پاسخ به : آموزش ویندوز۱۰

نویسنده پاسخ ها
مهرداد نادری # ارسال شده در ۱۹ آبان ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۱ ب.ظ

جستجوی تخصصی فایل در OneDrive و دیسک های متصل ویندوز 10

 

همانطور که میدانید جستجو یک آیتم در ویندوز 10 بسیار بهینه شده است و شما می توانید به صورت اختصاصی به دنبال یک فایل با فرمت دلخواه بگردید . مهمترین بخش سیستم عامل هم کادر جستجو می باشد ، به همین منظور مایکروسافت در نسخه جدید کادر جستجو را به صورت تفکیک شده و در قالب یک بخش مستقل از منوی استارت طراحی کرده است . وقتی به دنبال یک آیتم میگردید به صورت پیش فرض عنوان جستجو شده در محیط سیستم عامل و اینترنتSearch می شود که شما می توانید تنظیمات را محدود به یک بخش کنید . کافیست یک کلمه را در کادر جستجو تایپ کرده سپس بر روی My stuffکلیک نمایید تا فایل‌ها، اپ‌ها، تنظیمات، تصاویر، ویدیوها و موزیک‌های موجود در سیستم شما و همچنین OneDrive، جستجو شود.صفحه‌ی مربوط به نمایش کامل نتایج (Search my Stuff) نیز با چینش و طبقه‌بندی دقیق‌تر و منظم‌تری، موارد مورد نظر شما را در تب‌هایی شامل فایل‌ها، برنامه‌ها، تنظیمات، تصاویر، فیلم‌ها، آهنگ‌ها و ایمیل‌ها لیست خواهد کرد.

1. بر فرض مثال می خواهید به دنبال فایلی بگردید که دقیقا نمیدانید فرمت ، حجم یا دسته بندی آن در کدام قسمت قرار گرفته است . My stuff کار را در نسخه جدید سیستم عامل ساده تر کرده است .کافیست بعد از تایپ کلمه مورد نظر بر روی گزینهMy stuff کلیک کنید . با استفاده از این گزینه امکان فیلتر کردن نتایج در دسته بندیهای مختلف در اختیار شما قرار می گیرد .

 

2. صفحه‌ی مربوط به نمایش کامل نتایج (Search my Stuff) نیز با چینش و طبقه‌بندی دقیق‌تر و منظم‌تری، موارد مورد نظر شما را در تب‌هایی شامل فایل‌ها، برنامه‌ها، تنظیمات، تصاویر، فیلم‌ها، آهنگ‌ها و ایمیل‌ها لیست خواهد کرد.

 

3. همچنین می توانید جستجو را محدود به تاریخ یا یک دسته بندی خاص کنید .

 

4. بطور مثال من می خواهم به دنبال آلبوم موسیقی Neil Young بگردم . کافیست Neil Young را تایپ کرده و در دسته بندیهای مشخص شده گزینه music را انتخاب کنم تا نتایج با توجه به انتخاب من نمایش داده شود . این مثال می تواند درک بهتری از تنظیمات گزینه my Stuff در اختیار شما قرار بدهد .

 

my Stuff  به شما کمک می کند تا در زمانی که عجله برای پیدا کردن یک آیتم دارید و دقیقا نمیدانید در کدام دسته بندی قرار گرفته است ، بهترین نتیجه در کوتاهترین زمان نمایش داده شود .