تصاویر PNG وردپرس را به طور خودکار ،‌ فشرده کنید !visibility  
mode_comment   ۴

تصاویر PNG امروزه با توجه به کارایی زیادی که دارند ،‌ بیشتر استفاده میشوند . طبیعتا کیفیت بالاتر این تصاویر نسبت به تصاویر JPG ،‌حجم آنها را نیز حدود 5 تا 10 برابر کرده است . برای مثال شما وقتی بخواهید از تصاویری با پس زمینه ی ترنسپرنت استفاده کنید ،‌ باید از فرمت PNG استفاده کنید ،‌ یا وقتی که تصاویری با تعداد رنگ بالاتر میخواهید ، باید از این فرمت استفاده کنید . حالا با توجه به نکته های گفته شده ،‌ چه باید کرد ؟

وردپرس به طور خودکار ،‌تصاویر JPG را فشرده میکند و تقریبا بدون کاهش کیفیت ،‌ حجم آنها را کم میکند . اما تصاویر PNG از این قاعده مستثنی هستند . شما میتوانید از طریق سایت های زیادی که در اینترنت ،‌ برای فشره سازی تصاویر وجود دارند ،‌حجم فایل های PNG خود را کم کنید ،‌ اما ما در این نوشته ،‌ قصد معرفی افزونه ای را به شما داریم که بدون دردسر و راحت باشید !

panda

تصاویرتان را به طور خودکار فشرده کنید!

Compress PNG For WP ،‌ افزونه ایست که با API سایت TinyPNG کار میکند . کار با افزونه ،‌ بسیار ساده و راحت است !‌

ابتدا افزونه را نصب و فعال کنید . حالا با مراجعه به این لینک ،‌طبق تصویر زیر ، اطلاعات موردنیاز را وارد کنید و بر روی Get Your API Key کلیک کنید :

متخصص وردپرس
قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس رو خودت بنویس! بازار طراحی قالب و پلاگین نویسی وردپرس به شدت داغه و اگر بلد باشید با برنامه نویسی اختصاصی، قالب ها و پلاگین های دلخواه بنویسید تو مارکت های مطرح دنیا و یا از طریق فریلنسری می تونید به درآمد بالا برید. دوره متخصص وردپرس سون لرن رو حتما ببینید: متخصص وردپرس arrow_back

Ashampoo_Snap_2014.01.05_13h52m44s_001_سپس منتظر بمانید تا ایمیلی حاوی لینک فعالسازی برای شما فرستاده شود . بعد از آن ،‌ با کلیک بر روی لینک فعالسازی ،‌ وارد صفحه ای مثل صفحه ی زیر میشوید :‌

Ashampoo_Snap_2014.01.05_13h58m38s_002_کلید اختصاصی خود را کپی کنید . حالا به بخش "تنظیمات >> رسانه" بروید و در بخش Your Tiny PNG Key ،‌ کلید خود را وارد کنید تا افزونه برای شما فعال شود . از این به بعد ،‌ هر تصویر PNG ای که بارگذاری کنید ،  به طور خودکار فشرده خواهد شد  !

Ashampoo_Snap_2014.01.05_14h06m38s_003_

info نکته :

کاهش حجم تصاویر سایت شما ،‌ سرعت سایت شما را بالا میبرد . این ،‌ خود به خود باعث میشود تا کاربران احساس بهتری نسبت به سایت شما داشته باشند و از آن زده نشوند . البته چند وقتیست که سرعت سایت نیز ،‌ یکی از فاکتورهای گوگل برای سئو به شما میرود ،‌ از این رو کاهش حجم تصاویر ،‌ اهمیت بیشتری پیدا میکند .

کم کاری این چندهفته ،‌ به خاطر امتحانات بوده ،‌ امیدوارم دوستان ببخشن ،‌ بعد از امتحانات جبران میکنیم 😉

comment دیدگاه کاربران
رضا ساطع بیدگلی

با حال بود

fable

خیلی ممنون

habib

سلام…من هرتصویری بخواهم واسم میفرستید

علیرضا

عالی بود.

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.