ارتودنسی ثابت

این تاپیک 2 پاسخ و 2 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  essi 2 ،‏ 11 ماه و 3 هفته پیش .

۳۹۸ visibility
نویسنده پست
چهارشنبه ، ۶ دی ۱۳۹۶     ۱۱:۳۹ ق.ظ #


tarahyseo خاکنژاد

Subscriber
0 پست17 تاپیک

در ارتودنسی ثابت برای حرکت دادن دندانها از نیروی ملایم استفاده می شود این نیرو از طریق سیم های که فنریت بالایی دارند تامین می شود و از طریق براکت هایی که به دندانها چسبانده شده اند به دندان و استخوان اطراف ریشه دندان منتقل می شود. منظور از ارتودنسی ثابت این است که بیمار نمی تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج نماید. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزا به صورت نگین هایی برروی دندان چسبانده شده و ثابت می گردند. به این نگین ها براکت می گویند. این روش درمانی برخلاف درمانهای متحرک، وابسته به همکاری بیمار نمی باشد.

در درمانهای ارتودنسی ثابت می توان ماهی یک میلیمتر دندان را حرکت داد و این امر در بعضی مقاطع درمانی چندان مشهود نخواهد بود. در بعضی از موارد از بیمار براساس نوع ناهنجاری دندان کشیده می شود. در اینگونه از بیماران در چند جلسه اول حرکت دندانها بخوبی مشهود است و دندانها به جای فضای خالی حرکت داده می شوند که از نظر بیمار به خوبی قابل مشاهده است. بیمار می بایست ماهی یک بار جهت درمان ویزیت گردد. گاهی در بین جلسات معاینه به دلیل حرکت دندانها ممکن است مقداری از انتهای سیم ها از آخرین دندان خارج شود و باعث احساس تیزی بیمار شود که در این صورت نیاز است بیمار زودتر از موعد مقرر به مطب مراجعه نماید تا انتهای سیم کوتاه شود.

در مرحله ارتودنسی ثابت براکت ها بر روی دندانها چسبانده می شوند و یک سیم از بین براکت ها گذرانده می شود که با کش های بسیار ظریف به براکت ها انداخته می شود. این کش ها می توانند سفید و یا رنگی باشند. این کش ها در هر جلسه تعویض می شود ولی سیم ها ممکن است هر جلسه عوض نشود و براکت ها هم تا انتهای دوره درمانی در دهان باقی می مانند.

در ارتودنسی ثابت می توان برای اینکه براکت های ارتودنسی توجه کمتری را جلب کند و در دهان کمتر مشخص باشد از براکت های سرامیکی استفاده نمود. استفاده از براکت های سرامیکی هیچ تفاوتی با براکت های فلزی ندارد و سیم ارتودنسی از بین براکت های سرامیکی عبور می کند.

می توان به جای سیم های فلزی نیز از سیم های روکش دار شفاف استفاده نمود که دستگاه ارتودنسی به طور کامل دیده نشود. البته استفاده از ارتودنسی سرامیکی ثابت کاملا به تشخیص متخصص ارتودنسی بستگی دارد.

مزایای ارتودنسی ثابت

یکی از مزایای ارتودنسی ثابت کمک به بهبود رعایت بهداشت دهان و دندان است. زیرا با مرتب شدن دندان مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان ها آسان تر می شود.

یکی دیگر از مزایای مهم ارتودنسی ثابت کاهش خطر ابتلا به بیماری های لثه در آینده است.

در ارتودنسی ثابت پزشک به همکاری بیمار در طول درمان نیازی ندارد و از این لحاظ کار برای پزشک آشان تر است.

ارتودنسی ثابت از ابتدا در جای درست خود قرار می گیرد و به رفع مشکلات دندانی و فکی کمک می کند.

بعد از درمان با ارتودنسی ثابت احتمال بسیار کمی وجود دارد که دندان ها به حالت اویه بازگردنند و در بیشتر مواقع مشکل دندان ها رفع می شود.
معایب ارتودنسی ثابت

مشکلات مربوط رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین احتمال بروز مشکلات لثه و تحلیل ریشه دندان.
مراقبت از دستگاه ارتودنسی ثابت

براکت های ارتودنسی به دلیل اینکه ظریف و حساس هستند توصیه می شود در طول درمان ارتودنسی از خوردن غذاهای سفت و چسبناک و شیرین اجتناب شود

شنبه ، ۳۰ دی ۱۳۹۶     ۱۲:۲۳ ب.ظ #


essi 2

Subscriber
37 پست5 تاپیک

برای اطلاعات بیشتر در زمینه فروش شرکت گرید دار در کرج ثبت برند در کرج بهتر است درباره دسته بندی شرکت ها و انواع شرکت های گرید دار و زیرمجموعه آن ها اطلاعاتی کسب کنید. بدین منظور در این مقاله می خواهیم درباره شرکت های گرید دار به طور خلاصه صحبت کنیم. ثبت شرکت در کرج یکی از مواد مهم کارفرمایان در کرج می باشد
فروش شرکت گرید دار در کرج: رتبه بندی

شرکت گرید دار پیمانکاری
شرکت گرید دار مشاوران
شرکت گرید دار انبوه سازان
شرکت گرید دار EPC
شرکت گرید دار انفورماتیک

 

بطور مفصل درباره خرید و فروش شرکت گرید دار در کرج و شرکت گرید دار پیمانکار در مقالات گذشته صحبت کردیم به همین منظور دراین مقاله می خواهیم به  شرکت های گرید دار مشاور و انبوه سازان  بپردازیم .
فروش انواع شرکت گرید دار در کرج

شرکت گرید دار مشاور

شرکت های مشاور به سه رتبه ی 1 ، 2 و3 گروه بندی می شوند که بالاترین آن ، گرید 1 و پایین ترین آن ، گرید 3 می باشد .

گروه مشاوران شامل گروه های شهرسازی و معماری  ، گروه راه و ترابری ، گروه مهندسی آب ، گروه مطالعات کشاورزان ، گروه پست و مخابرات ، گروه انرژی ، گروه نفت و گاز، گروه معدن ، گروه صنعت ، گروه تخصص های مشترک می شود .

 

گرید انبوه سازان

گروه انبوه سازان مسکن و ساختمان کسانی هستند که طی 5 سال گذشته حداقل 3 واحد در روستا ، و در شهرهای زیر 250000 نفر  حداقل 5 واحد ، و در کلان شهرها به طور کمینه 10 واحد مسکونی ساخته و به بهره برداری رسانده باشند . این اشخاص باید پروانه ساخت خود را از وزارت مسکن و شهرسازی اخذ کرده باشند و حتما ساختمان هایی که ساخته اند باید مطابق قوانین ملی ساختمان باشد تا به آنان گرید داده شود .
فروش شرکت گرید دار در کرج : خدمات
از جمله خدمات فروش شرکت گرید دار درکرج ،

 

خرید و فروش  رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 راه
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 تاسیسات
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 راه و ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب و راه
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب و ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 3 ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 4 ساختمان

خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی4 راه

یکشنبه ، ۱۳ خرداد ۱۳۹۷     ۲:۵۶ ب.ظ #


essi 2

Subscriber
37 پست5 تاپیک

انجام تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار در صورتی که توسط کارشناس با تجربه و با سابقه انجام نشود ممکن است آسیب های جدی به بدنه مخازن و سازه وارد نمایند که می تواند هزینه های زیاد و سرباری برای صاحبان مخازن به همراه داشته باشد و این آسیب ها بعد از چند هفته و یا چند ماه نمایان می شود و اغلب ترمیم آن مشکل می باشد و حتی باعث ایجاد سورخ در بدنه مخزن می شود.

رعایت نکات ریزی که طی تجربه به دست می آید در اغلب کدها و استاندارد های راهنمای موجود در زمینه ی چگونگی تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار ارائه نشده است تا باعث کاهش ریسک در تست مخازن تحت فشار شود.
خوردگی پس از تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار
فولاد های زنگ نزن
فولاد های زنگ نزن آلیاژهای پایه آهن هستند و برای مقاومت به خوردگی با ترکیب اکسیژن تشکیل یک لایه چسبنده یکپارچه روی سطح خود را می دهند. این آلیاژ دارای حداقل 10.5% کروم (Crome)  می باشد که عامل اصلی تشکیل این لایه می باشد. تجربه نشان داده است که این میزان کروم بسیار ضعیف بوده و مقاوت خوبی را ایجاد نمی کند زیرا برای ایجاد یک لایه رویی مناسب مقدار کروم باید 12% باشد اما در بسیاری از موارد به دلیل رعایت نکردن الزامات در کارگاه های ساخت کارایی این مخازن پایین می آید.

هدف از انجام تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار اطمینان از تحمل فشار کاری توسط سیستم و عدم نشتی آن می باشد. در تمام تست های هیدرواستاتیک به دلیل آنکه آب تقریبا قایلبت فشرده شدن را ندارد از آن استفاده می شود و با توجه به حساسیت این نوع فولاد ها نوع و کیفیت آب مورد استفاده در انجام تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار و همچنین چگونگی اجرای مراحل تست هیدرواستاتیک از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت نامناسب بودن شرایط  می تواند باعث تخریب مخازن شود.

از طرفی علی رغم حساسیت های موجود در اغلب کدها و استاندارد ها تنها به کلیات اشاره شده و در صورتی که بازرس خود دارای تجربه و دانش کافی نباشد نمی تواند اجرای تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار را به درستی انجام دهد. در اثر ترکیب یک یا چند مکانیزم پس از تست هیدرو استاتیک می تواند آسیب هایی به مخزن وارد شود:

خوردگی Crevice و حفره ای
ترک خوردگی تنشی
خوردگی میکروبی

مواردی که می تواند باعث این مکانیزم ها شود می تواند به نوع آب مورد استفاده، نحوه طراحی و اجرای تست مخازن تحت فشار و چگونگی انجام عملیات بر روی تجهیزات بعد از اجرای تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار باشد. فولاد های زنگ نزن به خوردگی با یون های هالوژنی بسیار حساس هستند و مخرب ترین یون موجود در آب کراید است که باعث خوردگی حفره ای در فولاد می شود.
اجرای تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار
در تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار در صورتی که از آب های غیر شرب با کلراید بالا استفاده شود باید از سودسوز آور و یون هیدروکسی برای کاهش خوردگی فولاد استفاده کرد. زمان و دما تاثیر زیادی در خودگی دارند. در صورتی که زمان تماس و دمای آب کم باشد می توان از آب هایی با کلراید بالاتر هم استفاده کرد. لایه رویی اکسید کروم مقاومت به خوردگی فولاد است و ایجاد لایه های اکسید ناشی از جوشکاری باعث تشدید خوردگی  باقی ماندن آب در شیار ها پس از تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار می شود و با تبخیر تدریجی آب درصد کلراید بالا رفته و خوردگی افزایش می یابد. بنابراین باید آب به طور کامل تخلیه شود و هوای خشک به آن دمیده شود
نکات تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار
با توجه به موارد اشاره شده می توان نكات مهم برای اجرای یك تست هیدروستاتیك مخازن تحت فشار صحیح و با ریسك کم را بصورت زیر خلاصه نمود :

حذف و یا به حداقل رساندن شیارها و نقاط سکون در طراحی و ساخت تجهیز
متمایل (شیب دار) کردن اجزا افقی تجهیز جهت تخلیه خودبخودی و تأمین تخلیه گاه کافی در نقاط بالایی و پایینی سیستم.
استفاده از گسکت های مناسب غیر جاذب و عاری از کُلراید در اتصالات فلنجی.
ایجاد جوشهایی با نفوذ کامل و کنترل دستیابی به آنها.
استفاده از ابزارهای مخصوص فولادهای زنگ نزن در مراحل نصب و آماده سازی جوش و جلوگیری از تماس فولاد کربنی با آن.
استفاده از سیستمهای مناسب محافظت ریشه در جوشكاری خطوط فولاد زنگ نزن به منظور جلوگیری از تشكیل لایه های اکسیدی در محل ریشه جوش.
استفاده از فرآیند مناسب تمیزکاری مانند فرآیندهای مكانیكی، بلاست و یا اسیدشویی و رویین سازی سطوح درونی، در صورت وجود لایه های اکسیدی، ذرات آهن، خراش و یا دیگر آلاینده های سطحی.
استفاده از تمیزترین آب قابل دسترس به صورت سختی گیری شده، آب مقطر و یا آب شرب.
در صورت عدم دسترسی به منبع آب شرب مناسب، باید میزان خورندگی آب آنالیز گردد، میزان کُلراید با توجه به جنس سطح تماس کنترل شده و خواص شیمیایی آن (سولفات و ph) تنظیم گردد. همچنین آب باید فیلتر شده و گندزدایی شود تا  احتمال خوردگی میكروبی کاهش یابد.
حصول اطمینان از کمتر بودن میزان کلر آزاد از حد مجاز با توجه به جنس تجهیز
صرفنظر از کیفیت آب، باید بلافاصله پس از تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار (ظرف مدت3 روز) تجهیز باید تخلیه و خشک شود و جهت اطمینان از خشک شدن کامل، درون آن بازرسی گردد.
در صورت عدم امكان تخلیه آب از سیستم باید بصورت متناوب آب را در سیستم به جریان درآورد.
درصورتیكه مقدار کُلر باقیمانده در آخرین مقادیر آب تخلیه شده از 0.2ppm کمتر باشد یا آثار لای و لجن در آن دیده شود باید سریعا سیستم توسط آب فرآوری و گندزدایی شده شستشو و سپس کاملاً خشك شود.

پست 1 تا 3 (از مجموع 3 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .