علت قطع شدن تلگرام امروز در ایران

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  zohre khz ،‏ 9 ماه و 3 هفته پیش .

۱۳۷ visibility
نویسنده پست
یکشنبه ، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷     ۱۰:۲۷ ق.ظ #


zohre khz

Subscriber
1 پست13 تاپیک

تلگرام از ساعاتی قبل دوباره از دسترس خارج شده است. قبل از این همچنین بحث هایی درخصوص ***** تلگرام مطرح شده بود و حتی بسیاری از مسئولان به عضویت خود در این شبکه پایان داده بودند.

معاون رئیس جمهور همچنین در 29 فروردین سال جاری خطاب به دستگاه های دولتی از آنان خواسته بود خدمات خود را در شبکه های پیام رسان داخلی ارائه کنند. این در حالی است که بسیاری از رسانه های رسمی کشور نیز به فعالیت خود در تلگرام پایان داده اند. بر اساس واپسین شنیده ها مدیر عامل تلگرام نیز در توئیتر خود اظهار کرده است که اختلال پیش آمده به خاطر بروز مشکلاتی در سرورهای این شبکه است.در مورد خروج سرورهای تلگرام از ایران

عباس آسوشه با بیان اینکه تلگرام به تعهدات خود عمل نکرد، گفت:تصمیم گرفتیم امکانات CDN را که فقط برای کاهش هزینه هایش استفاده می کرد از آن بگیریم و در اختیار پیام رسان های داخلی بگذاریم.
معاون فناوری اطلاعات مرکز ملی فضای مجازی با تأکید بر اینکه تلگرام به تعهدات خود عمل نکرد، اظهار کرد:از آنجا که این کار را انجام نداد، اطلاعات کاربران ایرانی را از کشور خارج کرد و از امکانات ما فقط برای کاهش هزینه های خود استفاده می کرد، تصمیم گرفتیم این امکانات را به جای تلگرام در اختیار پیام رسان های داخلی قرار دهیم.
معاون فناوری اطلاعات مرکز ملی فضای مجازی عنوان کرد:تلگرام در ارتباطات اولیه از سرورهای اروپایی خود برای ارتباط کاربران ایرانی استفاده می کرد و از CDNهای مستقر درایران فقط برای کانال های پربازدید بهره می برد.به گفته آسوشه قرار بوده تلگرام اطلاعات کاربران ایران را در کشور خودمان نگهداری کند.

منبع: خبر انلاین - 118فایل نمناک

پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .