویسی خاص که در واقع استایل دهی به برنامه نویسی، تمرین و روش برای هر یک از جنبه های یک تکه کد که در این زبان نوشته شده است را پیشنهاد میکند. این قرادادها معمولا شامل سازمان دهی فایل، تورفتگی ها، کامنتها، تعاریف، خطوط فاصله، قراردادهای نامگذاری، تمرینهای برنامه نویسی، اصول برنامه نویسی، کیفیت و .. می شود. برنامه نویسان به شدت علاقه مند هستند که این راهنما را به کار ببندند تا خوانایی کدهایشان افزایش پیدا کند و نگهداری از برنامه راحت تر شود. قراردادهای کدنویسی فقط برای پشتیبان های انسانی و اشخاصی که کد را مرور می کنند قابل به کار گیری است. قراردادها ممکن است در مجموعه ای قوانین مستندسازی شده به صورت رسمی درآید. یا ممکن است خیلی غیر رسمی مانند چیزی که در کد نویسی های فردی انجام می دهیم باشد. قراردادهای کدگذاری توسط کامپایلرها اجباری نشده اند. در نتیجه به کار بستن یا نبستن این قراردادها در اجرای برنامه ای که از این کدها شکل گرفته تاثیری ندارد.

شما باید خیلی راحت تفاوت بین یک ویژگی، متغیر محلی، نام متد، نام کلاس و ... را با نگاه به آن بگویید.به این دلیل که آنها قراردادهای نامگذاری و حروف بزرگ و کوچک متفاوتی دارند.این نوع از قراردادها ارزشی هستند. قراردادهای زیادی را می توانید با جستجو در اینترنت پیدا کنید. بنابراین یا قراردادی را پیدا کنید یا قرارداد خودتان را بسازید و سفت به آن بچسبید و ازش استفاده کنید.

آنجه در زیر می آید تحت عنوان  (Design Guidelines for Developing Class Libraries)  توسط گروهی با نام Microsoft special interest group توسعه پیدا کرده است.

0  تشکر
پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .