امکانات و ویژگی های جدید در وردپرس 4.9

این تاپیک 1 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  zohre khz ،‏ 9 ماه پیش .

۲۰۴ visibility
نویسنده پست
سه شنبه ، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷     ۱۱:۱۴ ق.ظ #


zohre khz

Subscriber
1 پست13 تاپیک

ذخیره و تغییرات قالب در بخش سفارش سازی
اولین تغییر در قسمت سفارشی سازی قالب وردپرس صورت گرفته است در این بخش شما می توانید تغییرات خود را به صورت پیش نویس ذخیره کنید و تنها خودتان تغییرات را مشاهده کنید و یا یک زمانبندی برای اعمال تغییرات قالب وردپرس در نظر بگیرید که پس از آن تاریخ تغییرات لحاظ شود.

یکی دیگر از امکانات بخش سفارش سازی این است که پیش نمایش تغییرات خود را با یک URL یا آدرس به اشتراک بگذارید و این آدرس را برای کاربر دلخواه خود ارسال کنید تا پیش نمایش تغییرات در بخش سفارش سازی قالب مشاهده کنند.

ابزارک گالری جدید
در وردپرس 4.8 ابزارک های تصویری و صوتی و ویدئویی به بخش ابزارک ها اضافه شد، در این نسخه ابزارک گالری افزوده شده و به راحتی می توانید یک گالری ساده در بخش سایدبار نمایش دهید.

افزودن دکمه رسانه در ابزارک متن
تا قبل از نسخه 4.9 شما برای اضافه کردن تصویر در قسمت ابزارک متن باید حتما از کد html استفاده می کردید اما در این نسخه این مشکل رفع شده است و به راحتی می توانید با کلیک بر روی دکمه Add media در ابزارک متن تصویر یا ویدیو دلخواه خود را اضافه کنید.

تغییرات ویرایش کد CSS در بخش سفارش سازی
در این نسخه در بخش CSS های اضافی تغییراتی صورت گرفته است، یک ویرایشگر پیشرفته در اینجا مانند دیگر ویرایشگرها اصافه شده و نیز امکان syntax highlighting یا کدهای پیشنهادی را دارا می باشد.

اگر از این قابلیت راضی نیستید به منو کاربران/ شناسنامه های من رفته و  تیک گزینه syntax highlighting را بردارید تا این ویژگی غیر فعال شود.

 

 

منبع:  مقاله ویژگی های وردپرس در میهن وردپرس

آموزش وردپرس در 118فایل

1  تشکر
پنج شنبه ، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷     ۱۲:۴۹ ب.ظ #


zohre khz

Subscriber
1 پست13 تاپیک

سپاااااس

1  تشکر
پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .