طراحی و برنامه نویسی بک اند Back End

این تاپیک 5 پاسخ و 3 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Hoom@n ،‏ 2 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 899 بازدید داشته است .

نویسنده پست
پنج شنبه ، ۲۰ آبان ۱۳۹۵     ۱۰:۰۱ ق.ظ #

علیرضا دانشی محبی

Subscriber
0 پست1 تاپیک

با سلام خدمت استاد اوند !

با چه زبان برنامه نویسی و به چه صورت میتوان یک بک اند Back End  برای یک سایت طراحی کرد؟ منبع و کتاب خاصی میشناسید معرفی نمائید ؟

ممنون از راهنمائی

0  تشکر
پنج شنبه ، ۲۰ آبان ۱۳۹۵     ۶:۱۸ ب.ظ #

Hoom@n

Subscriber
53 پست0 تاپیک

با سلام

دکتر آوند به دلیل مشغله کاری زیاد معمولاً فرصت سر زدن به انجمن رو خیلی کم پیدا میکنند و اگه سوالی دارید بهتره مستقیماً به ایمیلشون ارسال کنید.

در مورد طراحی backend باید بگم تفاوتی بین طراحی backend و frontend از نظر زبانهای برنامه نویسی وجود نداره.

شما برای طراحی یک سایت نیاز دارید که برنامه نویسی با زبانهای HTML و CSS و Javascript رو بلد باشید و برای مدیریت عملیات سمت سرور هم باید یا به زبان PHP مسلط باشید و یا ASP.NET تا بتونید یک سایت حرفه ای (چه در قسمت backend و چه در قسمت frontend) ایجاد کنید.

کتاب خاصی هم در این زمینه وجود نداره که بشه به شما معرفی کرد تا بتونید با خوندن اون به هدفتون برسید. برای مواردی که گفتم ممکنه لازم باشه صدها کتاب رو مطالعه کنید تا بتونید به حد قابل قبولی از دانش طراحی سایت برسید.

ضمناً علیرغم کتابهای خوبی که به عنوان مرجع آموزشی در تمامی علوم مختلف وجود داشته و داره، دیگه دوره آموزش و یادگیری از روی کتاب به سر اومده و کم کم روشهای نوین و بهینه تری مثل استفاده از فیلم آموزشی که بسیار کارآمد تر هست جایگزین استفاده از کتاب شده.

0  تشکر
سه شنبه ، ۲ خرداد ۱۳۹۶     ۱:۰۱ ب.ظ #

Mohammad Hasanlu

Subscriber
2 پست0 تاپیک

سلام لطفا اگر منبع آموزشی (فیلم و یا ...) از برنامه نویسی backend دارید معرفی کنید .ممنون

0  تشکر
سه شنبه ، ۲ خرداد ۱۳۹۶     ۸:۳۵ ب.ظ #

Hoom@n

Subscriber
53 پست0 تاپیک

ضمن عرض سلام

همین سایت سون لرن خودش یکی از بزرگترین منابع  آموزش مجازی برنامه نویسی تحت وب هست. اگه منظورتون منابع رایگانه من منابع رایگانی که کیفیت لازم رو داشته باشه سراغ ندارم که بهتون معرفی کنم.

البته سایتهای زیادی هستند که دارن آموزشهای رایگان ارائه میدن. اما مسئله اینه که مخاطب این سایتها افرادی هستند که یا اصلاً با برنامه نویسی آشنایی ندارن و یا در حد خیلی مبتدی هستند و میخوان با استفاده از آموزشهای این سایتها سطح خودشون رو ارتقاء بدهند. اما چون از برنامه نویسی چیز زیادی نمیدونن نمیتونن سطح کیفی این آموزشها رو بسنجند و اینجاست که دچار مشکل میشن و راه رو اشتباه میرن.

چرا که این سایتهای آموزشی صرفاً جهت اینکه یه سایت ایجاد کنند و با بالا بردن بازدیدشون از منافع سایتهای پر بازدید بهرمند بشن میان یه سری آموزش بی کیفیت، غیر اصولی، قدیمی و از رده خارج و ... رو در سایتشون آپلود میکنن و مخاطبها ی اونها هم با صرف وقت با ارزششون از این آموزشها استفاده میکنند که هیچ فایده ای براشون نداره.

شما برای اینکه بتونید در هر کاری به موفقیت دست پیدا کنید، باید برای اون چه از نظر مادی و چه از نظر معنوی هزینه پرداخت کنید. برنامه نویسی هم یه کاری هست که سرعت تحول و پیشرفتش بسیار زیاده و برای اینکه کسی بتونه از تکنولوژی های روز استفاده کنه و بتونه خدمات واقعی به مشتریانش ارائه بده برای پیشرفت خودش باید هزینه کنه 🙂

0  تشکر
چهارشنبه ، ۳ خرداد ۱۳۹۶     ۱۰:۰۰ ق.ظ #

Mohammad Hasanlu

Subscriber
2 پست0 تاپیک

ممنون از توجهتون ، منظورم فیلم های آموزشی سایت خودتون هست ، من تا حدودی با طراحی front end آشنایی دارم اما برای اینکه بتونم وب سایت خودمو را بندازم نیاز به دانش back end دارم ، آموزش های زیادی تو سطح نت بود که توجهم رو جلب نکرد ، لطفا یه آموزش معرفی کنید که جامع باشه و بشه باهاش کار کرد ممنون...

0  تشکر
چهارشنبه ، ۳ خرداد ۱۳۹۶     ۱:۰۲ ب.ظ #

Hoom@n

Subscriber
53 پست0 تاپیک

خواهش میکنم،

البته من صاحب این سایت نیستم. صاحب این سایت دکتر آوند هستند که استاد و دوست عزیز من هستند.

همونطور که قبلاً عرض کردم با تهیه یک دوره آموزشی و یا یک کتاب نمیشه برنامه نویس حرفه ای شد و نیاز به کار دائمی هست. اما برای شروع کار بهترین دوره آموزشی که میتونید تهیه کنید دوره آموزش  PHP دکتر آوند هست.

https://www.7learn.com/class/3790

از لینک بالا برای ثبت نام میتونید استفاده کنید. لازم به ذکره که تا حالا 1350 نفر در این دوره شرکت کردند که 100% رضایت داشتند و حتی یک نفر هم ناراضی نبوده. میتونید با مطالعه نظر سنجی ها خودتون مشاهده کنید.

موفق باشید.

0  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .