پاسخ به : آموزش ویندوز۱۰

نویسنده پاسخ ها
مهرداد نادری # ارسال شده در ۱۹ آبان ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۲ ب.ظ

آموزش نصب ویندوز 10 از طریق فلش مموری

مرحله اول: در ابتدا باید نسخه مورد نظر ویندوز 10 (۳۲ بیت یا ۶۴ بیت) را دانلود نمایید.

مرحله دوم: در حالی که فایل ISO ویندوز در حال دانلود شدن است برنامه Rufus را که برای ایجاد فلش مموری قابل بوت شدن است دانلود نمایید.

مرحله سوم: Rufus  را اجرا کنید و فلش درایو خود را انتخاب کنید (قبل از آن اطلاعات مهم داخل فلش را بردارید که فلش شما به صورت کامل فرمت می شود). به احتمال زیاد خود برنامه فلش درایو شما را پیدا می‌کند و در بخش Device آن را نشان می‌دهد (اگر نبود خودتان انتخاب نمایید).

مرحله چهارم: حتما گزینه"Create a bootable disk using" را تیک بزنید. برای انتخاب فایل ISOویندوز ۱۰ که دانلود کرده‌اید بر روی بخش رو به روی آن که در شکل بالا با علامت دایره قرمز نشان داده شده کلیک کنید و سپس فایل ISO ویندوز ۱۰ را انتخاب کنید. حال بر روی دکمه Start کلیک نمایید تا برنامه کار خود را آغاز کند.

مرحله پنجم: باید کمی صبور باشید چون این مرحله تا ۲۰ یا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. اگر پنجره جدیدی برای فلش درایو باز شد آن را نادیده بگیرید تا اینکه ابزار Rufus عبارت "Done" را که به معنی تمام شدن کار است به شما نمایش دهد.

مرحله ششم: فلش را به پورت USB کامپیوتر وارد کنید و بعد سیستم را روشن کنید. ممکن است تنظیمات بایوس، بوت از طریق فلش را به صورت پیش فرض انجام ندهد، پس اگر سیستم با فلش بوت نشد باید به تنظیمات BIOS سیستم بروید و بوت از طریق فلش را به صورت پیش‌فرض انتخاب کنید. بعد از انجام اینکار، سیستم را دوباره راه‌اندازی کنید و ادامه دستور‌العمل‌های نصب ویندوز ۱۰ را دنبال کنید.