پاسخ به : تعمیر کولر گازی

نویسنده پاسخ ها
Sanaz rasooli # ارسال شده در ۹ دی ۱۳۹۶ در ۸:۲۹ ق.ظ

کلا تو خرید اسپیلت و آبگرمکن و پکیج دیواری باید دقت کرد! خصوصا که الان تو فصل سرما هستیم و خرید وسایل گرمایشی خیلی رواج داره

با رسیدن به فصل زمستان بسیاری از مردم هزینه ای بسیار زیاد را برای گرمایش خانه خود پرداخت می کنند، به این صورت که استفاده از وسایل غیر استاندار می تواند با بالا بردن نصرف سوخت و اتلاف آن این هزینه را برای خانوار ها بوجود آورد.

از طرفی تکنولوژی های موجود به کمک انسان آمده و توانسته این کمبود را به شکل قابل توجهی کاهش دهد، برای مثال اگر سیر تکامل وسایل گرمایشی را بررسی کنیم می توانیم این پیشرفت را ببینیم برای مثال امروزه از وسایلی مانند پکیج شوفاژ دیواری و رادیاتور استفاده می شود و روز به روز ضعف های این وسایل مرتفع شده و امروز به نسل جدیدی از این وسایل رسیده ایم.

به طور کالی می توان گفت رادياتور وسيله گرمايشی است كه حرارت را به دو طريق جابجايی و تابش از خود بيرون می دهد. از نظر هزینه این محصول بسیار به صرف است. رادياتورها را می توان از مواد مختلف نظير فولاد، آلومينيوم و چدن با طراحی های متفاوت ساخت، از انواع مختلف این محصول باید گفت پانلی ، لوله ای و پره ای است.متداول ترين رادياتور از نظر استانداردهای جهانی رادياتور تهيه شده از جنس فولاد می باشد.

ساز و کار این وسیله به این گونه است که یک محفظه فلزی توخالی آب‌بندی شده که به صورت گرانشی به وسیله ی یک پمپ فشاری و یا جابه‌جایی حرارتی با آب داغ تغذیه می کند.اما در ادامه با خارج شدن حرارت، آب سرد گرم می‌شود و به پایین رادیاتور هدایت می شود و از انتهای دیگر به خارج هل داده می‌شود. در كشورهاي عضو اتحاديه اروپا استفاده از رادياتورهای فولادی بسيار متداول است.

از رادیاتورها برای گرم شدن هوای اتاق و سازه های بسیار بزرگ استفاده می شود. با استفاده از انتقال حرارت جابه‌جایی از رادیاتور به هوای اطراف طراحی شده‌اند و بیشترین بازده ای انرژی را می توان از این وسیله به دست آورد. رادیاتورهای قرنیزی این کار را با کشیدن هوای سرد از پایین، گرم کردن هوا با عبور آن از فین‌های رادیاتور  انجام می دهد و همانطور که گفته شد تخلیه هوای گرم از بالا انجام می‌دهند. سیستم‌های گرمایش که به این صورت کار می کند به افراد اتاق و بخش های مختلف ساختمان این امکان را می دهد تا  تنظیم دقیق گرمایش را انجام دهند و با توجه به نیاز خود فضای اتاق را تنظیم کنند اما نسل دیگر این محصولات دارای ترموستات و ذدماسنج می باشد و با تعیین دمای مشخصی می توان دمای اتاق را در حد مطلوبی که می خواهیم نگه داشت.

از طرف دیگر صنعت ساختمانی خود پیشرفت بسیار خوبی داشته است، به طوری که ما سازه های ساخته ایم که کمترین تبادل انرژی را با محیط خود داشته این محصولات می توانند دمای محیط را حفظ کرده و کمک شاسانی را به اقتصاد کشور کنند.شیشه های دوجداره محصول دیگری هستند که با بهره گیری درست در سازه ها می توان علاوه بر ورود هر گونه سروصدا از برون رفت انرژی نیز جلوگیری کرد.

محصول بعدی که قصد داریم برای شما معرفی کنیم که نه تنها در این فصل بلکه در تمام طول سال از آن استفاده می شود ، آبگرمکن است، این محصول آب گرم منازل را تهیه می کند. منبع تولید انرژی در آبگرمکن به نوع آبگرمکن بستگی دارد و از نظر ساختار تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر ندارند.دسته بندی دیگری نیز وجود داردکه می توان آبگرمکن ها را به این شکل تقسیم کرد

نوع اول آبگرمکن های نوع مستقیم:

که شامل آبگرمکن هایی با سوخت پایه نفتی، گازی، الکتریکی می شود این آبگرمکن ها منبع انرژی خود را جهت گرم کردن آب از درون آبگرمکن تعبیه می کنند.

نوع دوم آبگرمکن های نوع غیرمستقیم:

این آبگرمکن که انواع مختلفی چون کویلی، دوجداره، آبگرمکن خورشیدی دارد منبع انرژی جهت آبگرم کردن در جای دیگری قرار دارد. مانند آبگرمکن هایی که منبع تولید انرژی آن ها در موتورخانه ها قرار دارد.

اما یکی از پرکاربردترین انواع آبگرمکن ها ، آبگرمکن گازی است. گاز در این وسیله منبع تولید حرارت است و به دو صورت کپسول و گاز شهری می توان تغییر داد.

اما نکته ای که در این نوع وجود دارد این است که اگر ترموستات به درستی کار نکند، دما و فشار درون دستگاه افزایش می یابد و با توجه به طراحی و ساختار آن  شیر اطمینان در دستگاه های استاندارد به منظور کاهش فشار از ترکیدن آبگرمکن جلوگیری می کند. شیر پیلوت در انواع آبگرمکن سبب می شود تا همواره شعله کوچکی روشن باشد.

اما نسل جدید این آبگرمکن ها از انرژی خورشیدی بهره برده است که علاوه بر حفاظت و جلوگیری از تخریب محیط زیست باعث می شود نا از هزینه های جاری خانوارها جلوگیری شود و با بالا رفتن درک درست از این محصول استفاده از آن روز به روز در دنیا بیشتر و بیشتر می شود.