تعادل در طراحی سایت و ضرورت اهمیت آن

این تاپیک 5 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  آرمین نادری ،‏ 1 سال و 10 ماه پیش .

۵۲۳ visibility
نویسنده پست
شنبه ، ۱۵ اسفند ۱۳۹۴     ۱۲:۵۲ ب.ظ #


سئو کار بهینه ساز

Subscriber
0 پست1 تاپیک

به منظور رسیدن به تعادل و توازن در طراحی وب سایت، طراح سایت باید تمام دانش و مهارت کسب شده در طول تجارب حرفه ای خود را همراه با چاشنی تلاش و انرژی فراوان به کار گیرد. در میزان اهمیت تعادل در پروسه ساخت سایت، در حد یک جمله می توان گفت که تنها مانع از شکست طراح وب در برابر انتظارات کاربران، رعایت اعتدال و توازن می باشد.

طراح از طریق تعادل است که قادر به حفظ هماهنگی فرآیند طراحی سایت در عین رسیدن به تمام اهداف مدنظر یک تجربه کاربری مناسب است.
تعریف تعادل و توازن در طراحی سایت
تعادل و بالانس را می توان به سادگی در بخش بندی و پارتیشن بندی مناسب از وزن بصری در هر پروژه طراحی سایت و سئو آن تعریف نمود. این یک حقیقت است که تعادل بصری همانند قرینگی توسط محور عمود است که تعیین کننده می باشد. با توجه به شناخته شدن انسان به عنوان موجودی قرینه، و حفظ تعادل به عنوان یکی از مهمترین حواس ذاتی، چشم انسان نیز عادت به همان مقدار از وزن بصری در هر طرف محور عمود را دارد و بدیهی است زمانی که عناصر وب سایت بر اساس محور عمود متعادل نیستند نتیجه لذت بخشی نخواهد داشت و آزاردهنده برای چشم بازدیدکننده خواهد بود.
تعادل متقارن
زمان صحبت از تعادل متقارن، منظور تعادل آینه ای می باشد. بدین معنی که اگر در مرکز صفحه خطی به عنوان آینه کشیده شود، عنصری که در سمت چپ قرار دارد باید آینه وار در سمت راست نیز وجود داشته باشد و یا بالعکس. رعایت تعادل متقارن در پروژه های ساخت و سئو سایت، منجر به اثری خوشایند شده و چشم کاربر نیز آن را به عنوان عنصری راحت و تسکین دهنده می بیند. این مهم زمان طراحی ریسپانسیو که فاکتوری تعیین کننده در سئو وب سایت خواهد بود نیز دیده می شود.
طبقه بندی متقارن
بر اساس نظر متخصصین در این حوزه، سه نسخه مهم برای تقارن در طراحی وجود دارد:
1-بازتاب تقارن
2-تقارن چرخشی
3-تقارن انتقالی
این سه ویژگی در روند طراحی وب سایت و ایجاد علاقه در بازدیدکننده و بهینه سازی سایت و تضمینی بر ثبات بصری مورد هدف صاحب سایت مفید و تاثیرگذار خواهد بود.

0  تشکر
شنبه ، ۱۵ اسفند ۱۳۹۴     ۲:۴۲ ب.ظ #


وحید صالحی

Authorplus
561 پست4 تاپیک

دوست گرامی این چندمین بار هست که تاپیک های تبلیغاتی ارسال می کنید و توجهی به تذکرات و قوانین انجمن نمی کنید از ارسال تاپیک های تبلیغاتی با یوزر های متفاوت خودداری نمایید در صورت تکرار تاپیک شما حذف خواهد شد...

1  تشکر
شنبه ، ۱۵ اسفند ۱۳۹۴     ۶:۲۰ ب.ظ #


آرمین نادری

ناظم
404 پست39 تاپیک

دوست عزیز شما واقعا دیگه از حد گذروندید من بار ها تاپیک های شما رو حذف کردم ولی بازم از این تاپیک ایجاد میکنید خدایی انسانیت هم خوب چیزیه شما با اینکارتون فقط وقت خودتون رو تلف میکنید هیچ منابع سایت رو هم هدر میدید جدا از شما میخوام که به قوانین احترام بزارید تا ما هم بتونیم وظایفمون رو بهتر انجام بدیم

1  تشکر
شنبه ، ۱۵ اسفند ۱۳۹۴     ۱۱:۱۹ ب.ظ #


hamed_z2001

Subscriber
159 پست52 تاپیک

دوستان عزیز , آقای نادری,آقای صالحی ...

در اینکه اینجا و به این شکل دارن تاپیک ایجاد میکنن و درست نیست شکی نیست ...

اما خوب به نحوی دوست دارن اطلاعاتشون رو به اشتراک بذارن , و تبلیغی هم توی متنشون نبود ... چرا به جای دعوا و تهدید یک اشتراک نویسندگی به ایشون نمیدید؟؟

ممکنه اطلاعات ایشون به کار یک وب کار بیاد ...

البته قصد دخالت نداشتم , فقط یک پیشنهاد بود

موفق باشید

0  تشکر
شنبه ، ۱۵ اسفند ۱۳۹۴     ۱۱:۳۶ ب.ظ #


وحید صالحی

Authorplus
561 پست4 تاپیک

دوست عزیز ممنون از پیشنهادتون, کلماتی که در متن های ایشون بصورت bold هست تماما لینک به سایت دیگری هست که ما لینکش رو حذف کردیم ما هم بی مورد تذکر نمی دیم و حتما دلیلی داره در ضمن نویسندگی در سون لرن شرایط خاص خودش رو داره و نیاز به دانش و تجربه نویسنده داره ...

موفق باشید

1  تشکر
یکشنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۴     ۱:۲۸ ب.ظ #


آرمین نادری

ناظم
404 پست39 تاپیک

سلام حامد جان من به شما حق میدم ولی همون طور که آقای صالحی هم اشاره کردن قصد این دوست ارسال محتوای آموزشی نیست و تاپیک ها کاملا تبلیغاتی محسوب میشن در ضمن اگر هم محتوا آموزشی باشند انجمن جای چنین تاپیک هایی نیست و صرفا برای پاسخ به سوالات طراحی شده امیدوارم منظور بنده رو متوجه شده باشی موفق باشی

1  تشکر
پست 1 تا 6 (از مجموع 6 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .