تگ تایتل

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  شرکت نرم افزاری داتینه ،‏ 1 سال و 11 ماه پیش .

٣٢٨ visibility
نویسنده پست
یکشنبه ، ۳ آبان ۱۳۹۴     ۴:۴۳ ق.ظ #


شرکت نرم افزاری داتینه

Subscriber
1 پست8 تاپیک

تایتل به معنی عنوان هست و منظور از تگ تایتل تگی هست که عنوان صفحات سایت ما رو مشخص میکنه.

از دید موتورهای جستجو تگ تایتل مهم ترین تگی هست که هر صفحه میتونه داشته باشه در واقع موتورهای جستجویی مثل گوگل ، بینگ ، یاهو و غیره ارزش بسیار زیادی برای این تگ قائل میشن.

بخش هایی که داخل این تگ نمایش داده میشه عبارتند از :

1.بخش قابل کلیک نتایج جستجو

برای این منظور وارد موتور جستجوی گوگل میشویم و کلید واژه ی داتینه رو وارد میکنیم . عنوانی که برای این صفحه در نظر گرفته شده داتینه | طراحی ، پیاده سازی و اجرای ایده های شماست و زمانی که موسمون رو میبریم روی این بخش قابل کلیک هست.

2.تایتل بار مرورگر

زمانی که وارد سایتی میشویم در بالای صفحه مرورگر قابل مشاهده است.

نکاتی که در مورد تایتل باید انجام بدیم:

 از کی ورد هایی که داخل هر صفحه استفاده کردیم (برای آموزش تگ کی ورد به این مقاله مراجعه کنید.) داخل تگ های تایتل هم میبایست استفاده کنیم علاوه بر این اون کی ورد ها حتما میبایست داخل بخشی از صفحه ی سایت ما هم وجود داشته باشن.
همون طور که درادامه این آموزش خواهیم دید داخل تگ های هد هر صفحه سایت علاوه بر تگ تایتل میتوان تگ های دیگه ای هم استفاده کرد اما نکته ای که در اینجا خیلی مهمه این هست که داخل تگ هد اولین جایگاه به تگ تایتل اختصاص داده بشه.
تگ تایتل میبایست جذاب هم باشه و دلیل این جذابیت به این خاطر هست که وقتی کاربری چیزی رو در موتور جستجو مثل گوگل سرچ می کنه و گوگل هم مارو به عنوان یکی از گزینه ها نمایش میده میبایست تگ تایتل ما به شکلی نوشته شده باشه که کاربر رو ترغیب بکنه روی اون کلیک بکنه.

نکاتی در مورد تایتل که نباید انجام بدیم:

تگ تایتل نمی بایست بیش از 60 کاراکتر باشه. در واقع این 60 کاراکتر با احتساب اسپیس ها (space)   هست و علت این مسئله این هست که بیش از 60 یا 70 کاراکتر در نتایج موتور جستجو نمایش داده نمیشه و به جای اونها 3 نقطه (...) قرار میگیره البته این به این معنا نیست که اون قسمت هایی که نمایش داده نمیشه توسط موتور جستجو ایندکس نمیشن اما فقط از دید کاربر پنهان میمونه.
از تگ تایتل یکسانی برای تمام صفحات سایتمون استفاده نکنیم و با توجه به محتوایی که هر صفحه داره تگ تایتل اون هم متغیر باشه و در نهایت کلید واژگانی که نسبت به سایر کلید واژگان یک صفحه از اهمیت بیشتری برخوردارند میبایست در ابتدای محتوای تگ تایتل قرار بگیرند.

حال میخوام ببینیم چگونه باید یک تگ تایتل داخل سایتمون ایجاد کنیم.

در اینجا یک صفحه html  رو مشاهده میکنیم.

این قسمت تحت عنوان هد صفحه قلمداد میشه هد هر صفحه html اون بخشی از سایت هست که توسط کاربر دیده نمیشه اما اطلاعاتی درون اون قرار میگیره که میتونه از دید موتورهای جستجو بسیار مهم باشه.

قبل تر گفتیم که تگ تایتل میبایست درون تگ هد قرار بگیره برای این منظور تگ تایتل رو مینویسیم

و محتوای مورد نظرمون رو در داخل تگ مینویسیم

توجه بفرمایید که میبایست از کلیدواژگانی که برای ما خیلی مهم هستند مثل آموزش ، برنامه نویسی ، اندروید و حتی رایگان رو داخل اون بنویسیم.

این صفحه رو پس از ذخیره کردن داخل مرورگر میبینیم.

 

ضمن خسته نباشید امیدوارم مطالب مفیدی در اختیارتون گذاشته باشم.

در ادامه با سایر متا تگ های مورد نیاز برای هر صفحه صحبت میکنم.

0  تشکر
پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .