آموزش Asp.net

این تاپیک 0 مشارکت کننده و 0 پاسخ دارد .

۲۲۴ visibility

تگ شده :  

نویسنده پست
یکشنبه ، ۸ مهر ۱۳۹۷     ۱۱:۵۴ ق.ظ #


معین تفضلی

Subscriber
7 پست68 تاپیک

آموزش asp.net
یکی از مواردی که باید برنامه نویسان و طراحان وب در ابتدای کار خود و هنگام آموزش و یادگیری به انتخاب آن بپردازند انتخاب زبان برنامه نویسی مبتنی بر لینوکس و یا ویندوزمی باشد. در مقالات آموزشی قبلی به آشنایی با زبان PHP که مبتنی بر لینوکس است پرداخته شد. حال در این مقاله به آشنایی با زبان برنامه نویسی asp.net  می پردازیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

Asp مخفف کلمه Active Server Pages می باشد که توسط مایکروسافت نوشته شده است. زبان برنامه نویسی Asp جای خود را به نسل جدید خود یعنی asp.net  داده است و استفاده از asp در حال حاضر منسوخ شده است. بسیاری از شرکت های بزرگ و سازمان های دولتی از این زبان برای طراحی و نرم افزارهای تحت وب خود از زبان برنامه نویسیasp.net  استفاده می کنند. از از پرکاربردترین نرم افزارها که در واقع محیط برنامه نویسی مایکروسافت نیز به حساب می آید می توان از Microsoft Visual Studio نام برد که در محیط آن کدهای مربوطه نوشته خواهند شد که در مقالات جداگانه ای به آشنایی و نحوه نصب نرم افزار Visual Studio  به طور کامل پرداخته شده است که می توانید به آن ها مراجعه نمایید.

یکی از مشکلاتی که زبان Asp.net دارد این می باشد که نسبت به زبان های دیگر برنامه نویسی با آن زمان بر تر است به طور مثال در صورتیکه شما تغییری در هر خط کد بوجود آورید ناچار به نغییر و کامپایل مجدد کلیه کدها خواهد شد. زبان برنامه نویسی asp.net بر مبنای ویندوز می باشد و از وب سرور شرکت مایکروسافت که lls می باشد و پایگاه داده آن نیز زبان برنامه نویسی Microsoft SQL Server است قابل اجرا می باشد.

مقاسیه زبان PHP و asp.net

بررسی از لحاظ امنیت

امنیت یکی از مهم ترین فاکتورهای برنامه نویسان برای انتخاب زبان برنامه نوسی می باشد. بسیاری از برنامه نویسان PHP امنیت را یکی از مهم ترین المان های این زبان می دانند اما باید توجه داشت که پلتفرم هایی که بر روی هر دو زبان وجود دارد به خاطر رعایت نکردن موارد امنیتی مختلف هک می شوند و ارتباطی با زبان برنامه نویسی آن ندارد.

بررسی سرعت

طبق بررسی های صورت گرفته شده از هر دو زبان نمی توان وجه تمایزی میان سرعت اجرا شدن این زبان ها با هم قایل شد و علی رغم ادعای برنامه نویسان PHP طبق آزمایشات انجام شده تفاوت چشمگیری میان سرعت آن ها وجود ندارد.

آیا سایت های بزرگ با زبان PHP نوشته شده اند؟

جواب این سوال خیر است. درست است که بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای آماده مانند جوملا, وردپرس, اپن کارت و ... بر پایه PHP نوشته شده است اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که سایت های بزرگ هم چون فیسبوک, گوگل, آمازون و ... بر پایه هیچ یک از زبان های PHP  و Asp.net نمی باشد و بر پایه زبان هایی مانند پایتون و جاوا نوشته شده اند.

یادگیری کدام یک از زبانهای asp.net و php آسانتر میباشد؟

باید اذعان کرد که یادگیری زبان PHP بسیار آسان تر از زبان asp.net  می باشد و به همین دلیل نیز بسیاری از برنامه نویسان به یادگیری زبان PHP می پردازند. در زبان PHP به دلیل وجود اسکریپت های آماده مختلف شما می توانید با سرهم نمودن آن ها به هدف خود دست یابید اما در زبان asp.net  به این شکل نمی باشد و باید به نوشتان کدهای خود بپردازید.

منابع:
 118فایل
marketcode
barnamenevisan

پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .