پاسخ به : ترفندهای ویندوز 10

نویسنده پاسخ ها
مهرداد نادری # ارسال شده در ۱۹ آبان ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۵ ب.ظ

اجرای موسیقی یا ویدئو مورد علاقه در هنگام ورود به ویندوز 10

 

تا به حال شده بخواهید تنظیمات ویندوز را طوری تغییر بدهید تا در هنگام ورود به صفحه دسکتاپ یک موسیقی یا فیلم به طور اتوماتیک اجرا شود ؟ البته این روش برای نرم افزار ، بازی یا هر برنامه ای که قابل اجرا شدن باشد هم کاربرد دارد . در سیستم عامل ویندوز ابزاری با عنوان Task Schedulerوجود دارد . این ابزار به ما کمک می کند کارهایی را که می خواهیم در زمانی خاص، و یا با روی دادن یک رخداد مشخص(مثل خاموش و روشن شدن سیستم) انجام شود را برنامه ریزی کنیم.به طور مثال ما سرویس هایی داریم که با خاموش و روشن شدن یا restart کامپیوتر در حالت stop قرار می گیرند و باعث اختلال در کار سیستم می شوند. با ایجاد یک Task ما می توانیم در زمان مشخصی این سرویس را راه اندازی مجدد کنیم.برای روشن شدن مطلب فقط کافیست به سراغ یک مثال عملی برویم.

1. بر روی منوی استارت کلیک کرده ، سپس دستورTask Scheduler را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

2. پنجره تنظیمات Task Scheduler باز می شود. بر روی منوی Action کلیک کرده و گزینهcreate a basic task را انتخاب کنید .
 در این مرحله می خواهیم یک وظیفه را ایجاد و در زمان خاص از آن استفاده کنیم .
:Create Basic Task-1 یک وظیفه را به حالت پیش فرض یا دیفالت ایجاد می کند .
بر روی گزینه Create Basic Task کلیک کنید و در قسمت Name یک اسم دلخواه و در قسمتDescription به دلخواه توضیحی را تایپ کنید .
بعد از تایپ عنوان بر روی کلید Next کلیک کنید .

4.در قسمت بعدی زمان بندی انجام وظیفه را مشخص می کنیم
روزانه
هفتگی
ماهانه
تنها یک بار
هنگامیکه کامپیوتر روشن می شود
هنگامیکه با یوزر خودتان وارد کامپیوتر می شوید
هنگامیکه یک رخداد خاص ثبت می شود.

گزینه when i log on را انتخاب کنید .

در مرحله بعدی گزینه Start a Program را انتخاب کنید .

از طریق کلید Browse یک نرم افزار پخش کننده موسیقی یا ویدئو را انتخاب کنید .

 

۷.سپس وارد پنجره ای شوید که موسیقی یا ویدئو شما در آن قرار گرفته است .  باید از طریق مسیر ویندوز اکسپلورر آدرس فایل (کلیپ یا موزیک)را کپی کرده و در کادر Add arguments کپی کنیم .دقت داشته باشید که هیچ فاصله ای نباید هنگام کپی کردن بوجود بیاد . منظور از فاصله فشردن کلید Space می باشد .

8. بر روی کلید Next کلیک کرده و در مرحله آخر کلید Finish را انتخاب کنید . حال اگر ویندوز را یکبار ریست کنید مشاهده می کنید که برنامه مورد نظر به همراه موسیقی انتخاب شده به صورت اتوماتیک پخش می شود .

برای اینکه مطمئن شوید وظیفه ایجاد شده به درستی کار می کند می توانید بر روی عنوان آن کلیک راست کرده و قبل از خاموش روشن کردن ویندوز از طریق گزینه Run آن را اجرا کنید .