بهینه سازی ویدئو ها در سایت

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  engineer web ،‏ 1 سال و 10 ماه پیش .

۲۷۸ visibility
نویسنده پست
چهارشنبه ، ۲۱ تیر ۱۳۹۶     ۱۲:۲۷ ب.ظ #


engineer web

Subscriber
0 پست4 تاپیک

یکی دیگر از موارد مهم در سئو استفاده از ویدئو در سایت است. ویدئو ها باعث افزایش تعاملات کاربران با سایت شده و دید واضح تری از مطالب ارائه می دهد. بطوری که طبق آخرین گزارشات الگوریتم های گوگل حدود ۵۳ درصد از نتایج جستجوها به محتوا ویدئویی مربوط می گردد. که از این میان محتواهای ویدئویی تقریبا ۴۱ در صد بیشتر از محتواهای متنی کلیک می خورند ، البته محتوای متنی نیز ارزش خاص خودش را نزد گوگل دارد. لیکن برای بهینه‌سازی موتور جستجوی ویدئو و این که در صدر صفحه نتایج ویدئویی گوگل قرار بگیرید پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله ی سئو ویدئو در سایت را تا انتها مطالعه کنید.
اصول بهینه سازی ویدئوها
 
۱- تولید محتوای ویدئویی جذاب و با کیفیت
 

اولین اصل در سئو ویدئو ، تولید محتوای با کیفیت و با ارزش است. در صورتی که بتوانید ویدئویی مفید ، جذاب و مطابق با نیاز های کاربران تولید نمایید، کاربران نیز تقریبا ۲ دقیقه بیشتر در سایت شما می مانند. در غیر این صورت کاربران قبل از به پایان رسیدن ویدئو سایت شما را ترک کرده و گوگل با توجه به این موضوع رتبه ی سایت شما را پایین می آورد.

 
۲- آپلود برخی از ویدئوها در هاست خود و برخی دیگر در شبکه های اجتماعی
 

در صورتی که محتوای ویدئویی شما برای کاربران مفید واقع شود، احتمال این که ویدئو شما را به اشتراک بگذارند نیز بیشتر شده و هدایت لینک به سایت شما می گردد. حال برای این که بتوانید ارزش این لینک ها و ترافیک را برای سایت خود نگه دارید باید آن ها را در هاست خود و با نام مناسب آپلود نمایید. حتی برای ایندکس شدن ویدئو های خود بهتر است ویدئوهای خود را در صفحات مجزا قرار دهید. اما اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید این ترافیک باعث کاهش سرعت سایت شما شده و کاربران بعد از چند ثانیه سایت شما را ترک می کنند. به همین دلیل برای سئو سایت شما بهتر است ویدئوهای خود را با توجه به اهدافی که دارید در سایت های مطرح و با عمر دامنه ی بالا از جمله یوتیوب و آپارات انتشار و از آن جا به سایت خود لینک دهید.

قرار دادن ویدئو در شبکه های ویدئویی به دلیل حجم ترافیک بالا باعث افزایش بازدید و قرار دادن آن در هاست خود سبب افزایش تبدیل بازدید کننده به خریدار می گردد. بنابراین سعی کنید از هر دو روش برای انتشار محتوای ویدئویی خود استفاده نمایید.
۳- ایجاد محتوای تعاملی
 

سعی کنید با نوشتن محتوا ، عنوان ، برچسب و کلمات کلیدی مناسب با ویدئو توجه کاربران را به محتوای ویدئویی خود جلب نمایید. برای این کار می توانید از خلاصه ی ویدئو یا جزئیات آن استفاده کنید.

از آن جایی که الگوریتم های گوگل نیز قوی تر شده اند، این کلمات کلیدی را در محتوای ویدئویی خود نیز به کار ببرید. همچنین نوشتن زیر نویس هم یکی دیگر از مواردیست که می تواند در سئو ویدئو کمک کند.

 
۴- استفاده از rss
 

در صورت آپلود ویدئو در سایت خود می توانید توسط فید rss کاربران را از آخرین بروز رسانی ها مطلع سازید علاوه بر این با یک playlist ویدئوهای مرتبط را به صورت اسلاید به نمایش در بیاورید تا کاربران از سایت شما بیشتر دیدن کنند.

 
۵- ایجاد نقشه ی سایت ویدئوها
 

یکی دیگر از موارد بهینه سازی ویدئو تهیه ی نقشه ی سایت برای ویدئو ها است. نقشه ی سایت برای ویدئوها یک صفحه ی html است که می توانید عنوان ویدئوها را همراه با متاتگ ها در آن ذخیره نمایید. متاتگ هایی نظیر کلمات کلیدی ، توضیحات و سایر جزئیات . گوگل توسط نقشه ی سایت ویدئو اطلاعات بیشتری در مورد ویدئوها کسب کرده و راحت تر آنها را ایندکس می کند.

 
۶- ایجاد متا تگ های مرتبط
 

متا تگ ها در مورد عنوان ، توضیحات ، نام و اندازه ی فایل اطلاعات بیشتری در اختیار گوگل قرار می دهند و راحت تر ایندکس می شوند . استفاده از متا تگهای مرتبط و تصویر بند انگشتی برای گوگل و سئو ویدئو بسیار حائز اهمیت است.

 

با به کار بستن این روش ها به راحتی می توانید اقدام مهمی در سئو محتوا ویدئویی خود انجام دهید و افراد زیادی را به سایت خود دعوت نمایید. پس تا دیر نشده بهینه سازی ویدئو در سایت خود را آغاز کنید.

منبع: سایت سئویار

 

پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .