انیمیشین ها در طراحی سایت

این تاپیک 1 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  وحید صالحی ،‏ 2 سال پیش .

۵۴۲ visibility
نویسنده پست
چهارشنبه ، ۹ دی ۱۳۹۴     ۱۰:۳۰ ق.ظ #


اوسیوند

Subscriber
13 پست29 تاپیک

انیمیشین ها در طراحی سایت
در این بلاگ میخواهیم به بررسی ساختار انیمیشن ها در طراحی سایت و المان ها و بخش هایی که در آن بکار رفته میشود که منجر به جذب یا دفع بازدید کنندگان سایت میشود.این المان ها شامل...

انیمیشن ها  در طراحی سایت:
انیمیشن ها اصولا برای جذاب کردن داستان سایت شما ایجاد میشوند. هر چقدر تجربه ی شما در طراحی سایت بیشتر شود انیمیشن های جذاب تری برای باز دید کنندگان خود میتوانید ایجاد کنید. برای ایجاد یک انیمیشن خوب در سایت به نکات زیر توجه کنید.
 انیمیشن ها در مقیاس بزرگ Large scale animations : این سبک از انیمیشن ها که معمولا در اولین قسمت های سایت در هنگام بازدید کاربر میگیرد تاثیر زیادی را بر روی انان خواهد گذاشت
انیمیشن ها در مقیاس کوچک Small scale animations : این دسته انیمیشن ها شامل مواردی از جمله هاور ، نحوه ی لود شدن منوها بکار میرود.
در این مقاله قصد داریم تا به ارائه ی نکاتی در این باره بپردازیم

Loading animations
این نوع انیمیشن برای سرگرمی و لذت بردن بازدید کنندگان از طراحی سایت شما بکار میرود نوع انیمیشن بکار رفته در سایت بستگی به نوع طراحی سایت دارد که طراحی سایت فلت باشد یا متریال انیمیشن های خود را تاجای ممکن ساده کنید و از قراردادن صدا با انها پرهیز کنید.

Navigation and menus (nonscrolling)
نویگیشن مخفی بصورت چشمگیری محبوب شده است. مخفی شدن منوها و نویگیشن میتواند در فضای طراحی سایت صرفه جویی کند. زمانی که شما بر روی منو کلیک میکنید انیمیشن فعال شده و منو باز میشود.

Hover animations
هاور افکت یک حس بصری خوب را زمانی که با موس روی محتوایی میرود میتواند در بازدید کننده ایجاد کند. زمانی که کاربران از عملکرد المانی در سایت مطمئن نباشند هاور کمک میکند تا ماهیت محتوا برای یوزر مشخص شود.

 Galleries and slideshows
هنوز جایگزین بهتری برای اسلایدرها که نمایش چندین عکس در طراحی سایت را به عهده دارند معرفی نشده است. طراحی اسلایدار ها بسیار مهم و متناسب با نوع طراحی سایت میباشد

Motion animation
چشمان ما بصورت نا خود اگاه بسمت اجسام متحرک جذب میشوند. بنابراین یکی از ابزار های جلب توجه مشتریان به محصولات وجود انیمیشن ها میباشد که علاوه بر جلب توجه امکان نمایش تصاویرم به شکل سه بعدی دارا میباشد.

Scrolling
اسکرول شدن محتوا بصورت ساده که با انیمیشن همراه است باعث کنترل بیشتر کاربر بر مطالب و محتویات سایت میباشد.

Background animations
یک انیمیشن ساده پیش زمینه باعت یک میدان دید زیبا و جذاب برای کاربران شود. البته رعایت اعتدال در این انیمیشن بسیار حائز اهمیت میباشد زیرا همین میتواند عامل مخرب و منحرف کننده ای برای کاربر سایت باشد.
رعایت این نکات در طراحی سایت میتواند رابط کاربری زیبایی را در سایت شما ایجاد کند.
 

5  تشکر
جمعه ، ۱۱ دی ۱۳۹۴     ۱۲:۵۸ ق.ظ #


وحید صالحی

Authorplus
561 پست4 تاپیک

خانم/آقایاوسیوند ممنونیم از شما بابت مطالب مفیدی که در انجمن قرار میدید و همچنین رعایت قوانین انجمن بعد از تذکراتی که داده شد.

موفق و پیروز باشید

1  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .