پاسخ به : ترفندهای ویندوز 10

نویسنده پاسخ ها
مهرداد نادری # ارسال شده در ۱۹ آبان ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۷ ب.ظ

ترفند افزایش سرعت باز کردن پنجره هایی که فایل های زیادی در آن قرار دارد

 

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید پوشه ای مثل دانلود را باز کنید ولی به دلیل طولانی شدن لود پنجره مجبور به بستن آن شده باشید . به طور پیش فرض لود صفحه Download در شرایط پیش فرض 10 ثانیه می باشد مگر اینکه از حافظه SSDاستفاده کرده باشید . در ویندوز قابلیتی وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید دسترسی به پوشه های اصلی ویندوز را تا دو برابر سریعتر از مدت زمان قبل از تغییرات کنید .به طور پیش فرض ویندوز تلاش می کند تا پوشه یا فایل را که باز می کنید تمام فایل های موجود در زیر شاخه های آن را به طور کامل بارگزاری کند که دلیل اصلی کند شدن سرعت هم ، همین موضوع می باشد .

به عکس زیر دقت کنید که چقدر اطلاعات درون پوشه Download ذخیره شده است . ویندوز وقتی می خواهد این صفحه را لود کند ابتدا باید تمام فرمت ها را از نظر سیستمی بودن چک کرده و سپس صفحه بعد از لود شدن باز شود .

برای شروع و افزایش سرعت کافیست بر روی پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید .

کمی صبر کنید تا پنجره تنظیمات باز شود . سپس بر روی سربرگ Customize کلیک کنید .

همانطور که مشاهده می کنید به صورت پیش فرض گزینه General items انتخاب شده است . در قسمت Optimize this folder for می‌بینید گزینهGeneral items انتخاب شده است با کلیک روی فلش این گزینه مشاهده می‌کنید که می‌توانید آیتم‌های دیگری از قبیلDocument ، Music ،Video و غیره را انتخاب کنید.

اگر در پوشه یا درایو خاصی فقط موزیک یا فقط عکس وجود داشته باشد ؛ می توانید optimize this folder را بر picture یا music یا .... تنظیم و تیک also apply this template to all subfolder را بزنید و سپس در folder option در تب view تیک apply to folders را بزنید .در صورتی که به پنجره اصلی برگردید مشاهده خواهید کرد که آیکن‌ها به صورت لیست و با جزئیات نمایش داده می‌شود.  بنابراین در این قسمت می‌توانید رفتار فولدرها را بر اساس اینکه حاوی چه نوع فایل‌هایی می‌باشد تغییر دهید