راه اندازی سرویس وبلاگدهی

این تاپیک 1 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  سید حسن میرعربشاهی ،‏ 1 سال و 3 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 425 بازدید داشته است .

نویسنده پست
یکشنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۴     ۱:۲۷ ب.ظ #


مجید فردوسی

Subscriber
0 پست1 تاپیک

با سلام

من یه وب سایت دارم که میخام به کاربران سرویس وبلاگ بدم (یه چیزی مث بلاگفا). کاربران باید قالب های گوناگونی برای انتخاب داشته باشند و قابلیت شخصی سازی هم داشته باشند. به نظر خودم رسید که وردپرس میتونه این نیاز رو کاملا جواب بده. بطور کلی این شاخص ها مد نظر هست:1- نیروی انسانی موجود 2- پیچیدگی کار با تکنولوژی 3- مدت زمان پیاده سازی نسبت به تکنولوژیهای مشابه 4- کیفیت کار از حیث سرعت برنامه نسبت به سایر تکنولوژیها 5- کیفیت از حیث توسعه پذیری 6- مشخص کردن مزایا و معایب 7- دسترسی به ابزارهای آماده و سادگی کار با این ابزارها 8- مدت زمان آموزش نیروها جهت کار با روش پیشنهادی 9- تکنولوژی مورد استفاده در اینده توسعه می یابد یا کاهش پیدا می کند.

لطفا انطباق وردپرس با این شاخص ها رو توضیح بدین. ممنون

0  تشکر
یکشنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۴     ۵:۴۲ ب.ظ #


سید حسن میرعربشاهی

Subscriber
20 پست8 تاپیک

بله دوست عزیز شما میتونید اینکار رو با وردپرس انجام بدهید.
و خیلی هم حرفه ای میتونید اینکار رو بکنید. اگر مقاله ی زیر رو بخونید مطمئنا پاسخ خود را خواهید گرفت.

دوست عزیز لطفا اگر براتون مفید بود حتما به پاسخ من تشکر بدید. ممنون. امیدوارم استفاده لازم رو ببرید.
پیش نیازها
جهت بهره مندی از رهنمودهای این نوشتار لازم است تا آشنایی کافی با مواردی که در ادامه می آید داشته باشید:
– از قبل با چگونگی نصب وردپرس آشنا باشید.
چنانچه مطلقا با نصب و راه اندازی وردپرس آشنایی نداشته و این اولین تلاش جدی شماست توصیه اکید می شود که هم اکنون این نوشتار را رها کرده و در پی یافتن کسب مهارت های ابتدایی لازم جهت نصب وردپرس معمولی باشید.
– با نحوه دسترسی و انتقال فایل ها از وب سرور به سیستم خود و بالعکس آشنا باشید.
آشنایی با برنامه های انتقال فایل مبتنی بر FTP و SSH یا حتی استفاده از ابزارهای مدیریت فایل ها که به همراه فضای میزبانی شما دردسترس شما است از ضروریات دیگر می باشد. شما باید بدانید که چطور می توان یک فایل موجود بر روی وب سرور را ویرایش نمود.
– نحوه دسترسی به بانک اطلاعاتی مستقر در فضای میزبانی خود را بدانید.
حضور یک سیستم بانک اطلاعاتی MySQL یکی از ارکان برپایی وردپرس می باشد. لذا لازم است تا نحوه مدیریت و پیکربندی آن را توسط ابزارهایی همچون phpMyAdmin از قبل فراگرفته باشید.
– از بازکردن و ویرایش فایل های مرتبط با وردپرس هراسی نداشته باشید.
یکی از روش های رفع اشکال بازگشایی و اعمال تغییرات در فایل های مرتبط می باشد. بنابراین لازم است تا خود را مهیای این امر نمایید.
– آشنایی با فایل های گزارش خطای تولید شده بر روی سرور خود.
پیوسته گزارش خطای سرور در فایل هایی موسوم به error log به صورت خود کار توسط سرور شما ذخیره و نگهداری می شود. لازم است تا از محل نگهداری این فایل ها و نحوه مشاهده آنها مطلع باشید.
– طریقه غیرفعال کردن افزونه ها و استفاده از پوسته پیش فرض وردپرس را بدانید.
مورد فوق اولین گام در رفع عیب سیستم در مواجه با مشکلات می باشد. بدیهی است که عدم توانایی شما در این امر سبب بروز پیچیدگی هایی خواهد شد.
عبارت های ویژه
چندین عبارت اضافه دیگر در وردپرس چندکاربره موجود است که لازم است با آنها آشنا شوید. عبارات مذکور در ادامه بر شمرده خواهند شد.
مدیر ارشد یا مدیرکل (Super Admin) – یک مدیر ارشد که همچنین به عنوان مدیر شبکه شناخته می شود کسی است که به کل شبکه و تنظیمات آن دسترسی دارد و می تواند کاربران، افزونه ها و پوسته ها را اضافه یا حذف کند و در یک کلام می تواند هر کاری را که مایل باشد انجام دهد. این دسترسی در حین فعال سازی ویژگی چندکاربره از جانب وردپرس بر اساس حساب کاربری که اعلام می کنید ایجاد می شود و می توان در آینده حساب های کاربری مشابهی را ایجاد نمود. لازم است تا در اعطای دسترسی مدیر ارشد احتیاط لازم را به عمل آورده و شخص نا اهل را به این حریم راه ندهید.
شبکه (Network) – همان طور که پیش تر اشاره شد عبارت شبکه به کل مجموعه سایت های شما اشاره دارد.
سایت (Site) – هر یک از وبلاگ های منفرد موجود در شبکه به عنوان یک سایت تلقی می شود. البته لازم نیست که هر سایت واقعا شبیه یک وبلاگ عمل کند، منتها به دلایل تاریخی به هر عضو این مجموعه عنوان سایت اطلاق می شود.

سایت اصلی (Main Site) – سایت اصلی که فرایند نصب را با آن آغاز کرده و به طور معمول از طریق آدرس htt://www.example.com قابل دسترسی است. این سایت در دیتابیس با شناسه شماره ۱ شناخته می شود و می تواند درگاهی به سایر سایت ها باشد.
زیر سایت ها (Sub Sites) – به طور کل صرف نظر از اینکه سایت ها در یک پوشه یا زیر دامنه میزبانی شوند به مجموعه آنها از دید بالا عبارت زیر سایت ها اطلاق می شود.

 

ادامه مقاله

ادامه مقاله در : http://www.tarhche.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%E2%80%8C%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%85%D8%9F/

2  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .