دوره اموزش بازرسی جرثقیل

این تاپیک 1 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  essi 2 ،‏ 1 سال پیش .

۲۳۹ visibility
نویسنده پست
یکشنبه ، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷     ۱۱:۱۳ ق.ظ #


essi 2

Subscriber
37 پست5 تاپیک

جرثقیل به طور گسترده ای برای انتقال قطعات سنگین و بزرگ در انواع صنایع مانند صنایع حمل و نقل و ساخت و ساز استفاده می شود. انواع مختلف جرثقیلها دارای عملکرد متفاوت هستند و از یکدیگر متمایز هستند. بنابراین شناخت نحوه کارکرد آنها برای اپراتور ها و سایر پرسنلی که در اطراف این دستگاه ها کار می کنند الزامی می باشد تا ایمنی جرثقیل ها و کارکنان همواره تامین باشد. شرکت در دوره آموزشی بازرسی جرثقیل یکی از راه های موثر بالابردن سطح HSE در محیط کار می شود.
دوره های آموزش تست و بازرسی ایمنی جرثقیل
جرثقیل ها روزانه استفاده می شوند ، اگرچه جرثقیل ها ماشین هایی هستند که می توانند برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرند، باید برای حفظ عملکرد مناسب و اطمینان از ایمنی کارکنانی که در حضور جرثقیل ها کار می کنند به صورت منظم بازرسی جرثقیل انجام شود.  بخش های دفرمه شده، زنگ زده و یا فرسوده ممکن است باعث کاهش بهره وری شوند و حتی ممکن است حوادثی اتفاق بیفتد.  با این وجود، هر اپراتور جرثقیل، بازرس یا مدیر اجرایی نمی داند که چگونه باید جرثقیل را از نوک تا موتور عقب بازرسی کند بنابراین استفاده از نیروی متخصص بازرسی فنی جرثقیل و تست جرثقیل اهمیت زیادی دارد.

در رابطه با کیفیت، سیاست ایمنی و بهداشت حرفه ای توسط وزارت ایمنی و بهداشت حرفه ای (DOSH)، گروه ISO  آموزش های جرثقیل را برای پرسنل ایفا می کند تا بتواند با جرثقیل در مشاغل خود کار کنند. در واقع آشنایی هر چه بیشتر پرسنل با کارکرد تجهیزات جرثقیل باعث بالا رفتن درک آنها از نحوه کار دستگاه و مراقبت بیشتر از آن می شود در نتیجه بهره وری بالا رفته و باعث کاهش هزینه می شود ببنابراین پیشنهاد می شود که کارفرمایان پرسنل درگیر در عملیات بالابری را تحت آموزش قرار داده و در کلاس های آموزشی شرکت دهند.  این کار علاوه بر بالا بردن ایمنی جرثقیل در کار باعث انجام کار تخصصی تر و هوشمندانه از سوی کارکنان می شود.
منبع دوره آموزشی بازرسی جرثقیل
در اروپا این آموزش بازرسی جرثقیل تحت دوره بازرسی جرثقیل توسط گروه ISO انجام خواهد شد. این دوره بازرسی ویژه جرثقیل عمدتا بر روی الزامات بازرسی عملکرد برای تمام انواع جرثقیل ها (جرثقیل موبایل، جرثقیل خزنده، جرثقیل برجی، جرثقیل سقفی، جرثقیل لودر جرثقیل دریک Derrick Crane) و همچنین شامل MEWP (بالابر عمودی، آسانسور بالابر، بالابر بوم ، بالابر قیچی)، و نیز تجهیزات جرثقیل و لوازم جانبی است.

با شرکت در این دوره بازرسی جرثقیل، کارکنان متوجه چگونگی کار تعمیر و نگهداری جرثقیل ها خواهند شد، از این رو باعث کاهش خرابی تجهیزات و افزایش بهره وری. جرثقیل می شود. کارکنان شرکت کننده دوره های آموزش بازرسی جرثقیل دانش عمیقی در مورد سیستم ترمز، چرخ دنده غلتک زنجیره ای، چرخ دنده ها و حتی بنزین و دیزل در موتور به دست خواهند آورد. تمام این اطلاعات برای عملگرها و پرسنل جرثقیل مفید است تا اطمینان حاصل شود که جرثقیل ها همیشه به درستی کار خواهند کرد.

شما در ایران می توانید از شرکت های بازرسی جرثقیل درخواست برگزاری کلاس های آموزشی در محل سایت را کنید و کلاس های آموزشی با حضور یک کارشناس خبره تست و بازرسی فنی جرثقیل برگزار شود و پرسنل با حضور در این دوره های آموزشی آگاهی بیشتری نسبت به جرثقیل ( هر نوعی که باشد) را به دست آوردند.
انوع دوره های آموزشی بازرسی جرثقیل
دوره آموزشی بازرسی جرثقیل سقفی

دوره آموزشی بازرسی جرثقیل موبایل

دوره آموزشی بازرسی جرثقیل تاور ( برجی)

دوره آموزشی بازرسی جرثقیل بازویی

دوره آموزشی بازرسی جرثقیل دروازه ای

دوره آموزشی بازرسی جرثقیل دریک

یکشنبه ، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷     ۱۱:۳۰ ق.ظ #


essi 2

Subscriber
37 پست5 تاپیک

تجهیزات پیشرفته ای مانند کلایمر یا بالابرنما که برای استاندارد سازی صنعت ساخت و ساز تولید شده اند باید مورد بازرسی و تست کلایمر قرار گیرند تا برخلاف اهدافی که برای آن فراهم شده اند باعث آسیب به ساختار و خطرات جانی و مالی نشوند لذا صدور گواهی سلامت کلایمر بعد از تست کلایمر و بازرسی فنی کلایمر بالابرنما باید اعطا شود.

کلایمر یا بالابر نما یک از ابزار های تقریبا جدید در حوزه ساخت و ساز، تعمیرات سازه های مختلف در ارتفاع می باشد که نسبت به داربست دارای امنیت و کارایی بیشتری برای کارگران کار در ارتفاعات فراهم می آورد اما این در گرو نگهداری و برطرف کردن عیوب خود بالابرنما و تجهیزات آن می باشد تا کارایی خود را به نحو احسن به نمایش بگذارد.

کلایمر ها امروزه برای دسترسی به نمای ساختمان ها و برج ها، سدها، پلها، سيلوها، مخازن نفت، دسترسی به توبین ها بادی یا آبی و … به منظور تعمير و نگهداری، نظافت، نقاشی، نصب كامپوزيت پنل و بطور كلی بازسازی و نماسازی (Maintenance) سازه‌های بلند كه امكان دسترسی به آنها دشوار می‌باشد استفاده می شوند.
استاندارد تست کلایمر (بالابرنما)
کلایمر ها مطابق استانداردهای بین المللی و به خصوص استاندارد  BS EN 1808 مخصوص کلایمر ها( بالابرنما) و توسط دستگاه های خاص که توسط شرکت های بازرسی کلایمر بین المللی کالیبره می گردد،اگر تست کلایمر انجام شده و عملکرد سیستم های ایمنی کلایمر ها تایید گردد سپس گواهی استاندارد و QC برای هر ست کلایمر (بالابرنما) صادر می گردد.

توجه داشته باشید که هیچ یک از دستگاه های مونتاژ داخل کشور به دلیل تدوین نشدن استانداردهای فوق در داخل کشور دارای استاندارد نمی باشند و عدم وجود استاندارد یعنی عدم کنترل ایمنی کلایمر با استاندارد های تعریف شده بین المللی و عواقب جبران ناپذیر جانی در که ممکن است در پی داشته باشد.
موارد تست کلایمر بالابرنما
دسترسی به پله ها، رمپ ها و درب ها باید بدون هرگونه انسداد بوده و در شرایط مناسب باشند.
تمام پنل های دسترسی از مواد و تجهیزات پاک شوند.
تمام ریل های ایمنی در موقعیت قرار گیرند و درب ها عملیاتی باشند (بدون خطر سقوط).
یک برنامه تخلیه خاص برای محل کار برای همه کارگران در دسترس باشد و یک کپی قابل خواندن از کتابچه راهنمای مالک در جعبه ابزار قرار گیرد. ترافیک ساخت و ساز در محل کار و موانع مناسب نصب شده در محل کار کنترل شود.
اگر پلت فرم کاری از داخل ساختمان یا یک برج پله داربست قابل دسترسی است، انتقال امن و بدون انسداد است.
دکل کلایمر به هیچ وجه در یک واحد مجهز به به یک پل در دسترس متوقف نمی شود، راهپله دسترسی باید از آوار پاک شود.

کمترین فاصله از خطوط برق اضطراری بر اساس قوانین محلی حفظ شود.
در شکلهای خاص، کیت های جعبه متقاطع، گارد محافظ صورت و گارد محافظ، به درستی نصب و ایمن باشند.

محیط نصب و راه اندازی امن و محدود (نوار هشدار، بلوک های بتنی) باشد.

نصب و نصب مطابق با الزامات مندرج کتابچه راهنمای مالک یا طراحی مهندسی مورد تایید است.
این پلت فرم تمام موانع (ساختمان، بالکن ها، و غیره) را پاک می کند و می توان آن را افزایش یا کاهش داد.
مناطق گردش کار در پلت فرم از هر گونه مانع دور باشند.

جوی استیک کنترل تایید شده و به درستی کار می کند.

هر قلاب سیلندر، قلاب دوم و کمربند در وضعیت خوبی قرار دارند و به درستی عمل می کنند.

هر سیلندر، شلنگ هیدرولیکی و قطعات هیدرولیک بدون نشت و علائم سایش است.

هر غلتک تنها با استفاده از Prolab GS1000 # 28840 به صورت هفتگی گریس کاری شده باشد.
هر غلطک تایید شده و در وضعیت خوبی قرار داشته باشد.

پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .