راهنمایی در مورد دیتابیس حجیم

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  alirezax61 ،‏ 1 سال و 4 ماه پیش .

این تاپیک تاکنون 248 بازدید داشته است .

نویسنده پست
جمعه ، ۲ بهمن ۱۳۹۴     ۱۱:۲۲ ق.ظ #


alirezax61

Subscriber
0 پست4 تاپیک

با سلام به شما .چند سوال در مورد یک دیتابیس حجیم داشتم :

ما در حال انجام پروزه ای هستیم که تولیدات روزانه یک شرکت بزرگ که در سطح کشور نمایندگی دارد را از طریق برنامه  پی اچ پی و بانک mysql مدیریت میکند :  در این بانک 4 جدول داریم  که داده های انها به هم مرتبط است و برای گزارش گیری نیاز به join کردن این 4 جدول داریم . در هر یک از این جداول روزانه به طور متوسط  3300 رکورد درج می شود . یعنی در هر کدام ماهانه  حدود صدهزار و سالانه حدود یک میلیون رکورد درج خواهد شد . حالا سوالات من این است :

1 -  ایا بانک mysql اصلا برای این کار مناسب است ؟ با ذکر این نکته که این سیستم فقط برای ده سال اینده است و بعد از ان سیستم عوض خواهد شد . یعنی حداکثر تعداد رکوردهای هر یک از این جداول در 10 سال اینده به  ده میلیون میرسد

2 – فیلدی که اکثر جستجوها بر اساس ان صورت میگیرد فیلد تاریخ است . ایا ایندکس گذاری این فیلد برای بالابردن سرعت کافی است ؟

3 – در سالهای اینده که تعداد رکورد هر جدول بالای میلیون است چه کار باید کرد که هنگام join  این 4 جدول سرعت پایین نیاید . البته گزارشها روزانه،ماهانه و سالانه هستند و در واقع همه رکورد ها  در join شرکت ندارند و حداکثر رکوردهای یک بازه زمانی یکساله که تعداد انها یک میلیون است از هرجدول در join می اید .

4 – برنامه این سیستم به صورت سالی نوشته میشود . یعنی کاربر در برنامه بعد از یک سال مثل سیستمهای حسابداری سال سیستم را عوض میکند و همه قسمتهای برنامه فقط اطلاعات و گزارشهای این سال را نمایش میدهد و  ضمنا اطلاعات سال قبل با سال بعد اصلا مرتبط نیست ، ایا اصلا میتوان این 4 جدول را در هر سال جدید باز تعریف کرد تا اصلا با مشکل سرعت روبرو نشویم . یعنی برای هر سال 4 جدول جداگانه در نظر بگیریم .

تشکر

0  تشکر
پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .