سئو (SEO) چیست ؟visibility  
mode_comment   ۶

سئو یا همان SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است، بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو مجموعه ای از اقدامات و تکنیک هایی است که با انجام صحیح آن ها می توانید ورودی بیشترین از موتور های جستجو دریافت و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید.

انواع سئو

 • سئو داخلی (On-Page SEO) :

  منظور از سئو داخلی یا On-Page SEO بهینه سازی صفحات داخلی سایت از نظر کد نویسی و مسائل فنی است . با انجام سئو داخلی سایت ، موتور جستجو دسترسی راحت تری به محتوای سایت شما پیدا می کنند و در نیتجه با درک مفهموم و موضوع سایت شما آن را در کلمه کلیدی مناسب به کاربران نمایش می دهد .سئو داخلی در یک جمله یعنی دسترسی را برای خواندن و درک محتوا توسط کاربر و موتور جستجو گر آسان نماییم تا موتور جستجو گر راحت تر به محتوای سایت دسترسی داشته باشد
 • سئو خارجی (Off-Page SEO) :

  سئو خارجی بر خلاف سئو داخلی یعنی مجموعه ای از اقدامات و تکنیک هایی که در بیرون از سایت خودتان انجام می دهید تا بیشتر در نظر موتور جستجو باشید ، درج لینک سایت شما در سایت های مختلف هم موضوع و کار بر روی شبکه های اجتماعی و ... را می توان از مهم ترین اقدامات سئو خارجی یا همان Off-Page SEO نام برد.

انواع تکنیک های سئو

 • کلاه سفید :

  منظور از سئو کلاه سفید یعنی مطابق با قوانین موتور جستجو کار کنید تا به طور طبیعی و در زمان نسبتا طولانی و هزینه بیشتر به رتبه بالا برسید این روش یک روش کاملا تایید شده و بدون خطر می باشد و اعتماد بیشتری را نسبت با سایر روش نزد گوگل بدست می آورید.
 • کلاه سیاه :

  این روش بر خلاف روش کلاه سفید یک روش کاملا غیر قانونی است به طوری که در این تکنیک همیشه سعی بر این است تا موتور جستجو را دور بزنیم تا در زمان سریع تری به نتایج بهتر و بالاتری دست پیدا کنیم ، توجه کنید این روش یک روش پر ریسک و کاملا خطرناک است و باعث می شود سایت شما توسط موتور جستجو جریمه و از نتایج جستجو حذف شود.
 • کلاه خاکستری :

  در این تکنیک کار های که انجام می شود بر خلاف الگوریتم ها و قوانین موتور جستجو است ولی به صورتی انجام می شود که توجه موتور جستجو جلب نشود این روش هم اگر بدون دانش و علم کافی انجام شود میتواند مانند تکنیک کلاه سیاه برای سایت شما خطر ساز باشد و باعث شود سایتتان توسط گوگل جریمه شود
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران
fateme afshar replyپاسخ

سلام ممنونم از شما .خوب بود .اگه میشه از جدید ترین باید ها و نباید های سئو هم مقاله تهیه کنید.با تشکر از شما.

مصطفی قدیمی

سلام وقت بخیر

بله انشالله به زودی بروز ترین مقالات و متد های سئو را در سون لرن منتشر خواهیم کرد منتظر باشید

kolahdoozan replyپاسخ

سلام وقت بخیر بسیار مفید و عالی بود

مصطفی قدیمی

سلام
خوشحالم که مفید واقع شده برای شما

armani1 replyپاسخ

خسته نباشید
میشه توضیحات بیشتری درباره کلاه سیاه بذارید با تشکر
موفق باشید

مصطفی قدیمی

سلام انشالله به زودی مقالات جامع ای در خصوص سپو برای شما تولید و منتشر میشود

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :