روش‌های کاربردی برای افزایش میزان بازدهی شبکه‌های اجتماعی در کسب‌وکار اینترنتی

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  http:// www.avadis.net ،‏ 1 سال و 3 ماه پیش .

۳۳۴ visibility
نویسنده پست
دوشنبه ، ۱۲ مهر ۱۳۹۵     ۵:۰۷ ب.ظ #


http:// www.avadis.net

Subscriber
0 پست13 تاپیک

برند سازی یا برندینگ فعالیتی مستمر و پویاست که یک طرف این پروسه شما و شرکت و برندتان هستید و طرف دیگر، کاربرانی که کم‌وبیش شمارا می‌شناسند و یا حتی اصلاً نمی‌شناسند. با استفاده از روش‌های برندینگ در شبکه‌های اجتماعی که در این می‌توانید سریع‌تر از حالت عادی یا دست روی دست گذاشتن به امید معروف شدن، به اهداف برندینگ خود دست‌یابید.

زمان تعامل کاربران را مورد بررسی قرار دهید

برای برندسازی مؤثر باید بدانید کاربران و مخاطبین شما در چه زمانی، به ارتباط با شما اقدام می‌کنند. برای مثال، Bump Club گروهی است مرتبط با مادر و کودک است. این گروه با تحقیق دانسته‌اند که مادران شیرده در ساعت 3 صبح در حال تغذیه‌ی کودک خود، عموماً با گوشی‌های هوشمند خود با صفحه های وابسته های وابسته و مرتبط با خودشان در ارتباط هستند. از این رو در این زمان به سؤالات مربوطه به خوبی پاسخ می‌دهند و به تعامل با برند موردنظر می‌پردازند. شما به‌راحتی می‌توانید به نظر های محتوای صفحه‌ی خود دقت کنید و ساعت‌های ثبت‌شده را مورد بازبینی قرار دهید و از میان آن‌ها ساعت مشترک و پربازدید صفحه‌ی خود را استخراج‌کنید! به همین سادگی!

مسابقه بر گزار کنید

کاربران به مسابقه‌هایی با جوایز مشخص علاقه دارند. تحقیقات نشان داده است که جوایزی نظیر کارت هدیه‌ی پول، و اشیای زینتی، بسیار مورد استقبال کاربران واقع‌شده است. بنابراین یک مسابقه می‌تواند یک تفریح برای مخاطبین باشد و به آن‌ها نشاط دهد. در برگزاری مسابقه زیرکانه، کارکنید. یک مسابقه که به کسب‌وکار و برند شما مربوط می‌شود، می‌تواند کاربران را با شما و برندتان بیشتر آشنا کند و آنان را به تعامل بیشتر در آینده با برندتان ترغیب کند.

استفاده از دو در خواست "لایک کردن " یا " اشتراک گذاری " به جای پاسخ سوالات!

زمانی که در حال طراحی سؤال برای کاربران هستید به‌جای نوشتن گزینه‌های مختلف، تنها، دو گزینه برای پاسخ‌گویی ایجاد کنید. این دو گزینه شامل لایک کردن و اشتراک‌گذاری می‌تواند باشد. به مثال زیر دقت کنید:
آیا شما تاکنون به فکر طراحی یک فروشگاه اندرویدی بوده‌اید؟
لایک = فروشگاه دارم
اشتراک‌گذاری = می‌خواهم فروشگاه بزنم
به همین راحتی می‌توانید به تعداد زیاد مطالب خود را به اشتراک بگذارید.
سعی کنید گزینه‌ای را برای اشتراک‌گذاری انتخاب کنید که حدس می‌زنید، پاسخ بیشتر کاربران است.

از پست های عاطفی دریغ نکنید

چیزی که در تمام کاربران، به‌طور اشتراکی وجود دارد، احساس و عاطفه است. کمتر کسی پیدا می‌شود که به یک روز بارانی علاقه نداشته باشد، یا اینکه از تماشای طلوع یا غروب در کنار دریا لذت نبرد. بنابراین در پست‌های خود از یک عکس زیبا و یک جمله‌ی کوتاه استفاده کنید و با کاربرانتان همدلی کنید. این همدلی‌ها زمینه‌ی ایجاد ارتباطی قوی و مورد اعتماد را فراهم می‌آورد. شما می‌توانید یک روز را به بررسی پروفایل کاربران خود اختصاص دهید و مهم‌ترین و بیشترین، پست‌های عاطفی آنان را موردبررسی قرار داده، و محتوایی شبیه به پست‌های روی wall کاربران ایجاد کنید. مطمئن باشید که اگر کارتان را به خوبی انجام دهید کاربر هم آن را لایک می‌کند و هم به اشتراک می‌گذارد.

کاربران را بخندانید

کاربران در شبکه‌های اجتماعی به دنبال تجربیات انسانی هستند و به‌خودی‌خود به دنبال تجربیات برندها نیستند. کاربران عموماً در جستجوهای خود به دنبال چیزی می‌گردند که به آن‌ها تازگی و طراوت بدهد. زمانی که شما یک محتوا ایجاد می‌کنید که هم کاربران خود را از طریق آن می‌خندانید هم به آن‌ها امیدواری منتقل می‌کنید، درواقع محتوای خود را بیش از هر چیز دیگری لایک پذیر، اشتراک‌پذیر و پر بازدیدتر می‌کنید. درصورتی‌که بتوانید محتوای طنز و فراگیر و عمومی در مورد برندتان ایجاد کنید می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید!

محتوای سرگرم کننده را جدی بگیرید

در پروسه‌ی برندینگ، نباید تمام تمرکزتان را روی فروش قرار دهید. وجود عناصر سرگرم کننده در صفحه‌ی شبکه اجتماعی‌تان می‌تواند استارت یک رابطه‌ی خوب برای شما با کاربرانتان باشد. همین کاربران اگر با شما احساس آرامش کنند قطعاً برای موفقیتتان هم تلاش خواهند کرد. بنابراین از عکس‌های خنده‌دار، عکس‌های لحظه‌ای (اصطلاحاً ناگهانی)، و به‌طورکلی مطالبی که جنبه‌ی سرگرمی دارند هم استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم، روزانه دو تا سه پست را به برند خود اختصاص دهید، و به همین میزان هم‌روی مدل‌های دیگر تولید محتوا کارکنید. پروفایل شخصی خود را هم در صفحه‌ی رسمی معرفی کنید و در آن بیشتر از محتویات سرگرم‌کننده و طنز استفاده کنید.

از طریق عکس تاثیر گذار تر باشید

ادامه مطلب اینجا

2  تشکر
پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .