روش های مدیریت کانال تلگرام

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Site Roos ،‏ 1 سال و 2 ماه پیش .

۱۹۸ visibility
نویسنده پست
جمعه ، ۱۲ آبان ۱۳۹۶     ۳:۵۹ ق.ظ #


Site Roos

Subscriber
1 پست1 تاپیک

مدیریت کانال تلگرام با استفاده از چندین نرم افزار و برنامه مدیریت حرفه ای کانال تلگرام  و نیز ربات پست گذار کانال می تواند به تولید محتوای کانال و ارسال پست زمان دار در تلگرام به شما کمک کند در ادامه با تلگرام پی سی همراه باشید تا شما رو با ابزارهای های مدیریت کانال تلگرام و روش های آن آشنا کنیم .

هر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگرام داشته باشد و با کنترل و مدیریت آن با سایر افراد به صورت یک طرفه ارتباط بر قرار کند.

پیشنهاد میکنم ادمین کانال ها و مخصوصا کسانی که تازه شروع به مدیریت کانال تلگرام کرده اند . در ادامه به ذکر نکات و مواردی خواهیم پرداخت که به شما در مدیریت حرفه ای کانال تلگرام موفق کمک خواهد کرد!
آموزش مدیریت کانال تلگرام
 انتخاب نام مناسب برای کانال
تیتر گویاست و نیازی به تاکید بر این مطلب نیست، اینکه نام کانال شما با بیزینس مورد نظرتان همسو باشد کاملا منطقی است اما پیشنهاد میکنیم اگر اکانتی در سایر شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام دارید سعی کنید نام کانال تلگرام و نام کاربری یا صفحه اینستاگرام تان یکی باشد!
روش های تبلیغ معرفی کانال
راه های مختلفی برای معرفی کانال وجود دارد، اگر وبسایت دارید حتما لینکی به صورت لایت باکس و در حین ورود به صفحه اول وبسایت از کانال قرار دهید و کانال تلگرامتان را به افراد و بازدیدکنندگان معرفی کنید (با یک لینک فعال و مستقیم به آدرس کانال)! اگر فقط صفحه اینستاگرام دارید حتما سعی کنید آدرس کانال را در قسمت ببوگرافی قرار دهید و حتما توجه کنید برای گذاشتن لینک کانال در بیوگرافی باید از مخفف T.me به جای telegram.me استفاده کنید! اگر هیچ کدوم رو ندارید می توانید از سایت تلگرام پی سی جهت معرفی و  تبلیغ کانال تلگرام خود استفاده نمایید .

از دیگر راه هایی که می توانید جذب مخاطب کنید اینکه در کارت ویزیت و یا کاتالوگ ها در کنار آدرس وبسایت سعی کنید آدرس تلگرام را درج کنید، پیشنهاد می کنم از QR Code یا همان بارکد های مربعی استفاده کنید، البته در ابعاد قابل مشاهده توسط دوربین ها!

از فرصت حضور در نمایشگاه های مرتبط و جلسات و همایش های گروهی به هیچ عنوان غافل نشوید ارائه تخفیف های تلگرامی هم می تواند وسیله و ابزار موثری در جذب محاطب باشد.
تولید محتوای مناسب در کانال تلگرام
محتوا بخش اصلی و مهمی است که می تواند به آسانی در نگهداری و حتی افزایش ممبر  به شما کمک شایانی کند، متاسفانه باید بگوییم ذائقه کنونی فارسی زبان ها در شبکه های اجتماعی وضعیت مناسبی ندارد، هر چقدر شما محتوایی سطحی تر و یا شاید با مزه تر داشته باشید کاربران بیشتر خوششان می آید! برای مدیریت کانال تلگرام به صورت حرفه ای  می توانید از ربات پست گذار تلگرام که توسط تلگرام پی سی  برنامه نویسی شده است استفاده نمایید
ارتباط بین موضوع و محتوای کانال
سعی کنید کانال شما بر حسب موضوعی که به آن می پردازید پاسخگو باشد، تمامی مشتری ها یا مخاطبان بدانند که زمینه کاری و محتوایی شما چیست و برایشان قابل درک باشد، برای مثال اگر کانالی برای معرفی محصولات مربوط به مصالح ساختمانی دارید دلیلی ندارد که برای جذب مخاطب و اعضا بیشتر از ارسال جک هم دریغ نکنید! سعی کنید مطالب در زمینه مرتبط با موضوع مورد نظر شما باشد.
انگیزه ایجاد کنید
راه های ایجاد انگیزه بستگی شدید به بیزینس و اهداف شما دارد، اگر فروشنده هستید، ارائه تخفیف یا اشانتوین، اگر خدمتی را ارائه می دهید، ارائه محدودیت زمانی برای دریافت تخفیف و … اما راه های ساده تری هم هست، ارسال مطالبی با انرژی مثبت به صورت روزانه، مثلا هر روز را با یک جمله پر انرژی و مثبت آغاز کنید، یا ابتدای هر هفته با ارسال یک پیام مثبت برای مخاطبانتان آرزوی هفته ای خوب داشته باشید! سعی کنید خود را مقید کنید و مثلا جملات هر هفته را راس ساعتی خاص و در روزی خاص ارسال کنید.
استفاده از هشتگ ها در کانال
هشتگ ها عناصر خوبی هستند که می توانند جهت مدیریت کانال تلگرام و در دسترسی آسانتر به مطالب توسط کاربران و مخاطبان موثر باشند.
درج آیدی کانال در انتهای مطالب
سعی کنید حتما در انتهای هر پیام آدرس تلگرام را ذکر کنید ، این نکته هم یک شمایل خاص به ارسال های شما می دهد و هم می تواند در صورت فوروارد مطالب شما توسط مخاطبان کاربران جدید را به کانال شما راهنمایی کند!
از ارسال انبوه مطالب در تلگرام بپرهیزید!
ادمین های کانال ها خیلی اوقات پر انرژی هستند و محتوا های مناسب و خوبی را طی یک بازه کوتاه ارسال می کنند، توجه کنید کاربران مثل شما مدام و در لحظه کانال شما را چک نمی کنند، وقتی هم در اعلان ها می بینند که پیام جدیدی در کانال شما دارند، شاید در شرایط مساعد دو مورد انتهایی را مطالعه کنند. پس سعی کنید ارسال ها را در طول روز کم کرده و تنها بر ارائه محتوای مناسب بپردازید!
از بخش توضیحات کانال یا DESCRIPTION  غافل نشوید
این قسمت تنها جایی است که می توانید آدرس وبسایت، شماره تماس و … را به صورت همیشگی در دسترس کاربران قرار دهید، سعی کنید ساده ترین راه های ارتباطی و توضیحاتی که به شرایط بیزینس شما ارتباط دارد را خیلی مختصر بنویسید، درج شماره تماس، ارتباط تلگرامی و وبسایت فراموش نشود! در صورتی که نیاز به طراحی سایت دارید می توانید از تیم سئو تگ کمک بگیرید .
نرم افزار مدیریت کانال تلگرام
اد کردن لیست مخاطبین به کانال
در ابتدای مسیر و ایجاد کانال شما می توانید تا ۲۰۰ نفر را خودتان به لیست مخاطبان اضافه کنید، توجه کنید تنها افرادی را که حدس می زنید محتوای شما به آنها ربطی دارد را اضافه کنید، آن هم فقط یک بار! مطمئن باشید با اضافه کردن دو یا چند بار افراد نمی توانید آن ها را وادار به ماندن در کانال و یا Leave ندادن کنید سعی کنید با محتوای به جا و مناسب افراد را جذب و پیگیر مطالب کنید!
ممبر فیک یا فالوور کیلویی نخرید!
خریدن فالوئر های کیلویی خیلی مرسوم است اما توجه کنید که تنها پولتان را دور ریخته اید، اعداد نمایش داده شده در بالایی صفحه تنها نظر ادمین ها را جلب می کند، ادمین ها هم افرادی نیستند که برای شما مخاطب بیشتری جذب کنند، توجه کنید که جذب ممبر و مخاطب اصلی کانال شما باید از طریق کاربران و تبلیغ کانال در تلگرام  و فوروارد پست کانال به گروه های تلگرام صورت بگیرد! باز هم باید تاکید کنم که سعی کنید مطالب با محتوای مناسب و به جا نظر افراد را جلب کنید!
لطفا زیاد ویدئو ارسال نکنید
تمامی افرادی که از تلگرام استفاده می کنند با موبایل به چک کردن کانال ها می پردازند و از اینترنت همراه استفاده می کنند، ارائه محتوای با حجم سنگین اکثر مواقع بی فایده است و ارسال های متنی شما بازخورد خیلی بیشتری دارد!
مطالب دیگر کانال ها را کپی نکنید
ارسال مطالب کانال های دیگر مخاطبان شما را به مرور مطالب آن کانال ها سوق می دهد و کانال شما را یک کپی کار با مطالب تکراری نمایش می دهد. سعی کنید این مورد را به حداقل برسانید و خودتان تا حد امکان تولید کننده محتوا باشید!
نکته نهایی : تلاش کنید، تلاش کنید، تلاش کنید
مطمئن باشید تداوم کار و ارائه محتوای با مضمون مناسب و ارزشمند هم برای جذب مخاطب نیاز به وقت گذاشتن دارد.
منبع مقاله : http://telegrampc.ir

0  تشکر
پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .