بواسیر خجالت ندارد!!!

این تاپیک 3 پاسخ و 4 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Health Mag ،‏ 6 ماه و 1 هفته پیش .

۹۵۰ visibility
نویسنده پست
شنبه ، ۳۰ تیر ۱۳۹۷     ۱۱:۵۸ ق.ظ #


mandy jody

Subscriber
9 پست10 تاپیک

آیا شما یکی از مبتلایان بیماری های نشیمنگاه مانند هموروئید، شقاق، فیستول و یا کیست مویی هستید؟لازم است خدمت شما عزیزان عرض کنم بسیارری از افرادی که مبتلا به بیماریهای مقعد می شوند تا مدتها از این بیماری به خاطر خجالت در بیان آن رنج می برند، در صورتی که مراجعه نکردن افراد مبتلا به بیماریهای نشیمنگاه به دکتر بعلت ترس و خجالت به پزشک فقط روند درمانی آنها را سخت تر و پیچیده ترمی کند، در صورتی که امروزه با پیشرفت چشم گیر علم و تکنولوژی و درمان بیماریهای ناحیه مقعد به راحتی در کمتر از یک ساعت به صورت سر پایی و بدون بی هوشی با بی حسی موضعی با روشهای جدید از جمله لیزر که امروزه در تمامی دنیا رایج شده است قابل درمان است و شما به راحتی می توانید بعد از عمل به محل کار خود ویا امور زندگی خود برگردید،از این رو بنده علائم بیماری همورئید، شقاق ،فیستول، و کیست مویی را در اختیار شما قرار می دهم تا در هنگام مشاهده این علائم سریعا به پزشک مراجعه فرمائید.

 

بیماری بواسیر (هموروئید) بیماری رایجی است که نیمی از افراد در هر برهه ای از زندگی شان به آن مبتلا می شوند هموروئید یا بواسیر همان رگ های خونی بزرگ شده در ناحیه پایانی روده ( رکتال) ​می باشد که ​غالبا ماندن آن در درون مقعد به جز خونریزی مشکل دیگری به وجود نمی آورد. جهت آشنایی با بهترین و آخرین روش های درمان به مطلب درمان بواسیر ، درمان هموروئید بدون نیاز به عمل و با استفاده از لیزر مراجعه نمائید.

به  این دلیل که درون مقعد عصب زیادی به منظور احساس درد موجود نیست ولی هنگامی که هموروئید یا بواسیر در ناحیه خارجی مقعد نمایان می شود به جز خونریزی، درد ناراحت کننده ای را نیز همراه دارد که اگر به آن توجه نشود بعد از مدتی  و با گذشت زمان منجر به کم خونی و عفونت و حتی باعث سرطان رکتال نیز می گردد.
درمان شقاق یا فیشر
برای درمان بایست دوره زمانی درد، اسپاسم و ایسکمی شکسته گردد. نخستین گام درمانی تجویز ملین‌هایی می باشد که مدفوع را حجیم و شل می‌کنند و همراه با آن نشستن در لگن آبگرم را توصیه می‌کنیم. در این مرحله تجویز پماد آنتی هموروئید (حاوی مواد بیحس کننده، کورتون و مواد نرم‌کننده می‌باشد) و یا ژل لیدوکائین می‌تواند کمک کننده باشد.
فیستول مقعدی یک مجرای غیر معمول بین فضای داخلی کانال مقعدی  و سطح پوست اطراف مقعد است. در موارد نادری فیستول به شکل مجرایی بین واژن یا دیگر حفره‌های لگنی و سطح پوست مشاهده می‌شود.
مطالب مرتبط: فیستول چیست

یکشنبه ، ۶ آبان ۱۳۹۷     ۱۲:۱۲ ب.ظ #


clinicmahna

Subscriber
1 پست0 تاپیک

بواسیر یا هموروئید به عروق خونی متورم و بزرگ شده ای گفته می شود که در ناحیه تحتانی راست روده(رکتوم) و مقعد قرار دارند. عروق خونی به دلیل افزایش فشار داخلی متورم می شوند. هموروئید معمولا با افزایش فشار داخل شکمی ایجاد می شود.برخی از علل بالقوه آن ها عبارتند از:

وجود سختی و فشار در زمان حرکات روده (این وضعیت ممکن است به علت یبوست و یا اسهال بیش از حدباشد)
در طی دوران بارداری
چاقی
نشستن های طولانی
سرطان رکتوم
مقاربت مقعدی
بیماری های التهابی روده (بیماری کرونوکولیت اولسراتیو)

انواع بواسیر یا (هموروئید)
 

عکس شکل بواسیر یا (هموروئید) داخلی و خارجی

بواسیر یا هموروئید داخلی در قسمت داخلی رکتوم قرار دارد و نمی تواند احساس شود، مگر اینکه پرولاپس پیش آمده و از مقعد بیرون بزند و باعث ایجاد درد و خارش شود.

بواسیر یا هموروئید خارجی در زیر پوست در قسمت بیرونی مقعد قرار دارد.علائم ممکن است شامل خونریزی توام با حرکت روده و دفع مدفوع و وجود توده ای کامل که می تواند در ناحیه مقعد احساس شود.

بواسیر یا هموروئید خارجی ترومبوزه زمانی رخ می دهد که خون در داخل رگ های خونی لخته شده و ممکن است که باعث ایجاد درد و تورم قابل توجهی شود.
شما چگونه می توانید متوجه شوید که بواسیر یا (هموروئید) دارید؟
شایع ترین نشانه ها و علائم در این مورد خونریزی بدون درد است.ممکن است خون قرمز روشن بر روی مدفوع، روی کاغذ توالت دیده شود و یا اینکه بر روی کاسه توالت افتاده باشد.خونریزی معمولا به خودی خود محدود و کمتر می گردد.
 بواسیر- هموروئید داخلی و یا پرولاپس شده(بیرون زده) چیست؟
در اغلب موارد، بواسیر یا (هموروئید) داخلی هیچ نشانه ای ندارند، اما تنها در صورت وجود خونریزی همزمان با حرکات روده ای متوجه این موضوع شده و یا در مورد بواسیر یا (هموروئید) پرولاپس یافته که در ناحیه مقعد احساس می شوند.این موضوع ممکن است باعث ایجاد خارش و درد و همچنین خونریزی شود.

بیرون زدگی یا پرولاپس یک بواسیر یا همان هموروئید داخلی موقعی رخ می دهد که هموروئید داخلی متورم شده و از محل استقرار اولیه خود در رکتوم به سمت مقعد می روند.
نشانه های بواسیر یا (هموروئید) داخلی پرولاپس یافته:

می تواند به عنوان یک توده در خارج از مقعد احساس شود
می تواند با وارد ساختن فشار آرامی از طریق مقعد به سمت داخل رانده شود، این مساله ممکن است که محل استقرار هموروئید را برطرف نماید، اما خود مشکل بواسیر را برطرف نمی کند
ممکن است به اندازه ای بزرگتر و متورم تر شود که دیگر نتوان آن را با فشار به عقب و داخل برگرداند
می تواند مزاحمت و انسداد ایجاد نماید، که نیازمند اقدامات فوری پزشکی است
بواسیر یا (هموروئید) همچنین ممکن است باعث ایجاد خارش مقعدی و احساس دائمی نیاز به دفع مدفوع، گردد.

درجات بواسیر یا هموروئید داخلی

درجه 1: رگهای خونی برجسته بدون پرولاپس
درجه 2: پرولاپس قابل تحمل، اما با برطرف شدن خود به خودی
درجه 3 : پرولاپس قابل تحمل، اما نیاز به اقدامات درمانی اولیه و پایه ای
درجه 4: پرولاپس با عدم موفقیت در اقدامات درمانی اولیه و پایه ای

علائم و نشانه های بواسیر خارجی یا بواسیر ترومبوزه چیست؟
بواسیر یا (هموروئید) خارجی ترومبوزه یک وضعیت دردناک هستند. این حالت زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در داخل رگ های هموروئیده شده ایجاد می شود و باعث ایجاد التهاب و تورم می گردد.

هنگامی که یک لخته خون در یک هموروئید اتفاق می افتد، بواسیر متورم تر خواهد شد. این تورم منجر به افزایش درد خواهد شد.

درد معمولا با حرکات روده ای بدتر می شود و ممکن است که در موقع نشستن افزایش یابد.

یک هموروئید خارجی ترومبوزه، ممکن است به خودی خود برطرف شود،با این حال، این وضعیت اغلب به انجام اقدامات پزشکی نیاز دارد.وجود خون و خونریزی همراه با حرکات روده ای و دفع مدفوع هرگز طبیعی نیستند و بایستی حتما به یک پزشک برای بررسی بیشتر مراجعه نمود. در حالی که بواسیر شایع ترین علت خونریزی همراه با حرکات روده است،

ممکن است دلایل دیگری از جمله بیماری های التهابی روده، عفونت و تومورها نیز برای ایجاد خونریزی وجود داشته باشند.

 

تصویر شکل بواسیر یا (هموروئید) خارجی
علل رایج درد رکتوم
چهار علت شایع برای درد،فشار و یا ناراحتی رکتوم، عبارتند از:

هموروئید
شقاق مقعدی
اسپاسم های مقعدی آنی و زودگذر
دیگر اسپاسم های عضلانی دائمی (سندرم( Levator ani

عکس شکل رکتوم هموروئیدی
تفاوت های بین بواسیر یا (هموروئید) داخلی، خارجی و یا ترومبوزه چیست؟
هموروئید داخلی یک رگ خونی متورم است که از داخل رکتوم و بالای خط پکتینات بوجود می آید. این نوع هموروئید هیچ علامت و نشانه ای را ایجاد نمی کند، مگر اینکه خونریزی همراه با حرکات روده ای ایجاد شود، و یا اینکه دچار پرولاپس شده و بعد از آنکه از مقعد خارج شود، قابل حس کردن باشد.

یک بواسیر یا (هموروئید) خارجی از تورم عروق خونی که مقعد را فراتر از خط پکتینات احاطه کرده اند، ایجاد می شود.آنها مشکلات زیادی را ایجاد نمی کنند مگر اینکه به سرعت در حال گسترش و لخته شدن باشند. معمولا این لخته ها به طور خود به خودی برطرف شده و پوست ناحیه را ترک می کنند.

بواسیر یا (هموروئید) خارجی ترومبوزه زمانی اتفاق می افتد که لخته شدن خون که در یک هموروئید خارجی شکل می گیرد، برطرف نشده و باعث افزایش تورم و درد در بافت هموروئیدی می شود.
علل ایجاد هموروئید- بواسیر چیست؟
بواسیر یا همان هموروئید شریان و یا ورید نیستند، بلکه رگ های خونی طبیعی هستند که تحت عنوان سینوسوئید ها نامیده می شوند و در محل دیواره هایی قرار دارند که رکتوم و مقعد را احاطه کرده اند. هنگامی که فشار وریدی درون این رگ های خونی افزایش می یابد، هموروئید ها متورم و منبسط می شوند، زیرا خالی شدن خون از آنها بسیار دشوار است. این موضوع باعث ایجاد شایع ترین نشانه های بواسیر- هموروئید که همانا خونریزی و تورم هستند، می شود.

وضعیت ها و شرایط معمول و رایجی که باعث افزایش فشار داخل رگ های خون هموروئیدی و منجر به ناهنجاری های مربوطه می شوند، عبارتند از:

زور زدن زیاد برای حرکات روده و دفع مدفوع.این مساله ممکن است به علت وجود یبوست و یا اسهال باشد.
نشستن های طولانی ، از جمله در توالت
نداشتن ورزش و تمرینات بدنی
رژیم کم فیبر
چاقی
بارداری
سرطان کولون
بیماری های کبدی
بیماری های التهابی روده
مقاربت مقعدی
آسیب های نخاعی

برای اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی تشخیص و نحوه درمان و اطلاع از هزینه های درمان بواسیر با لیزر در کلینیک مهنا به این صفحه مراجعه فرمائید.

دوشنبه ، ۲۶ آذر ۱۳۹۷     ۱:۴۱ ب.ظ #


ریحان اسماعیلی

Subscriber
1 پست1 تاپیک

سلام ممنون از مقاله مفیدتون

البته که به نظر من وقتی درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت امکان پذیر هستش و همینطور بهترین و ایمن ترین روش درمان این بیماری دردناک هستش، چرا راه های دیگه رو انتخاب کنیم

من خودم  در ایران کلینیک عمل کردم راضی هستم و هیچ نشونه ای از بیماری برنگشته

البته روش های دیگه ای هم برای درمان این بیماری هستش میتونید به این لینک مراجعه کنید، سایت کلینیکی است که من برای درمان رفتم درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر بدون عمل جراحی در کمتر از یک ساعت - ایران کلینیک

چهارشنبه ، ۱۹ دی ۱۳۹۷     ۲:۵۵ ب.ظ #


Health Mag

Subscriber
1 پست0 تاپیک

پزشکان چگونه هموروئید را درمان می کنند؟

شما با مراجعه به یک پزشک براحتی می توانید مراحل درمان هموروئید را آغاز کنید. پزشکان از درمان های مختلفی برایبیماری هموروئید استفاده می کنند که به نوع، شدت بیماری و همچنین شرایط بیمار بستگی دارد.
بستن باند مخصوص
بستن باند یک روش برای درمان خونریزی یا پرولاپس هموروئید داخلی است. پزشکان با بستن باند مخصوص در اطراف پایه هموروئید، باعث قطع خونریزی می شوند. بخش قابل توجهی از خونریزی در یک هفته از بین می رود و با مرور زمان هموروئید از بین می رود.
اسکلروتراپی
در این روش پزشک ماده ای با نام اسکلروزان را به قسمت زیر مخاط هر کدام از بالشتک های هموروئید تزریق می کند. با استفاده از این روش با توجه به چسبندگی ایجاد شده در جدار سیاهرگ ها خونریزی کاهش می یابد و پس از گذشت زمان، هموروئید از بین می رود.
درمان بواسیر با اشعه مادون قرمز
آیا مادون قرمز همان درمان با لیزر است؟ در جواب باید بگویم خیر، مادون قرمز با چیزی که به عنوان لیزر دایود یا پرتوان است فرق دارد. در این روش پزشک با استفاده از ابزاری نور مادون قرمز را به سمت هموروئید داخلی هدایت می کند.حرارت ایجاد شده توسط مادون قرمز به درمان هموروئید کمک می کند.
درمان هموروئید با لیزر
درمان هموروئید با لیزر یا همان هموروئیدکتومی روش درمانی است که برای از بین بردن هموروئید بزرگ خارجی و یا درمانبواسیر داخلی (اغلب هموروئید داخلی درجه ۴ ) که به درمان های دیگر پاسخ نمی دهند کاربرد دارد. در این روش به جای استفاده از تیغ جراحی از اشعه لیزر استفاده می کنند. برای اطلاعات دقیق تر به مقاله درمان هموروئید با لیزر مراجعه کنید.

پست 1 تا 4 (از مجموع 4 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .