پاسخ به : اموزش های مختلف فوتوشاپ

نویسنده پاسخ ها
مهرداد نادری # ارسال شده در ۲۳ آبان ۱۳۹۶ در ۸:۵۸ ق.ظ

افکت خط درخشان در فتوشاپ CS6
تو این آموزش یاد میگیرید که چجوری تصویر زیبا با استفاده از خط درخشان بسازید این آموزش میتوانید همه جا به شما کمک کند:
گام اول: کشیدن خط
عکس را باز کنید و یک لایه جدید ایجاد کنید برای این کار برید به مسیر Layer > New > Layer و اسم لایه رو Light Swirl قرار بدید .
Pen tool را انتخاب کنید و تنظیمات رو مثل شکل زیر انجام بدید .
به وسیله pen tool یک خط مار پیچ روی تصویر بکشید . خطهایی رو که میکشید باید به تصویرتون بیاد من برای کارخودم مثل شکل زیر عمل کردم .

ابزار brush را انتخاب کنید و اندازه اونو به دلخواه تغییر بدید اندازه براش شما بستگی داره به اندازه تصویرتون مثلا اگه اندازه تصویر شما ۸۰۰*۶۰۰ باشه شما باید اندازه قلم رو روی ۸ Px قرار بدید .
کلیدهای d و x رو بزنید تا رنگها به صورت شکل زیر انتخاب بشن .
ابزار Pen رو بردارید و روی کارتون راست کلیک کنید و گزینه Stroke Path رو انتخاب کنید .
تنظیمات رو مانند شکل انجام داده و Ok‌کنید .

تا اینجا کار باید تصویرتون اینجوری شده باشه . اگه دید اندازه خط به کارتون نمیاد میتونید برگردید به مراحل قبلی و اندازه قلم رو تغییر بدید .
گام دوم: نورانی کردن خط
خب به مسیر Layer >Layer Style>Blending options بروید و از تو این مرحله از کار باید یکم خط درخشان تر کنید برای این کار تظیمات رو مثل شکل زیر انجام بدید .

برید به مسیر Layer > New Layer Mask > Reveal All و یک لایه ماسک به کارتون بدید . لایه ماسک رو انتخاب کنید ، ابزار پاک کن رو بردارید و با استفاده از اون قسمتهایی از خط رو مثل شکل زیر پاک کنید .

خوب کارمونو ادامه میدیم یک کپی از لایه خط بگیرید ctrl+j
گام سوم: طراحی امواج و نور محیط
تصویر رو ۹۰ درجه بچرخونید برای این کار برید به این مسیر Image > Rotate > 90 degrees CW . بعد از چرخوندن کار این فیلتر رو به خط بدید Filter > Stylize > Wind و تنظیمات رو مانند شکل زیر انجام بدید .

کلیدهای ترکیبی ctrl+f رو بزنید تا فیلتر چندبار دیگه روی کارتون اعمال بشه .مد لایرو روی overlay قرار بدید .
یک کپی از لایه بک گراند بگیرید ،لایه رو انتخاب کنید و برید به این مسیر Filter > Render > Lighting Effects و تنظیمات رو مانند شکل انجام بدید و بعد opacity لایرو روی ۵۰% بزارید .

خوب کارمون تموم شد این از نمونه نهایی .