آموزش زبان جاوا

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  معین تفضلی ،‏ 11 ماه پیش .

۱۳۷۰ visibility
نویسنده پست
شنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷     ۱۱:۲۸ ق.ظ #


معین تفضلی

Subscriber
7 پست68 تاپیک

 آموزش زبان جاوا

 برنامه نویسی جاوا در اندروید
گوگل محیط توسعه (IDE) اندروید استودیو را به صورت رایگان در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد. در این محیط توسعه از زبان جاوا برای نوشتن کدهای Back end (کدهای مربوط به عملکرد برنامه) و زبان XML برای طراحی رابط کاربری (Front end) استفاده می‌شود. البته در نسخه جدید اندروید استودیو امکان بکارگیری زبان کاتلین (Kotlin) نیز بجای زبان جاوا فراهم شده اما در حال حاضر آموزش های ما بر اساس جاوا تهیه می‌شود.
تا چه اندازه باید به زبان جاوا مسلط باشم؟
اگر در زمینه برنامه نویسی آماتور هستید و تابحال تجربه آشنایی با هیچ زبانی را نداشته اید، بهتر است چند روزی وقت گذاشته و زبان جاوا را مطالعه و تمرین کنید. علاوه بر PDF های موجود در این پکیج، آموزشهای رایگان فراوانی در سطح وب برای زبان جاوا وجود دارند. در ابتدای آشنایی با زبانهای برنامه نویسی مطمئنا درک قسمتهایی از آن ساده نیست. اما نگران نباشید. صرفا آشنایی و درک کلیّت زبان کفایت می‌کند. در آموزشهای مربوط به اندروید (فصل دو به بعد) تا حد امکان سعی شده بخش‌هایی که مربوط به جاوا هست، جزء به جزء توضیح داده شود. بنابراین در حد یک یا دو روز زمان گذاشتن برای زبان جاوا کفایت می‌کند و بعد می‌توانید مباحث اندروید را آغاز کنید. اگر هم قبلا با این زبان یا حتی سایر زبان‌ها (مانند C و…) آشنا شده اید و درک کلی (و نه الزاما جزئیات) از زبان‌ها دارید، نیاز به صرف وقت برای یادگیری و تمرین کدهای جاوا نیست و مستقیما می‌توانید از فصل دوم شروع کنید. در نهایت چنانچه در حین فراگیری مباحث اندروید، نیاز به مطالعه بیشتری بود و یا قسمت هایی را فراموش کردید کافیست با مجدد به آموزشهای جاوا مراجعه و مبحث مدنظر را مطالعه نمائید.
چرا محیط Eclipse؟
تمامی مباحث مربوط به اندروید (یعنی فصل دوم و به بعد) به صورت اختصاصی و در محیط اندروید استودیو تهیه شده. اما برای تمرین و آشنایی با زبان جاوا، نصب و راه اندازی محیط Eclipse برای افراد مبتدی ساده تر بوده و در شروع کار کمتر دچار سردرگمی خواهند شد. البته در محیط اندروید استودیو هم می‌توان به تمرین جاوا پرداخت اما مقداری پیچیده تر بوده و اگر تمایلی به نصب Eclipse ندارید، در خصوص نحوه تمرین و اجرای زبان جاوا در اندروید استودیو در وب جستجو کنید.
با اینحال پیشنهاد می‌شود قبل از شروع کار با اندروید استودیو (و در صورت نداشتن تجربه کار با زبانهای برنامه نویسی) اولین تجربه را در محیط ساده تری مانند اکلیپس داشته باشید.

 

منابع:WWW.118FILE.COM

WWW.android-studio.ir

www.zoomit.ir

سه شنبه ، ۲۰ آذر ۱۳۹۷     ۵:۱۹ ب.ظ #


hosseinzamani1441

Subscriber
5 پست1 تاپیک

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز. مطالب خوب و مفیدی توی یک سایت به عنوان 9زبان پرکاربرد برنامه نویسی2018 خوندم که قسمتی از اون در مورد زبان جاوا اسکریپت توضیح داده بود. اگه دوست داشتین یه سر بزنین.

پست 1 تا 2 (از مجموع 2 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .