برنامه نویسی php

این تاپیک 0 مشارکت کننده و 0 پاسخ دارد .

۴۰ visibility
نویسنده پست
سه شنبه ، ۳ مهر ۱۳۹۷     ۱:۴۴ ب.ظ #


معین تفضلی

Subscriber
7 پست68 تاپیک

آموزش طراحی وب سایت با php

آموزش گام به گام طراحی وب سایت با PHP: یکی از زبان های برنامه نویسی سمت سرور برای طراحی  وب سایت با PHP است. سمت سرور به این معنا که محاسباتی که برای یک وب سایت نیاز است خارج از دید کاربر انجام می شود. و محاسبات به صورت آتیم های Html سمت کاربر نمایش داده می شود. این زبان برنامه نویسی بسیار کارآمد است و بهترین و کارآمدترین سایت ها را برای ما به ارمغان می آورد. در این مقاله سعی بر آن داریم تا تاریخچه و معرفی ای از این زبان برنامه نویسی ارائه دهیم. و مقدمه ای بر نحوه ی برنامه نویسی با این زبان داشته باشیم.

استفاده از زبان PHP در طراحی سایت
با توجه به روند رو به رشد طراحی سایت و آپ دیت های هر روزه، باید توجه بسیاری به کارآیی وب سایت هایمان داشته باشیم. بسیاری افراد بر این اعتقادند که دیگر داشتن وب سایت های اولیه و سایت هایی که فقط برای معرفی خود و حرفه ی خود به اینترنت و جهان است کافی نیست. وب سایت ها باید توانایی هایی داشته باشند  یا حتی بخشی از خدماتی که شرکت ها و صاحبین مشاغل به مشتریان خود ارائه می دهند را به صورت مجازی برای آن ها انجام دهد. یکی از راه هایی که به این مهم می توان دست پیدا کرد استفاده از زبان برنامه نویسی PHP است.
زبان برنامه نویسی PHP چیست؟
PHP مخفف Hypertext PreProcessor به معنای پیش پردازنده ی فرا متن است. این زبان برنامه نویسی در سال 1994 توسط آقای رسموس لردورف ایجاد شد. اولین نسخه ی عمومی آن یک سال بعد با نامی دیگر به بازار ارائه شد. ساختار این زبان بسیار شبیه به زبان برنامه نویسی C است و در نسخه های جدیدتر سعی بر آن شده تا بیشتر سبیه به زبان برنامه نویسی Java شود تا محبوبیت بیشتری پیدا کند. CMS ها و سیستم های مدیریت محتوایی همچون جوملا و وردپرس با این زبان نوشته شده اند. بر طبق آمارهایی که منتشر شده 60٪ از سایت های موجود در اینترنت با PHP نوشته شده اند و این دلیل محکمی بر محبوبیت این زبان است.

نصب و اجرای زبان برنامه نویسی PHP
برای برنامه نویسی با زبان PHP ابزاری که نیاز است تا با آن برنامه نویسی انجام پذیرد. می تواند یک Notepad ساده باشد یا نرم افزارهایی همچون Dreamweaver یا NetBeans تا در این محیط ها به برنامه نویسی بپردازید. برای اجرای نتیجه ی برنامه نویسی خود نیز به یک سرور احتیاج پیدا خواهید نمود که می توانید روی لوکال یا سرور اصلی این تغییرات را مشاهده نمایید.
آموزش زبان برنامه نویسی PHP
دستورات Print و Echo : هر دو دستور برای چاپ کردن در خروجی است با این تفاوت که دستور Print بعد از چاپ عدد ۱ را برمی گرداند، که البته این مورد اختیاری است و حتما نیاز نیست خروچی دستور Print را در متغییر خاصی بریزید. به مثال زیر توجه نمایید بیشتر متوجه تفاوت Print و Echo خواهید شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

منابع:

118فایل

barnamenevisan

sitedesign.joomir

پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .