آموزش ساخت cms خبری ... حالشو ببر آسون تر از همه جا...

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  Faraz Minasian ،‏ 3 سال و 6 ماه پیش .

٩٨٢ visibility
نویسنده پست
پنج شنبه ، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳     ۱:۰۳ ب.ظ #


Faraz Minasian

Subscriber
8 پست2 تاپیک

با سلام به همه .   دوستانی که علاقه دارن cms طراحی کنن ! عجله کنید یاد بگیرید
مکانات :
مدیریت اخبار
ثبت خبر جدید
ویرایش خبرهای موجود
حذف خبرها
شمارنده بازدیدها برای هر خبر
لینک مستقیم برای خبرها
-----------------------
- اول که یک دیتابیس درست میکنیم و یک جدول که ساختارش به صورت زیر هست:

2- حالا یک فایل به اسم config.php ایجاد میکنیم و اطلاعات دیتابیس رو تو می نویسیم به این صورت:
admin/config.php

3- حالا یه صفحه برای لوگین مدیریت میسازیم. من ساده ترینش رو نوشتم. شما میتونید بعدا برای افزایش امنیت این کد رو به اون صورتی که دوست دارید تغییر بدید. در ضمن بگم که فایهای مدیریت در پوشه ای به اسم admin باید قرار بگیرن.
admin/index.php

توضیحات : همونطور که میبیند در ابتدای صفحه کدی نوشتیم مبنی بر اینکه اگر فرم ورود به مدیریت ارسال شده بود، سرور برامون یک جلسه ایجاد کنه.

4- حالا صفحه افزودن/ ویرایش خبرها رو درست میکنیم.
admin/addNews.php

توضیحات : خب اول این صفحه گفتیم که چک کنه اگه جلسه ی مدیریت وجود داشت، صفحه افزودن خبر رو نشون بده و در خط آخر هم یه else گذاشتیم یعنی اگه جلسه ای پیدا نکرد کاربر رو به صفحه index.php (همون صفحه لوگین) هدایت کنه.
بعدش که یه سری کد اچ تی ام ال برای عنوان صفحه و سی اس اس و اینا هستش که کاری باهاش نداریم. بعدش از یه ساختار شرطی استفاده کردیم که چک میکنه می بینه اگه متغیر Act که از طریق متد POST ارسال شده ارزش AddNews رو داشت، خبر رو تو دیتابیس ذخیره کنه و اگه ارزش EditNews رو داشت، اطلاعات جدیدی که توسط مدیر برای ویرایش خبر داده شده رو تو دیتابیس جایگزین کنه.
این دو مرحله هم به این صورته که یه کوئری برای افزودن خبر

و اون یکی برای بروز کردن دیتابیس :

البته شما میتونید این دوتا صفحه رو جدا کنید مثلا یه صفحه به اسم editNews.php درست کنید که کارش فقط ویرایش مطلب باشه. این کار سلیقه ایه.
بعد از این کوئری ها هم که دوباره یه دستور شرطی برای خبر دادن به کاربر گذاشتیم که فکر کنم نیازی به توضیحات نداشته باشه.

5- صفحه مدیریت خبرها
admin/mgrNews.php

توضیحات : توی این صفحه قراره که ما لیست خبرهایی که تا حالا تو دیتابیس ذخیره شده رو به مدیر نشون بدیم. و این کار رو توسط دستور SELECT انجام میدیم. قسمت اول صفحه رو که عین همون صفحه افزودن خبر هست رو دیگه توضیح نمیدم. پایین ترش گفتیم که با یه if چک کنه که اگه متغیر delID از طریق متد GET به صفحه ارسال شده بود، خبری که مشخصه id اون همون عددی هستش که از متغیر delID رو از دیتابیس حذف کنه.
بعدش هم گفتیم که با دستور SELECT همه اطلاعات ذخیره شده تو دیتابیس رو بیرون بکشه و توسط یه حله while اونا رو تو یه جدول نشون بده.

6- خب تا اینجا بخش مدیریت سیستم تموم شد و حالا تنها چیزی که نیاز داریم، صفحه ای برای نمایش خبرهاست که به صورت زیر مینویسیمش:
index.php

توضیحات : همونطور که مشاهده میکنید این صفحه هم مثل همون صفحه mgrNews.php که لیست خبرها رو نشون میداد هستش فقط قالب نمایشش رو تغییر دادیم.
پایان...

12  تشکر
پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .