نمایش زمان لازم برای خواندن یک نوشته در وردپرس

- visibility ۵ mode_comment

کاربرانی که هر روز به سایت شما سر میزنند و جزو بازدیدکنندگان ثابت آن به شمار می آیند ، وقت تقریبا زیادی را در آن صرف میکنند . یکی از کارهایی که شما میتوانید برای آن ها انجام دهید ،‌ کمک به آنها در مدیریت زمان است . برای این کار ،‌شما میتوانید به دنبال اطلاعاتی چون نویسنده و دسته بندی ،‌ زمان خواندن نوشته را نیز اضافه کنید . در ادامه ی این نوشته ،‌ ما زمان خواندن هر نوشته را بدون ویرایش پوسته، بر اساس معیار هایی چون تعداد حروف ،‌ به آن اضافه میکنیم .

افزونه های در مخزن وردپرس برای این منظور وجود دارد ،‌ اما هیچ کدام کارایی مدنظر ما را ندارند . نکته ی مهمتر این که در این آموزش ،‌ ما افزونه ی مدنظرمان را برای این کار میسازیم ،‌ بنا بر این با تغییر پوسته ،‌ ما هنوز قابلیت "زمان خواندن نوشته" را داریم ،‌به علاوه به دلخواه ،‌ میتوانیم آن را غیرفعال کنیم.

محاسبه زمان لازم

برای محاسبه ی زمان لازم برای خواندن نوشته ،‌ فرمول ساده ای وجود دارد :

تعداد واژه ها  x  واژه های قابل خواندن در هر دقیقه

بنا بر این اگر یکی از نوشته های شما ،‌ 500 واژه داشته باشد و کاربران شما به طور متوسط ،‌ بتوانند 200 واژه را در دقیقه بخوانند ،‌ زمان لازم برای خواندن این نوشته ،  دو و نیم دقیقه خواهد بود .

1387913653_calculations

کار با افزونه

شما میتوانید افزونه آماده و فارسی مربوط به این کار را از لینک زیر دریافت کنید .

در قسمت مربوط به تنظیمات این افزونه ، میتوانید متن موردنظر و فرمت زمان آن را نیز تعیین کنید .

comment دیدگاه کاربران
omides

جالب بود

نویسند گی تون رو تبریک میگم آقا امیر

امیر رستمی

ممنونم دوست عزیز . . .

جالب بود

امیر

سلام
بسیار ممنون از معرفی این افزونه ..
البته نکته ای که در این نمونه افزونه ها در نظر گرفته نمیشه، محتوای مطالب هست که با توجه به سطح سختی اون، میتونه زمان لازم برای خواندن مطلب هم تغییر کنه.. 😳

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.